Ekologia

Pszczoły w miastach
Pszczoła w wielkim mieście. O nietypowych miejscach na pasieki

Pszczelarstwo miejskie to aktualnie prężnie rozwijająca się dziedzina hodowli. To rewelacyjna wiadomość, ponieważ pszczoły są nam potrzebne, jak nigdy. Czy wiesz, że niektóre z pasiek zlokalizowane są nawet na... cmentarzu?

Katarzyna Olechniewicz,
"Zanocuj w lesie" Lasy Państwowe
Zmęczony czterema ścianami? Zanocuj w lesie!

Szukasz alternatywy na majówkę w czasach pandemii? Lasy Państwowe udostępniają obszary, w których od 1 maja będzie można zanocować “na dziko” bez naruszania ustawy o lasach. Wyrwij się z mieszkania i odetchnij na łonie natury.

Katarzyna Olechniewicz,
Czy będziemy mieszkać w domach z recyklingu?
Domy z odpadów - czyli o cegłach ze śmieci

Materiały budowlane z plastiku zachwycają trwałością, ale również estetyką. Przekonaj się, jak nowoczesne technologie stworzone w ramach lokalnych inicjatyw zmieniają świat.

Katarzyna Olechniewicz,
Eko budynki w Europie - The Crystal
Poznaj 5 najbardziej “zielonych” budynków Europy

Architekci i inżynierowie prześcigają się w tworzeniu budynków, które na nowo nadają znaczenie określeniu “zrównoważony projekt”. Dowiedz się, czym charakteryzują się najbardziej ekologiczne budynki.

Katarzyna Olechniewicz,
Wymiana pieca ma same korzyści
5 powodów, dla których warto wymienić piec

Walka ze smogiem to nie jedyna korzyść wynikająca z wymiany paleniska na węgiel. Jeśli wciąż wahasz się, czy warto zainwestować w wymianę pieca - sprawdź, w jaki sposób zyskasz, jeśli to zrobisz!

Katarzyna Olechniewicz,
Domowa uprawa kiełków
Domowa uprawa kiełków - pyszna, zdrowa i ozdobna [Zielony weekend]

Kiełków nie trzeba nikomu przedstawiać - są dostępne niemal wszędzie. To wspaniały dodatek do kanapek i sałatek, idealny do kuchni azjatyckiej. Z powodzeniem możesz je samodzielnie wyhodować we własnej kuchni. Sprawdź, jakie to proste!

Katarzyna Olechniewicz,
TECLA - wydrukowany dom z gliny
Dom wydrukowany z gliny - przyszłość budownictwa?

Włoskie biuro architektoniczne Mario Cucinella Architects wespół ze specjalistami w drukowaniu 3D - firmą WASP, stworzyli niesamowity projekt ekologicznego domu. Jest on w całości wykonany z gliny, a do jego budowy wykorzystano wyłącznie drukarki 3D

Katarzyna Olechniewicz,
Co to jest decluttering i jak się do niego zabrać
Czy to wszystko jest Ci potrzebne? [Zielony weekend]

Potrzebujesz znacznie mniej, niż myślisz. Sprawdź, jakie to cudowne uczucie pozbyć się nadmiaru. Jak usunąć ze swojego otoczenia nieużywane rzeczy? Czym jest decluttering? Od czego zacząć porządki zgodne z filozofią less waste?

Katarzyna Olechniewicz,