Wiadomości

Ceny mieszkań w USA
Stagflacja niestraszna właścicielom mieszkań

Zakup droższy o 128%, a czynsze najmu wyższe aż o 70% - tak zmieniły się realia amerykańskiego rynku nieruchomości w latach 70-tych. Jeśli grozi nam dziś stagflacja, to ten przykład sugeruje, że właściciele mieszkań mogą spać spokojnie.

Bartosz Turek, 29 cze 2022
Mieszkania z ogródkiem w Gdańsku
Nowe inwestycje w Gdańsku. Szukamy mieszkania z ogródkiem

Mieszkanie w bloku z osobistym zielonym zakątkiem to idealny kompromis między wsią a miastem. Kącik zabaw dla dziecka, przestrzeń dla zwierzaka, kawa na świeżym powietrzu. A to wszystko blisko centrum.

Małgorzata Wojtasińska, 22 cze 2022
Coraz więcej domów powstaje dzięki drukarkom 3D
Dom w 2 tygodnie. Wystarczy go wydrukować w 3D

Dwupiętrowy dom wydrukowany w 3D trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako największa tego typu budowla. Znajduje się w Al Warsan, przemysłowej dzielnicy Dubaju. Ma powierzchnię 640 metrów kwadratowych. Podobnych budynków powstaje coraz więcej.

Małgorzata Wojtasińska, 20 cze 2022
Dźwig budowlany między budynkami mieszkalnymi
Długo nie nacieszyliśmy się większymi mieszkaniami

Ponad 57 m kw. – taką przeciętną powierzchnię miały mieszkania oddawane przez deweloperów w 2021 roku. Był to wynik najlepszy od co najmniej kilku lat. Dane z początku bieżącego roku sugerują jednak, że długo ten stan nie potrwał.

Oskar Sękowski, 18 cze 2022
Węgiel z rządową dopłatą
Wracamy do starych cen węgla. Kto i ile ton będzie mógł kupić?

Ceny węgla budzą wielkie emocje i obawy. Nie każdy mógł pozwolić sobie na zakup tony za 3 tys. zł. Polacy liczyli na rządową interwencję. Padło wiele obietnic. Teraz przyszła pora na działania. Rząd postanowił przeznaczyć na pomoc 3 mld zł.

Małgorzata Wojtasińska, 15 cze 2022
Zakaz montażu pieców na gaz
Co zamiast pieców gazowych? Unia rozważa zakaz ich instalacji

„Czyste powietrze” już od kilku lat dofinansowuje wymianę „kopciuchów” na np. piece gazowe. Okazuje się, że UE ma w planach zakazanie instalacji tych drugich i to już w 2027 r. Co z właścicielami domów, którzy mają piece gazowe lub plany ich montażu?

Małgorzata Wojtasińska, 15 cze 2022
Inflacja nie powstrzymała Polaków przed wypoczynkiem

Pomimo rosnących cen spora część z nas nie zrezygnowała z wypoczynku podczas Bożego Ciała – tak przynajmniej sugerują dane na temat obłożenia hoteli i pensjonatów. Ceny miejsc noclegowych są o prawie 1/3 wyższe niż 2 lata temu.

Oskar Sękowski, 11 cze 2022
Jak usunąć wrak samochodu
Wrak samochodu na parkingu pod blokiem. Jak się go pozbyć?

W naszych miastach straszą tysiące porzuconych aut. Wraki nie tylko zajmują cenne miejsca parkingowe, ale i szpecą okolicę. Statystyki pokazują, że ich liczba stale rośnie. W samej Warszawie odholowuje się około 3 tys. samochodów rocznie.

Małgorzata Wojtasińska, 09 cze 2022
młoda bizneswoman praca zdalna w domu
Rosną nadzieje na wolniejsze podwyżki stóp procentowych

Początek czerwca przyniesie 9 z rzędu podwyżkę stóp procentowych. Tym razem rynek spodziewa się, że koszt pieniądza w Polsce wzrośnie o od 50 do 100 pkt bazowych. Miesiąc temu Rada zaskoczyła mniejszą skalą podwyżek niż wskazywali ekonomiści.

Bartosz Turek, 08 cze 2022
Rekordowe ceny węgla
Polaków nie stać na węgiel. Rząd obiecuje pomoc

W większości składów ceny węgla dawno przekroczyły 2,5 tys. zł za tonę. Z początkiem czerwca pojawiły się też kolejne podwyżki cen ekogroszku. Tona tego surowca w niektórych punktach kosztuje już 3,5 tys. zł. Czy rząd ma na to rozwiązanie?

Małgorzata Wojtasińska, 08 cze 2022
mężczyzna w banku podaje rękę parze
Założyliśmy najwięcej lokat od ponad 13 lat

Ostatnie tygodnie przyniosły wyraźny wzrost oprocentowania depozytów. Trudno się więc dziwić, że zanosimy do banków mld zł nowych środków. Dzieje się tak pomimo tego, że przeciętna lokata nie daje nawet nadziei na ochronę kapitału przed inflacją.

Bartosz Turek, 05 cze 2022
Zmieniamy zasady

Utwórz profil abyśmy mogli lepiej dopasować się do Twoich potrzeb!