Porady i inspiracje

Grzejnik w kolorze rdzy
Grzejnik nie grzeje? Podpowiadamy jak go naprawić

Gdy temperatura na zewnątrz spada, chętnie wracamy do ciepłych domów. Co zrobić, gdy okazuje się, że kaloryfer nie grzeje odpowiednio mocno, grzeje tylko do połowy lub – co gorsza – cieknie z niego woda?

Anna Lapwing,
Mari Kondo Magia Sprzątania
Magia sprzątania z guru. Na czym polega fenomen Marie Kondo?

Japońska specjalistka od porządków, autorka bestsellerów o mocy sprzątania metodą KonMari zyskała szerokie grono zwolenników i porwała za sobą miliony osób na całym świecie. Co jest tak niezwykłego w jej poradach? Czas się przekonać.

Emilia Branecka - Ledwoń,
Fot. PIXERS - tapeta do gabinetu
Jak zorganizować miejsce pracy, aby polubić home office?

Co zrobić, aby praca w domu była fajna, a nawet fajniejsza niż praca w biurze? O tym, żeby trzymać porządek i mieć stałe miejsce pracy, już na pewno wiesz. Oto kilka prostych porad, które ułatwią home office, a może nawet sprawią, że go polubisz.

Anna Lapwing,
Jak wyczyścić srebro - skuteczne sposoby

Czym wyczyścić srebro, aby przywrócić jego blask? Można skorzystać z gotowych produktów – ściereczek czy płynów do czyszczenia biżuterii, ale też z naturalnych metod, które są równie skuteczne. Jak dbać o srebrną biżuterię?

Anna Lapwing,
Karaluchy to częste owady w Polsce
Karaluchy w domu – jak skutecznie się ich pozbyć?

Szczeliny w ścianach, wykładzinach, kanałach wentylacyjnych - to drogi, którymi karaluchy mogą dostać się do Twojego domu. Oto kilka rad jak sobie pomóc, gdy Ci nieproszeni goście pojawia się w twoim mieszkaniu.

Anna Lapwing,
Kwiaty na balkon - 7 najpopularniejszych propozycji

…. i najmodniejszych, bo każdy chce, aby tak wyglądał jego balkon! Piękne rośliny można bez problemu uprawiać, nie mając dużego ogrodu. Jakie kwiaty na balkon są teraz najmodniejsze? Które są łatwe w utrzymaniu? Jakie jest kwiatowe must have?

Anna Lapwing,
Sauna fińska
Sauna w domu – rodzaje i koszty

Duńskie hygge, szwedzkie laggom czy estetyka fińska? Te określenia przywołują na myśl spokój, odpoczynek, szczęście. To nie przypadek, że sauny są kojarzone właśnie z tymi rejonami. Sauna w domu może się okazać dobrym rozwiązaniem także dla ciebie

Anna Lapwing,
Przechowywanie żywności w kuchni
Jak przechowywać rzeczy w domu, żeby nie zajmowały dużo miejsca?

Każdy ma tendencję do nadmiernego przechowywania rzeczy. Często nie mamy pomysłu, gdzie je zmieścić, a czasem naprawdę zwyczajnie nie ma już na nie miejsca. Jak przechowywać zabawki, dokumenty czy rzeczy w kuchni, by nie zajmowały dużo przestrzeni?

Anna Lapwing,
Pluskwa na swetrze
Jak sprawdzić, czy masz w domu pluskwy i jak się ich pozbyć?

Pluskwy są maleńkie, mają zaledwie 5 mm średnicy. To mniej niż gumka od ołówka. Doskonale wiedzą, gdzie się ukryć w domu - miesiącami żyją między posiłkami, a ich samica składa nawet do 500 jaj. To właśnie dlatego pluskwy w domu są takie uciążliwe.

Anna Lapwing,