Prawo

Kupno mieszkania obciążonego hipoteką. O czym musisz pamiętać?

Zakup mieszkania to niemała inwestycja i na pewno należy ją dogłębnie przemyśleć. Tym bardziej jeśli mieszkanie, którym jesteśmy zainteresowani obciążone jest hipoteką. Jak zrobić to w sposób bezpieczny? Czy są jakieś zagrożenia?

Łukasz Jasiński,
Zakup działki gruntowej bez księgi wieczystej.

Choć coraz rzadziej, to nadal może zdarzyć się oferta zakupu działki, dla której nie została założona księga wieczysta. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie takiej nieruchomości?

Łukasz Jasiński,
Wypowiedzenie umowy przedwstępnej z deweloperem.

Umowa przedwstępna ma swoją doniosłość, ale także daje pewne uprawnienia. Czy i w jakich okolicznościach możliwe jest odstąpienie lub jej wypowiedzenie? Warto znać te zasady, niezależnie od strony, którą się w tej umowie pozostaje.

Łukasz Jasiński,
Zakup mieszkania bez księgi wieczystej. Czy to bezpieczne?

Nadal na rynku można się spotkać z ofertami zakupu lokalu mieszkalnego, dla którego nie została założona księga wieczysta. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie takiego mieszkania?

Łukasz Jasiński,
Mieszkanie z licytacji komorniczej. Czy to jest zawsze dobry pomysł?

Mieszkanie z licytacji komorniczej może okazać się interesem życia. Ceny za takie lokale są "w ofercie" zwykle niższe w porównaniu do tych rynkowych. Jak przystąpić licytacji i nie wpaść w pułapkę? Czy są jakieś kruczki i inne niebezpieczeństwa?

Łukasz Jasiński,