Ekologia

Autokonsumpcja energii fotowoltaika
Czy dobrze wykorzystujesz swoją fotowoltaikę?

Mądry właściciel fotowoltaiki wie, jak najlepiej pożytkować produkowaną przez instalację energię, a tym samym, wyciągać z niej najwięcej korzyści.

Katarzyna Olechniewicz, 08 cze 2022
Magazyny energii i świadome korzystanie
Magazyn energii: czy to się opłaca?

Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje nadwyżki, które chcesz wykorzystać w dowolnej chwili? W twojej okolicy często zdarzają się awarie sieci energetycznej i pozostajesz bez prądu? Magazyn energii pomoże ci uzyskać niezależność.

Katarzyna Olechniewicz, 23 maj 2022
jak wyhodować kiełki
Te kiełki wyhodujesz w kilka dni. Twój zielony parapet

Kiełki są pyszne i sprawiają, że nawet danie z lunchboksa wygląda dzięki nim o wiele apetyczniej. Do tego możesz je samodzielnie hodować w domu bez użycia drogiego sprzętu. Podpowiadamy, od czego zacząć.

Katarzyna Olechniewicz, 21 maj 2022
Magazyny energii co warto wiedzieć
Magazyny energii i fotowoltaika. Wszystko, co warto wiedzieć

Największym wyzwaniem instalacji fotowoltaicznych jest niestała produkcja energii. Magazyny pozwalają na zwiększenie efektywności mikroinstalacji. Dzięki nim twój dom może być samowystarczalny energetycznie

Katarzyna Olechniewicz, 25 kwi 2022
Czy to koniec fotowoltaiki
To nie koniec fotowoltaiki. O ile wybierzesz zaufanego dostawcę

Jeśli jesteś posiadaczem fotowoltaiki to czas, w którym warto sprawdzić status firmy, która wykonywała twoją instalację. Ci, którzy korzystali z usług zaufanych dostawców mogą spać spokojnie. Inni niekoniecznie

Katarzyna Olechniewicz, 20 kwi 2022
Rośliny pułapki permakultura
Czym są rośliny-pułapki i dlaczego warto je sadzić

Nikt nie lubi ogrodowych szkodników. Sadzenie odpowiednich roślin pomoże ci pozbyć się niechcianych gości i zwiększyć plony ulubionych warzyw na działce. Ekologicznie i bez pestycydów.

Katarzyna Olechniewicz, 28 mar 2022
Co mówią chwasty o glebie
Co chwasty mają ci do powiedzenia

Jeśli patrzysz na chwasty jak na ogrodowe szkodniki, których trzeba się pozbyć, czas to zmienić. Mądrzy ogrodnicy wiedzą, że chwasty mówią wiele o stanie gleby, a w przyrodzie pełnią funkcję pionierów i lekarzy.

Katarzyna Olechniewicz, 25 mar 2022
Robimy kompost
Czarne złoto ogrodników. Robimy kompost

Na kompostowaniu zyskujesz ty, rośliny i otoczenie. Jeśli masz kawałek działki, postaw sobie za cel usypanie własnej pryzmy. To twoje wyzwanie na ten sezon.

Katarzyna Olechniewicz, 23 mar 2022
Balkon zero waste
Balkon zero waste. Wiosenna oaza za grosze

Żeby przemienić balkon w oazę roślinności, potrzeba jedynie 200 złotych. Znaczna część tej kwoty to rośliny. Doniczki nie muszą być drogie.

Katarzyna Olechniewicz, 22 mar 2022
Alternatywy dla jednorazowek
Jednorazowe przedmioty, które łatwo zastąpić

Życie zero waste nie polega na całkowitej redukcji śmieci, ale rozsądnym gospodarowaniu. Mistrzyniami zero waste były nasze prababcie. Podpowiadamy, jakie produkty przywrócić do łask i jakie nowości na rynku warto zaprosić do domu.

Katarzyna Olechniewicz, 14 mar 2022
kraj pustynnieje
Nie czas żałować trawników, gdy schną pola

Brakuje nam wody. Wystarczy wyjechać za miasto, żeby zobaczyć to na własne oczy. Proces pustynnienia kraju możemy jednak spowolnić. Również we własnym ogródku.

Katarzyna Olechniewicz, 13 mar 2022