Inteligentne rozwiązania, które sprawią, że opieka nad zwierzakami będzie sprawiała więcej radości

Dzięki dzisiejszym technologiom nasze zwierzęta zdrowiej funkcjonują i są szczęśliwsze, a opieka nad nimi jest mniej czasochłonna. Prezentujemy smart gadżety, które ułatwią zajmowanie się domowym pupilem.


O czym przeczytasz?

Zwierzęta i dzieci w domu undefined tak czy nie?

Jest zarundefinedwno wielu zwolennikundefinedw, jak i przeciwnikundefinedw tego pomysłu. Jakie są plusy, a jakie minusy? Porozmawialiśmy z Sylwią, Piotrem i ich dziećmi undefined Wojtusiem i Basią undefined na temat zwierzakundefinedw w domu.

Sylwia mundefinedwi:

Zwierzaki dają bardzo dużo radości w domu, a dzieci uczą odpowiedzialności. Są jednak także obowiązkiem. Każdy kto decyduje się na pupila, musi liczyć się z koniecznością chodzenia do weterynarza, częstszego sprzątania czy kosztami, ktundefinedre generuje posiadanie zwierzęcia.

Mała Basia mundefinedwi:

Bardzo lubię bawić się ze zwierzątkami. Wyprowadzać je na spacery i głaskać. Gdybym miała w domu pieska, nauczyłabym się też opieki nad nim.

Kiedy dziecko w jest w wieku szkolnym, może uczyć się odpowiedzialności opiekując się zwierzęciem. Wychodzenie na spacer, karmienie czy sprzątanie po pupilu są obowiązkiem idącym w parze z radością posiadania psa czy kota. Jednak nie tylko starsze dzieci mogą się czegoś nauczyć przy zwierzęciu. Kontakt z nim uczy szacunku i zrozumienia dla innych istot. Dzieci uczą się, że inni mają swoje potrzeby i nie można ich do niczego zmuszać.

Na temat wpływu zwierząt na dzieci przeprowadzono liczne badania. Dowodzą one, że posiadanie psa lub kota w domu wpływa pozytywnie na jego układ odpornościowy u najmłodszych. Jak to możliwe? W domach właścicieli psundefinedw i kotundefinedw jest 250 razy wyższe stężenie alergenundefinedw oraz inny jest skład kurzu domowego. Według badań przebywanie ze zwierzęciem zmniejsza także poziomu stresu u dziecka oraz poprawia poczucie własnej wartości.

Oczywiście są też minusy posiadania zwierzaka. Każdy rodzic wie, że aby dziecko opiekowało się zwierzęciem, najpierw musi go tego nauczyć. I niejednokrotnie sam wyjść rano na spacer z czworonogiem. Zwierzęta to też oczywiście dodatkowy miesięczny wydatek i konieczność częstszego sprzątania w mieszkaniu. Wojtuś zapewnia, że gdyby miał pieska na stałe, przestałby mieć problemy z porannym wstawaniem:

Gdybym dostał pieska, opiekowałbym się nim. Chodzilibyśmy na spacery, także rano, karmiłbym go i bawił się z nim.

Zdecydowani? To wyjaśniamy, jak przygotować się do wspundefinedlnego mieszkania ze zwierzakiem.

Jak dostosować mieszkanie do zwierzaka?

Podłoga i dywan

Jeśli zamierzasz zamieszkać z psem lub kotem, zwrundefinedć szczegundefinedlną uwagę na podłogę, ktundefinedrą wybierasz. Na deskach i panelach olejowanych ślady psich i kocich pazurundefinedw będą mniej widoczne. Dobrze sprawdzi się drewno krajowe (najpolulraniejsze to dąb, jesiotr) lub egzotyczne (jatoba, sapella, merbau).

Właścicielom czworonogundefinedw odradza się wykładziny i dywany, ktundefinedre szybko się brudzą i długo utrzymują nieprzyjemny zapach. Zarundefinedwno sierść, jak i zabrudzenia, łatwiej usunąć z dywanu o krundefinedtkim włosiu. Najlepszy będzie dywan wełniany tkany ręcznie na płasko. Łatwo go wyprać i odkurzyć z sierści. Piorąc samemu dywan, możemy użyć specjalnej nakładki do odkurzacza lub silikonowej szczotki. Na koniec pozostałości sierści łatwo zejdą, gdy zbierzemy je rolką do ubrań.

Piotr, tata bliźniakundefinedw mundefinedwi:

Zwierzęta zostawiają dużo sierści i tak naprawdę trzeba sprzątać po nich codziennie. Dzięki temu, że mamy inteligentny robot sprzątający, ktundefinedry odkurza i myje podłogę za nas, w domu cały czas jest porządek.

Posiadanie większości psundefinedw czy kotundefinedw wymaga częstego sprzątania podłogi. Wybierając je, zatem warto od razu zwrundefinedcić uwagę, jaką ma sierść i dopytać specjalistundefinedw, jak często będzie ona wypadać. Dla tych, ktundefinedrzy chcą mieć zwierzątko, ktundefinedre wymaga częstego sprzątania, idealne będą inteligentne roboty sprzątające. Większość takich robotundefinedw posiada funkcję odkurzającą i mopującą podłogę.

Roboty sprzątające to sprzęty, ktundefinedre po włączeniu same przemieszczają się po mieszkaniu i czyszczą zabrudzenia. Są wyposażone w oprogramowanie, ktundefinedre pozwala im orientować się w przestrzeni oraz planować drogę, po ktundefinedrej będą się poruszać oraz omijać przeszkody stojące im na drodze. Wystarczy zaprogramować w jakie dni i o ktundefinedrej godzinie mają odkurzyć mieszkanie i dzięki temu mamy zapewnioną zawsze czystą podłogę.

Dobrym robotem sprzątającym jest Ecovacs Deebot OZMO T9+. Dzięki technologii TrueMapping jest w stanie zaplanować optymalną trasę znacznie szybciej i precyzyjniej niż roboty sprzątające. Posiada także możliwość odkurzania i mopowania jednocześnie. Jest także niemal bezobsługowy - sam wraca na miejsce i sam wysysa kurz oraz brud z pojemnika. Ci, ktundefinedrzy mają problem z tym, że ich pupile brudzą okna, powinni pomyśleć o Ecovas Winbot 880. To robot myjący szyby, ktundefinedry sam wykrywa ich ramy oraz posiada 4 stopnie czyszczenia.

Jak zabezpieczyć meble przed gryzieniem?

To duże wyzwanie dla tych, ktundefinedrzy mają szczeniaki albo kotki w pierwszych tygodniach życia. Zanim nauczą się, że nie należy niszczyć wszystkiego co napotkają, minie trochę czasu. Konieczne będą szafki, dzięki ktundefinedrym przedmioty nie będą leżały na otwartych pundefinedłkach. Mogą to być szafki tymczasowe, czyli takie, ktundefinedre można pundefinedźniej zdjąć, a pundefinedłki nadal będą wyglądały stylowo. Dużo osundefinedb skarży się, że zamknięte szafki przytłaczają mieszkanie. Aby tego uniknąć, należy wybierać te, ktundefinedre są na słupkach undefined nadają one lekkości meblom. Dla tych, ktundefinedrzy mimo wszystko chcieliby pokazać część swoich przedmiotundefinedw np. wyjątkowe kolekcje, dobrym rozwiązaniem będą szklane witryny, ktundefinedre są estetyczne, a jednocześnie nie zakrywają wnętrza.

Każdy posiadacz czworonoga wie, że najniebezpieczniejsze są dla niego odsłonięte kable elektryczne. Przegryzienie ich może skutkować porażeniem prądem. W jaki sposundefinedb zabezpieczyć kable? Należy nałożyć na nie maskownice undefined to listwy osłaniające do kabli. Można je znaleźć w sklepach budowlanych. Zamiast maskownic dobrym pomysłem jest też zakup peszli, czyli plastikowe rurek przez ktundefinedre przeprowadza się kable.

Niektundefinedrzy właściciele czworonogundefinedw, gdy chcą oduczyć ich niszczenia poszczegundefinedlnych przedmiotundefinedw, pryskają je preparatami o intensywnym zapachu, ktundefinedry zniechęci pupili do zabawy i gryzienia danego mebla. Należy pamiętać, że ważne jest dbanie nie tylko o mieszkanie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo czworonogundefinedw. Ostre przedmioty czy chemikalia nie powinny stać na wierzchu.

Kącik domowego pupila

Znajdź przytulny kąt

Aranżację wnętrza przyjaznego pupilowi warto zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca, gdzie zwierzak będzie się dobrze czuł. Powinno to być możliwie blisko drzwi wejściowych, aby po powrocie ze spaceru utrzymanie porządku nie było kłopotliwe. Ważne, aby kąt był jednocześnie przytulny i spokojny, oddalony od przeciągundefinedw. Oczywiście musi znajdować się w miejscu dalekim od szklanych dekoracji i zapewniać zwierzęciu swobodę ruchu i przestrzeń do zabawy.

Właściciele kotundefinedw na myśl o stałym kącie dla ich pupila na pewno się uśmiechną. Chadzając własnymi drogami potrafią uciąć sobie drzemkę w każdym miejscu. Mając tego świadomość, warto zabezpieczyć wszystkie przedmioty, ktundefinedre kot mundefinedgłby zrzucić lub zniszczyć.

Wygodne legowisko

Czyli po prostu łundefinedżko dla pupila. Musi być przede wszystkim wygodne, ale zachęcamy, aby było także modne. Meble dla zwierząt są obecnie dostępne powszechnie w dużej ilości wzorundefinedw, materiałundefinedw i odcieni. Wybierając legowisko dla zwierzęcia należy zwrundefinedcić uwagę, aby pozostawiana na nim sierść i zabrudzenia były jak najmniej widoczne. Miejsce do wylegiwania się naszego zwierzaka może być także dostosowane do stylu, w jakim jest urządzony dom. Drewniany kojec wyłożony miękkim materiałem, będzie pasować do stylu eco i klasycznego. Bambusowe legowisko z kocem w roślinne wzory idealnie nada się do modnego ostatnio jungle style. Złota miękka poducha będzie idealna dla wnętrza glamour.

Inteligentne rozwiązania do opieki nad domowym zwierzęciem

Dzisiejsze technologie sprawiają, że nasze zwierzęta zdrowiej funkcjonują, a opieka nad nimi jest mniej czasochłonna. Jednym z inteligentnych rozwiązań, ktundefinedre ułatwiają zajmowanie się domowym pupilem, są inteligentne podajniki karm oraz poidła.

Wojtuś, brat bliźniak Basi:

Chciałbym mieć miskę dla pieska, ktundefinedra pilnuje ile je, żeby się nie przejadał.

Sylwia śmieje się:

Taka miska powinna mieć też przegrody, żeby mundefinedc wkładać do nich rundefinedżne produkty i tym samym zapewniać pupilom zbilansowaną dietę.

Inteligentne poidła

Inteligentne poidła Petoneer Fresco Mini, Petoneer Fresco Pro lub Petoneer Fresco Ultra to poidła przeznaczone dla psundefinedw i kotundefinedw. Gwarantują one czystą, przefiltrowaną wodę dla czworonogundefinedw. 4-stopniowy system filtracji oraz inspirowany gundefinedrskim strumykiem obieg cieczy zapewniają całkowite bezpieczeństwo dla zdrowia zwierzakundefinedw. Urządzeniem można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji lub praktycznego przycisku.

Czym się od siebie rundefinedżnią? Petroneer Fresco Mini jest przeznaczony dla kotundefinedw i mniejszych psundefinedw, Petroneer Fresco Pro dla większych czworonogundefinedw, a Petoneer Fresco Ultra to sprzęt wysokiej jakości, ktundefinedry także regualrnie sprawdza jakość wody w zbiorniku dla pupili.

Podajniki karmy

Podajniki karmy Peetoner Nutri (dostępny także w wersji dla małych czworonogundefinedw) czy Peetoner Nutri Vision regulują karmienie psa lub kota, rozwijając u nich zdrowe nawyki żywieniowe. Obsługiwane głosowo, przez przycisk lub za pomocą aplikacji urządzenie pozwala na decydowanie samemu, jaką porcję otrzyma pupil. Aplikacja wysyła także informację na smartfon lub do chmury, o tym, kiedy w pojemniku znajduję się mała ilość pokarmu.

W jaki sposundefinedb miło spędzić czas z pupilami korzystając z inteligentnych gadżetundefinedw dla zwierząt?

Petoneer Smart Dot to idealny sposundefinedb na nudę dla kota. To interaktywna zabawka, ktundefinedra emituje ruchomy, laserowy punkt, za ktundefinedrym może gonić kotek. Kilka trybundefinedw działania, ładowanie przez Micro USB oraz możliwość sterowania za pomocą aplikacji sprawiają, że ten inteligentny laser jest wygodny w obsłudze. Petoneer Smart Play Ball to wyposażenie piłeczki w silniczek, czerwone światło oraz pojemnik na kocimiętkę, ktundefinedry gwarantuje ciągłe zainteresowanie kota.

Domyślamy się, że twundefinedj pupil wchodzi na kanapę. Jaką wybrać?

Tak, tak, wiemy. Obiecywaliście sobie, że nie będzie wchodził na kanapę i spał z wami w łundefinedżku. Stało się jednak inaczej i musimy sobie z tym poradzić. Jedną z kanap, ktundefinedra będzie dobra dla pupila to taka, ktundefinedra będzie miała tkaninę z gęstym splotem. To obicia, ktundefinedre są bardziej odporne na przetarcia, a zwierzęciu nie będzie tak łatwo wbić w nie pazurki. Często do mieszkania ze zwierzakiem radzi się kupować meble ze skundefinedrzanym obiciem. Nie będą one jednak pasowały do większości dzisiejszych wnętrz, dlatego piszemy o materiałach popularnych na meble wypoczynkowe, ktundefinedre będą dobrym rozwiązaniem także dla tych, ktundefinedrzy mają w domu zwierzaki:

Szenil cechuje się duża trwałością, jest miła w dotyku i łatwo ją utrzymać w czystości. Nici szenilowe mają niereluralną strukturę splotundefinedw, dzięki czemu są atrakcyjne. Jest ona dość zwarta, dlatego nie będziemy musieli obawiać się, że zwierzak szybko uszkodzi kanapę czy fotel obity tym materiałem

Plusz undefined kto nie zna miękkiego i puszystego weluru. Mają charakterystyczny meszek, ktundefinedry uwielbia każdy. Pokryte nimi meble dodają wnętrzu elegancji. Choć mają subtelny wygląd, są bardzo wytrzymałe. W krundefinedtki meszek nie wczepi się głęboko zwierzęca sierść, dzięki czemu będzie łatwa do usunięcia.

Alcantra undefined wielu uważa go za wręcz stworzone obicie kanap do wnętrz w ktundefinedrych są zwierzęta. To bardzo wytrzymały i miękki materiał przypominający zamsz. Materiały te są pokryte warstwą teflonu, dzięki czemu są banalnie proste w czyszczeniu. Umożliwia to bezproblemowe wytracie błota, piasku czy sierści.

Jak dostosować mieszkanie, gdy ma się w domu niemowlaka i zwierzę

Dużo mundefinedwi się o tym, czy powinno trzymać się zwierzęta w mieszkaniu, gdy ma się niemowlaka. Oczywiście należy dopilnować tego, aby zwierzę nie wchodziło do kołyski dziecka, a gdy niemowlak chce pogłaskać pupila, robił to tylko pod czujną kontrolą rodzicundefinedw. Piotr:

Nie wyobrażam sobie mieć pupila i małe dzieci bez dostosowania do tego odpowiednio mieszkania. Niemowlaki potrzebują dużo uwagi i opieki. Zwierzęta też. Na pewno konieczne jest wyznaczenie miejsca, gdzie zwierzak nie może wchodzić, a czas ktundefinedry spędza z dzieckiem powinien być pod ścisłą kontrolą rodzicundefinedw.

Zwierzak nie powinien mieć wstępu do pokoju malucha. Na czas, kiedy dziecko jest bardzo małe, najlepiej założyć bramki do pokoju. Dobrym rozwiązaniem jest też założenie siatki na kołyskę.

W zależności od tego, czy dana rodzina podejmie decyzję o tym, czy chce, aby zwierzak mundefinedgł wejść do pokoju niemowlaka czy też nie miał dostępu do łundefinedżeczka, ważne aby zacząć go uczyć tego jeszcze przed porodem. W takim przypadku łundefinedżeczko powinno stanąć w domu na długo przed porodem. Jeśli pokundefinedj dziecięcy przez pierwsze miesiące ma być strefą bez zwierząt, pies czy kot także powinny być tego uczone jeszcze przed porodem. To dobry moment także dla rodzicundefinedw, ktundefinedrzy mają wtedy więcej czasu, by nauczyć zwierzę nowych zasad. Dla pupila pojawnie się dziecka to będzie duży szok i zmiana życia. Zwierzak prawdopodobnie będzie się zachowywał jak młodsze rodzeństwo, dla ktundefinedrego nagle opiekunowie mają mnie czasu. Należy pamiętać, aby zwierzakowi też okazywać czułość i zainteresowanie, pomimo że wspundefinedlne chwile będą ograniczone.

Bezpieczny zwierzak także podczas naszej nieobecności

Idealnym rozwiązaniem na czas, gdy nie ma nas w mieszkaniu jest monitoring domowy. Daje komfort i umożliwia kontrolę - zarundefinedwno gdy jesteśmy w domu, jak i poza nim. W czasie dnia kamery monitorujące umożliwiają sprawdzenie w dowolnym momencie, co robi nasz zwierzak.

Obecnie kamery monitorujące to elegancki, stylowy gadżet i aplikacja w telefonie. Piękny design mają inteligentne kamery Reolink E1 Zoom oraz Eve Cam.Są dyskretne oraz wysyłają powiadomienia o ruchu i dźwięku w pomieszczeniu. Umożliwiają także podgląd pomieszczenia na żywo za pomocą aplikacji w smartfonie oraz prowadzą zapis video. Są obrotowe, dzięki czemu posiadają widoczność praktycznie całego pomieszczenia.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!