Piękne i nowoczesne - wybieramy prezenty na święta dla całej rodziny

O pomoc w wyborze podarunków poprosiliśmy tych, którzy lubią je dostawać najbardziej, czyli najmłodszych. Bliźniaki - Wojtek i Basia - podsunęli nam kilka inspirujących pomysłów. Zobaczcie sami!


O czym przeczytasz?

Choinka, odpoczynek w rodzinnym gronie i stoły pełne pyszności, to niewątpliwie ulubione elementy świąt Bożego Narodzenia. No i oczywiście prezenty - uwielbiamy je dostawać. Nieco trudniej jest jednak z ich wyborem. Często nie wiemy, co kupić poszczegundefinedlnym członkom rodziny. Dlatego też mieszkanie.pl przygotowało pomysły na prezenty dla domownikundefinedw. O pomoc w ich wybraniu poprosiliśmy tych, ktundefinedrzy lubią je dostawać najbardziej - czyli najmłodszych. Bliźniaki - Wojtek i Basia - podsunęli nam kilka ciekawych pomysłundefinedw, a ich rodzice - Piotr i Sylwia - pomogli wybrać te, ktundefinedre przydadzą się najbardziej.

1. Dla dziewczynki

Niedoceniliśmy rozsądku małej Basi - zaskoczyła nas i dla starszej siostry wybrałaby nie domek dla lalek, a asytent głosowy:

Dziewczynki często się uczą. Fajnie by było, gdyby mogły dostać na święta taki komputer, ktundefinedry odpowiada na ich pytania i pomaga im w nauce. Na pewno byłyby z niego bardzo zadowolone.

Inteligentny asystent głosowy

To doskonały prezent nietylko dla nastolatki czy nastolatka, ale marzy o nim chyba każdy. Do tego jest to zdecydowanie prezentowy hit tegorocznych świąt. Asystenci głosowi to nie tylko bardzo wygodne, ułatwiające życie rozwiązania, ale także świetna zabawa. Na czym polega inteligentny głośnik? To urządzenie wielofunkcyjne, ktundefinedre odpowie na każde pytanie, umożliwia sterowanie smart home czy odtwarza muzykę.

Asystent głosowy Apple HomePod Mini czy Google Nest Hub umożliwia szybkie wyszukiwanie za pomocą komend głosowych interesujących nas informacji. Apple HomePod działa w oparciu o przeglądarkę Sixi, Alexa i Google Assistant. Za pomocą głosu można włączać, wyłączać i zmieniać utwory muzyczne, pytać o pogodę czy wykonywać połączenia telefoniczne. Funkcja Apple HomePod Mini możliwia sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi za pomocą głosu. Jeśli będziemy mieli ochotę na posłuchanie książki, to inteligentny głośnik może nam także czytać książki z biblioteki Kindle. Asystent głosowy Google Nest Hub dodatkowo posiada 7-calowy ekran, dzięki ktundefinedremu poza komunikacją głosem, można korzystać także z niego poprzez ekran dotykowy.

Innym fajnym i tańszym pomysłem jest Xiaomi Mi Smart Clock X04G - to z jednej strony designerski zegar, a z drugiej bardzo wygodny asystent głosowy. Posiada wiele funkcji undefined między innymi za jego pomocą można słuchać muzyki poprzez Youtube Music czy Spotify lub korzysać z niego jak z interaktywnej ramki na zdjęcie. Służy także do sterowania inteligentnymi urządzeniami w domu z firmy Xiaomi.

2. Dla chłopca

Co dla chłopca wybrałby brat Basi - Wojtuś? Brat bliźniak, rundefinedwnież jest dobrze zorientowany w tym, jak nastolatki lubią spędzać czas, poniewż dla chłopca zaproponował akcesoria do komputera:

Każdy starszy chłopiec lubi spędzać czas przed monitorem. Najlepszym prezentem będą na pewno jakieś gadżety.

Akcesoria komputerowe

Jest ich na rynku wiele, a ucieszą każdego nastolatka. Jednym z ciekawszych akcesoriundefinedw dla miłośnika gier komputerowych są lampy smart, takie jak np. Philips Hue Play. To inteligentne oświetlenie synchronizuje się także z grą czy filmem undefined dynamicznie reaguje, zmienia kolor oraz natężenie zgodnie z wyświetlanym obrazem. Żarundefinedwki Philips posiadają także 50 000 odcieni światła białego i mogą być sterowane głosem lub przez aplikację smart home. Dla tych, ktundefinedrzy potrzebują specjalisty do zamontowania światła lub jakiejkolwiek innej pomocy związanej z technologią smart home, firma Komputronik oferuje usługi serwisowe z dojazdem do domu, naprawdę pogwarancyjnego sprzętu czy informatyka, ktundefinedry udzieli pomocy online.

Dobrym pomysłem na prezent świąteczny będą też fajne, nowoczesne i wygodne elementy komputerowe, z ktundefinedrych korzysta się na co dzień. To mogą być bezprzewodowe myszki czy klawiatury, takie jak Logitech MX Keys. To klawiaruta z inteligentnym podświetleniem i bardzo wygodnymi wklęsłymi klawiszami. Pracuje cicho, dokładnie oraz bardzo szybko reaguje na stuknięcia. Może pracować z kilkoma urządzeniami, ponieważ działa przez Bluetooth.

3. Dla siostry

Co Basia wybrałaby dla cioci? Dziewczynka zaproponowała prezent dla zapracowanych. Też uważamy, że to doskonały pomysł i podobnie jak asystent głosowy uważamy, że jest na podium jeśli chodzi o tegoroczne pomysły na gwazdkę. Basia mundefinedwi:

Wszystkie moje ciocie dużo pracują. Chciałabym, żeby mogły odpocząć chociaż w domu. Wybrałabym dla nich robot, ktundefinedry posprząta im dom.

Marzy o nim prawdopodobnie każdy, kto tylko dowie się o jego istnieniu. Robot sprzątający wystarczy zaprogramować w jakie dni i o ktundefinedrej godzinie ma posprzątać mieszkanie, co gwarantuje zawsze czystą podłogę. Jak działa i jak go wybrać? Roboty sprzątające o urządzenia, ktundefinedre po włączeniu same przemieszczają się po mieszkaniu i czyszczą zabrudzenia. Wgrane oprogramowanie powoduje, że orientują się w przestrzeni, planują drogę po ktundefinedrej się poruszają oraz omijają przedmioty, ktundefinedre stoją na przeszkodzie. Roborock S5 MAX jest bardzo skuteczny, ponieważ posiada wysoką moc ssania, dzięki czemu usunie brud nawet z głębokich dywanundefinedw. Dzięki funkcji mopowania podłoga będzie lśniąca.

Dla tych z kolei, dla ktundefinedrych uciążliwe jest mycie okien, a już na pewno dla tych, ktundefinedrzy mają domy z oknami na poddaszu, wysokie lub nieotwierane okna, dobrym prezentem będzie robot myjący szyby. HOBOT 388 rundefinedwnomiernie rozpyla na szybie wodę w postaci mgiełki. Dobrze porusza się zarundefinedwno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej części szyby. Może być sterowany zarundefinedwno przyciskiem, pilotem, jak i aplikacją w telefonie. Kundefinedłka Hobota 388 poruszają się na 70 okrążeń na minutę imitując ruch ludzkiej ręki i zapewniając lśniące i czyste okna.

4. Dla brata

Wojtuś dla wujka wybrałby coś do ćwiczeń:

Mundefinedj wujek dużo biega i bardzo dba o kondycję. Na gwiazdkę kupiłbym mu sztangi. Wujek dużo czasu spędza także na pilnowaniu co i ile jeść. Dobrym pomysłem byłby także robot albo komputer, ktundefinedry będzie pilnował, jakie powinien wykonywać ćwiczenia i co jeść, żeby być zdrowym i wysportowanym.

Twundefinedj brat ćwiczy lub - ekhm - ma zamiar wziąć się za uprawianie sportu? Na pewno zmobilizuje go inteligentna waga dla sportowca. Waga Withings Body Cardio pomaga wyznaczać i osiągać cele. Dokładne pomiary wagi ciała, wspundefinedłczynnik BMI, zawartości wody w ciele, masy mięśniowej oraz masy kostnej pomogą lepiej zaplanować trening i śledzić, jak utrzymuje się lub poprawia kondycja. Withings Body Cardio mierzy rundefinedwnież tętno w pozycji pionowej.

Bardziej zaawansowanym produktem będzie Baurer BF 105. To waga diagnostyczna, ktundefinedra dokonuje szczegundefinedłowej analizy ciała za pomocą ośmiu elektrod. Dzięki temu analizuje zarundefinedwno dolną jaki i gundefinedrną część ciała. Posiada także wyświetlacz ze wskaźnikiem masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej, wody, tkanki mięśniowej, czynnej przemiany materii, a także masy kostnej i zapotrzebowania energetycznego. Waga posiada także pamięć pomiarundefinedw poszczegundefinedlnych użytkownikundefinedw.

5. Dla mamy

O prezenty dla rodzicundefinedw i dziadkundefinedw zapytaliśmy rodzicundefinedw Basi i Wojtusia. Co Sylwia chciałaby dostać na gwiazdkę? I z czego ucieszyłaby się wedlug niej każda mama?

Każdy kocha pyszną, aromatyczną kawę. Kiedyś zwykłe, sypane albo rozpuszczalne kawy były powszechne. Teraz jako społeczeństwo przyzwyczailiśmy się do picia kaw dobrej jakości. Dla tych, ktundefinedrzy wolą pić herbatę, na prezent będzie doskonały czajnik Xiaomi. Mamy go w domu - jest bardzo wygodny i można go obsługiwać za pomocą telefonu.

Wszystkie mamy, ktundefinedre uwielbiają z rana napić się pysznej kawy lub aromatycznej herbaty, będą nim zachwycone. JURA ENA 8 Sunset Red jest niewielki i elegancki, dzięki czemu będzie pasował do praktycznie każdego rodzaju kuchni. Jest także bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu rodzice nie będą musieli się obawiać się trudnej obsługi ekspresu.

Mamom, ktundefinedre są miłośniczkami parzenia herbaty polecamy na prezent czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle Pro, o ktundefinedrym wspominała Sylwia. Pozwala na samodzielne ustawienie temperatury i utrzymanie jej tak długo, jak tego potrzebujemy. Daje to pewność, że przygotowywany przez nas napar zostanie zalany odpowiednio ciepłą wodą. Tak naprawdę każdy napundefinedj - zarundefinedwno kawa, jak i herbata, powinny być parzone w odpowiedniej temperaturze, gdyż ma to bardzo duże znaczenie dla smaku i aromatu. Czajnik Xiaomi dlatego jest doskonały także na co dzień, gdyż pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Można go obsługiwać także przez aplikację w telefonie, do tego ma podwundefinedjne ścianki dla lepszej izolacji cieplnej i jest bardzo designerski.

6. Dla taty

Piotr puszcza oczko do żony i proponuje dla każdego taty dobry sprzęt komputerowy:

Wiadomo, każdy marzy o dobrym iMacu. A gdyby Mikołaj przyniundefinedsł mi pod choinkę najnowszego iMaca Retina 5K, byłbym zachwycony.

Ci z ojcundefinedw, ktundefinedrzy dużo pracują przy komputerze, albo zwyczajnie często z nich korzystają, na pewno ucieszą się z dobrej jakości sprzętu komputerowego. A wiadomo, że niewiele rzeczy tak cieszy, jak niezawodny sprzęt Apple. Jak sami producenci reklamują iMac Retina 5K to "piękny. I bestia". Jeśli chodzi o względy estetyczne i bardzo barwny wyświetlacz Retina, jest "piękny". Jeśli natomiast chodzi o moc, to prawdziwy "potwundefinedr". Tekst na iMacu jest ostry jak brzytwa, a grafika w grakach oraz obraz w filmach realistyczny jak nigdy dotąd. Szybki i pełen nowych funkcji procesor 'macOS' został stworzony specjalnie dla iMaca.

Z kolei dla graczy dobrym rozwiązaniem będz Komputronik Infinity X300 [A2]. Do gier w rozdzielczości FullHD będzie idealny. Karta graficzna pozwala na otwarcie nawet najnowszych gier o przynajmniej średniej jakości. To komputer bardo dobrej jakości, ktundefinedry będzie wygodny także do codziennego użytku.

7. Dla babci

Sylwia dla swojej mamy kupiłaby kamerę do monitoringu albo wideodomofon:

Wideodomofony oraz monitoring, to gwarancja bezpieczeństwa. Moi rodzice są pokoleniem, ktundefinedre już dobrze sobie radzi z telefonami. Byliby bardzo zadowoleni ze smart wideodomofnu, ktundefinedry pozwala na kontrolowanie tego, co się dzieje w mieszkaniu, także wtedy, gdy są poza domem.

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dziadkundefinedw. Spośrundefinedd rozwiązań smart proponujemydla babci zakup wideodomofonu. Jeśli babcia posiada telefon, bo bardzo prosty w obsłudze będzie WOOX R9061. To bezprzewodowy wideo dzwonek połączony z kamerą monitorującą przez 24 godziny. Dzięki niemu można rozmawiać z domownikami i gośćmi nawet poza domem. Aplikacja WooxHome wysyła natychmiastowe powiadomienia na smartfon lub tablet, jeżeli ktoś naciśnie dzwonek. Aplikacja umożliwia wykrywanie ruchu także, gdy ktoś pojawi się przed drzwiami nawet bez naciskania dzwonka. Wideo dzwonek można umieścić w dowolnym miejscu ponieważ jest bezprzewodowy, więc jeśli dziadkowie chcą się czuć bezpieczniej, w nocy mogą ustawiać go w innym miejscu. Do tego dzwonek ma możliwość ustawienia czterech poziomundefinedw głośności - od 30 do 100 dB oraz wybundefinedr sygnału.

8. Dla dziadka

Piotr także proponuje na prezent rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo:

Monitoring, ktundefinedry proponuje Sylwia, jest doskonałym pomysłem. Dla tych, ktundefinedrzy mają nieco starszych rodzicundefinedw albo takich, ktundefinedrzy nie czują się pewnie w użytkowaniu telefonundefinedw, wybrałbym na prezent smart czujniki. Zabezpieczają przez zalaniem czy pożarem, a do tego są bardzo proste w obsłudze.

Nietylko wideodomofony zapewnią bezpieczeństwo naszym ukochanym dziadkom. Świetnym prezentem będą także czujniki, ktundefinedre zabezpieczą przez zalaniem i pożarem. Trudno o wszystkim pamiętać zarundefinedwno gdy jest się młodym, a tym bardziej gdy jest się na emeryturze. Dlatego warto dbać zaopatrzyć się w inteligentną smart syrenę Woox R7051, ktundefinedra zaalarmuje otoczenie, gdy ktundefinedryś z elementundefinedw systemu zarejestruje niespodziewaną sytuację undefined ruch, wyciek wody, zbyt wysoką temperaturę lub gdy zostanie wciśnięty przycisk SOS. Można ją połączyć także z innymi produktami w domu undefined czujnikiem otwarcia okna czy otwieraniem i zamykaniem drzwi.

Bezpieczny dom zapewni także czujnik ruchu. Wysyła on na aplikację w telefonie informacje za każdym razem, gdy zostaną otwarte drzwi lub okna (np. Philips Hue lub Aqara). Oprundefinedcz czujnikundefinedw ruchu, inteligentne domy można wyposażyć także w czujniki, ktundefinedre gwarantują bezpieczeństwo podczas nieobecności członkundefinedw rodziny - np. chronią przez zalaniem (np. Nous E4) czy dymem (np. Woox 67049).

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!