Wiadomości

banknoty 500 pln
Boom na obligacje trwa w najlepsze

Ostatni kwartał był pod względem sprzedaży detalicznych obligacji najlepszy w historii. Polacy na zakup tych papierów wydali ponad 10 miliardów złotych. Kusi ich oprocentowanie znacznie lepsze niż na lokatach. Minister może to jednak zmienić.

Bartosz Turek,
 salon w stylu skandynawskim
Dwie średnie krajowe pozwalają na zakup dużego „M”

Rosnące wynagrodzenia i tanie kredyty powodują, że dziś z pomocą hipoteki można kupić największe mieszkanie w historii. Nawet w stolicy rodzina zarabiająca dwie średnie pensje mogłaby kupić ponad 90 m kw. Może to być jednak ryzykowne.

Bartosz Turek,
Szeroki strumień kapitału płynie do mieszkań

Najwięcej kredytów mieszkaniowych w historii i najmniej lokat w historii – takie nagłówki mogliśmy znaleźć ostatnio w mediach. Oba te zjawiska sprzyjają mieszkaniówce. Szanse na własne „M” ma też zapewnić Polakom wyczekiwany Nowy Ład.

Bartosz Turek,
Joanna i Piotr Poterscy
Fiatem dookoła świata

Różni ich wiele: narodowość, profesja, zainteresowania i ukochane destynacje. Ale ich historie mają wspólny mianownik: przejechali Fiatem tysiące kilometrów i spełnili swoje najskrytsze marzenia.

Karolina Polacka,
Rząd mądrze pomoże w zakupie mieszkania?

100 tysięcy złotych gwarancji, która ma pomóc w zakupie własnego mieszkania – już niebawem taki program może zacząć działać w Polsce. Na Zachodzie podobne rozwiązania działają i pomagają w zdobyciu własnego „M”.

Bartosz Turek,
Rekordowy popyt na kredyty mieszkaniowe

W marcu zgłosiliśmy się do banków po najwięcej hipotek w historii. Jest to splot wielu czynników. Chcemy skorzystać z najtańszych kredytów w historii, ratujemy oszczędności przed inflacją, ale też nadrabiamy w dużej mierze stracony 2020 rok.

Bartosz Turek,
Zakładamy najmniej bankowych lokat od ponad dekady

Banki pokonały w lutym kolejny niechlubny rekord. Jeszcze nigdy wcześniej w historii oprocentowanie lokat nie było aż tak niskie. Nie dziwne więc, że założyliśmy przez to najmniej lokat od ponad 10 lat.

Bartosz Turek,
jak można pięknie mieszkać
Nie potrzeba fortuny, by mieszkać pięknie [W gościach]

O aranżacji wnętrz wie wszystko. Nam projektantka - Marta Konopka-Mrozek opowiada o tym, jak udekorowała swój dom na święta, jakie telefony od klientów cieszą najbardziej i na czym polega "obdzieranie" z marzeń.

Karolina Polacka,
Banki jeszcze bardziej obcięły oprocentowanie lokat

Odsetki od lokat topnieją, a wraz z nimi topnieje zainteresowanie taką formą oszczędzania. Już tylko 4 produkty kuszą nas limitowanymi promocjami z oprocentowaniem rzędu co najmniej 2% w skali roku. To niestety i tak za mało, aby pokonać inflację.

Bartosz Turek,
100 miesięcy spadającego oprocentowania

Ktoś kto zaciągnął kredyt mieszkaniowy pod koniec 2012 roku na odsetkach zaoszczędził już około 32 tys. zł. Wszystko przez spadające stopy procentowe. W skali kraju oszczędności idą w miliardy. To co cieszy dłużników, martwi jednak oszczędzających.

Bartosz Turek,
Aga, Zbyszek i Staś
Świat na wyciągnięcie ręki [W gościach]

Agnieszka ze swoją rodziną mieszkała już w niejednym kraju. Nam opowiada, jak to jest wystąpić w bostońskiej filharmonii, na czym polega uniwersytecki duch Cambrigde i dlaczego w norweskich oknach nie wiesza się firanek.

Karolina Polacka,