Wiadomości

Pomysły na jesienny weekend
Top 7 pomysłów na długi jesienny weekend

Wielobarwne drzewa, opadające liście, długie listopadowe wieczory – to zestaw prawdziwie jesiennych, klimatycznych okoliczności. Wybraliśmy 7 ciekawych miejsc w Polsce i na świecie, w których można spędzić listopadowy długi weekend.

Oskar Sękowski, 07 lis 2022
Realne straty na lokatach
Realne straty na lokatach najwyższe od ponad 26 lat

Ponad 15% - aż tyle realnie stracili posiadacze rocznych lokat, którzy zanieśli swoje oszczędności do banku w październiku 2021 roku. Winna jest oczywiście inflacja, którą GUS wstępnie oszacował na 17,9%.

Bartosz Turek, 06 lis 2022
Tańsze kredyty dla młodych
Tańsze kredyty dla młodych mogą rozwiązać kilka problemów

Pomoc dla młodych w zakupie tanich mieszkań, obrona przed funduszami inwestycyjnymi, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego czy rozładowanie napięcia na rynku najmu – takie efekty mogłyby przynieść wprowadzenie programu tańszych kredytów.

Bartosz Turek, 06 lis 2022
Czy warto zamieszkać w Krakowie
Kraków ‒ czy to dobre miejsce do życia?

Miasto-legenda, wizytówka naszego kraju, jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i osób przybywających tutaj, by zostać na stałe.

Redakcja Mieszkanie.pl, 02 lis 2022
Dlaczego warto zamieszkać na Białołęce
Warszawska Białołęka. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Białołęka jest tania. Do niedawna było to jedynym argumentem do zamieszkania w tej stołecznej dzielnicy. Cóż, to poniekąd wciąż prawda, bo Białołęka w porównaniu z innymi dzielnicami oferuje więcej za mniej, ale nie dotyczy to wyłącznie metrażu

Redakcja Mieszkanie.pl, 31 paź 2022
Łódź Widzew: czy warto tu zamieszkać
Łódzki Widzew. Czy warto tu zamieszkać?

Jedna z najbardziej zróżnicowanych części miasta ma wiele do zaoferowania mieszkańcom poszukującym atrakcyjnych nieruchomości w Łodzi.

Redakcja Mieszkanie.pl, 27 paź 2022
Oprocentowanie depozytów hamuje
Oprocentowanie depozytów hamuje

W październiku banki wciąż jeszcze poprawiały ofertę depozytową, ale wzrost oprocentowania był najniższy od listopada 2021 roku – wynika z danych zebranych przez HRE Investments.

Bartosz Turek, 26 paź 2022
Dlaczego warto zamieszkać na Tarchominie
Dlaczego warto zamieszkać na Tarchominie?

Większość szukających mieszkań w prawobrzeżnej części Warszawy przegląda oferty dotyczące Białołęki. Tymczasem Tarchomin również ma wiele do zaoferowania: to idealne miejsce dla rodzin, młodych par i osób kochających ruch na świeżym powietrzu.

Redakcja Mieszkanie.pl, 26 paź 2022
Deweloperzy tną nowe budowy
Deweloperzy tną nowe budowy już od 3 kwartałów

Wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym deweloperzy ograniczali liczbę rozpoczynanych budów. Przy tym coraz więcej projektów ma swój finał, a lokale są przekazywane nabywcom.

Bartosz Turek, 24 paź 2022
Rynek najmu mieszkań przeludniony
Polski rynek najmu jest niepokojąco przeludniony

Aż 59% najemców w Polsce mieszka w za małym mieszkaniu – tak przynajmniej sugerowały dane Eurostatu za 2021 rok. Widząc to co dziś dzieje się na tym rynku spokojnie można dodać do tego wyniku kilka dodatkowych punktów procentowych.

Bartosz Turek, 20 paź 2022
Od lat szykowaliśmy nasze domy na zimę
Od lat szykowaliśmy nasze domy na srogą zimę

7% Europejczyków nie jest w stanie właściwie ogrzać swojego domu. Najbardziej niedogrzane lokale znajdziemy w Albanii, Bułgarii, na Litwie czy Cyprze. Polska należy natomiast do grona krajów o najlepiej ogrzanych nieruchomościach.

Bartosz Turek, 14 paź 2022
Efekty podwyżek stóp procentowych
Nieoczywiste efekty podwyżek stóp procentowych

Podwyżki stóp procentowych oznaczają nie tylko wyższe raty kredytów mieszkaniowych. Trudniejszy dostęp do „hipotek” oznacza jeszcze większą presję na rynku najmu i ostre hamowanie nowych projektów deweloperskich.

Bartosz Turek, 12 paź 2022
Wzrost kosztów utrzymania mieszkania
W ciągu roku koszty utrzymania mieszkania wzrosły o ¼

23% - póki co o tyle w ciągu roku wzrosły przeciętne koszty utrzymania i prowadzenia domu w Polsce – wynika z najnowszych danych Eurostatu. To o kilka punktów procentowych więcej niż średnia europejska.

Bartosz Turek, 07 paź 2022
Podwyżki stóp procentowych
Rynek spodziewa się dziś podwyżki stóp o 0,25 pkt. proc.

Nikt raczej nie ma wątpliwości, że na październikowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to podwyżka o 0,25 pkt. proc. Tym samym podstawowa stopa procentowa wyniesie 7%.

Bartosz Turek, 06 paź 2022
Banki nie nadążają za inflacją
Banki nie nadążają za inflacją

Oferta depozytowa banków we wrześniu ponownie została poprawiona. W ciągu roku doszło do bardzo poważnych zmian. Niestety to wciąż o wiele za mało na tle dynamiki wzrostów cen dóbr i usług (inflacji).

Bartosz Turek, 01 paź 2022
W 2024 roku powstanie mniej mieszkań
W 2024 roku powstanie niepokojąco mało mieszkań

W Polsce brakuje wciąż około 2 mln mieszkań, a ostatnie miesiące przynoszą coraz gorsze dane z sektora budownictwa mieszkaniowego. Budujemy coraz mniej. Wyraźnie zwolniliśmy w nadrabianiu zaległości mieszkaniowych.

Bartosz Turek, 21 wrz 2022
Zdolność kredytowa w górę
Zdolność kredytowa kosmetycznie w górę

0,9% - o tyle wzrosła w ciągu miesiąca zdolność kredytowa przeciętnej rodziny. To niewiele, ale to już drugi miesiąc z rzędu, kiedy mamy do czynienia z rosnącą zdolnością kredytową.

Bartosz Turek, 20 wrz 2022
Zmieniamy zasady

Utwórz profil abyśmy mogli lepiej dopasować się do Twoich potrzeb!