Eksperci

Pewne jak w banku
"Pewne" jak w banku!

Obrót nieruchomościami jest w naszym kraju ułożony w taki sposób, że do zmiany właściciela konieczna jest wizyta w kancelarii notarialnej.

Piotr Jaskulski, 19 kwi 2022
Niech Twój dom postawią specjaliści
Niech twój dom postawią specjaliści

Planując budowę, działamy zbyt szybko, zajmujemy się sprawami, za które w ogóle nie powinniśmy się zabierać. A potem musimy gasić pożary – twierdzi Sławomir Zając, doradca budowlany, założyciel blog.poradnik-budowlany.com.

Karolina Polacka, 12 mar 2022
rozgrywka gry w szachy
Kuchenny gambit królowej

Kiedy szukam optymalnego wyjścia z trudnej sytuacji, gram w szachy. Czasami jednak zdarzają się takie sytuacje, kiedy gram, gram i nic nie działa. Zwoje w mózgu się grzeją, ale wciąż nie potrafię zrozumieć zachowania niektórych moich klientów.

Piotr Jaskulski, 08 gru 2021
matrix
Świat to Matrix, czyli zagadkowa historia zagubionych kluczy.

Miły, ciepły poranek. Do biura wchodzi para starszych ludzi. Przez uchylone drzwi pokoju konferencyjnego słyszę dokładnie, że za chwilę będę miał gości. Nagle ciszę przerywa zdecydowane żądanie “Niech pan mi natychmiast odda klucze od mieszkania”!

Piotr Jaskulski, 21 paź 2021
pantofelek
"Żarłoczne" banki i drapieżne pantofelki

Kiedy przeprowadzam przez transakcje zadłużonych klientów, zastanawiam się, gdzie jako społeczeństwo popełniliśmy błąd. Może powinniśmy jednak w procesie edukacji znaleźć miejsce na pragmatyzm i wiedzę praktyczną dotyczącą życia w dorosłym świecie?

Piotr Jaskulski, 11 paź 2021
posrednik
Pierwotne instynkty na rynku nieruchomości

Nie znam ani jednego pośrednika, który nie uczestniczyłby w traumatycznym wydaniu mieszkania czy domu. Zdemontowane zabudowy kuchenne, wystające kable ze ścian, czyli kilka historii o tym, co widziałem jako agent nieruchomości.

Piotr Jaskulski, 01 paź 2021
Morderstwo a sprzedaż nieruchomości
Dom, w którym doszło do tragedii

Morderstwo a sprzedaż nieruchomości, czyli jak sprzedałem nieruchomość, w której doszło do zabójstwa.

Piotr Jaskulski, 30 sie 2021
Nieudana transakcja
Walka z indykami, czyli nieudana transakcja

Dobrze wyeksponowana nieruchomość na sprzedaż, pomimo złego stanu technicznego zainteresowała potencjalnego kupca, jednak coś poszło nie tak

Piotr Jaskulski, 17 cze 2021