Eksperci

5 sposobów na wynajęcie pustego mieszkania

Nowoczesne narzędzia do poszukiwania najemców, podpisywanie umów na krótsze okresy niż rok i dbanie o szczegóły – to kilka rozwiązań, dzięki którym Twoje mieszkanie może nie stać puste przez kolejne miesiące w oczekiwaniu na poprawę koniunktury.

Bartosz Turek,
Żona mogła dostać majątek kochanki

Ta historia wydarzyła się kilka lat temu, kiedy prawo zezwalało na zakup przez jednego ze współmałżonków nieruchomości do majątku wspólnego. A do sprzedania czegoś z majątku wspólnego potrzebni byli już obydwoje.

Joanna Lebiedź,
Puszka Pandory

Będąc młodym agentem sprzedawałem dużo i szybko nabrałem doświadczenia jak obywać się z trudnymi sprawami. Wydawało mi się, że pozostałe transakcje będą już tylko prostsze. Jak bardzo się myliłem, miał mi udowodnić kolejny klient. 

Piotr Jaskulski,
Zegarek po “babci”

Po tej transakcji dowiedziałem się, że nie warto skupiać się tylko na nieruchomości i jej atutach. To oczywiście ma znaczenie, ale marginalne. Problemy generujemy zawsze tylko my. Ludzie.

Piotr Jaskulski,
Weź się ożeń!

Starsza Pani chciała sprzedać mieszkanie. Bardzo mocno w tę transakcję zaangażował się przyszły prawnik Tomek, który wynajmował u niej pokój. Czemu tak chętnie jej pomagał i czy obietnice starszych osób należy traktować poważnie?

Piotr Jaskulski,
Rowerowe eskapady w czterech ścianach

W domowym biurze przedsiębiorcy Piotra Hendla stanął jednoślad, który udowodnił, że na niewielkiej przestrzeni można z powodzeniem łączyć obowiązki z przyjemnościami.

Piotr Hendel,
Skutecznie odstraszyć kupującego. Część 2

W obiecanym ciągu dalszym cyklu, opowiem o kolejnych ciekawostkach, jak to – świadomie, czy nieświadomie, można stracić klientów i okazję, by korzystnie sprzedać nieruchomość

Joanna Lebiedź,