Porady i inspiracje

Jak czyścić meble wiklinowe
Jak wyczyścić meble z wikliny? Ten owoc sprawi, że będą jak nowe!

Często nie wiemy, jak zabrać się za czyszczenie mebli z wikliny. Mają wiele drobnych szczelin, w których lubi gromadzić się brud. A jednocześnie bywają bardzo delikatne. Korzystając z kilku wskazówek, można to zrobić szybko i bez wysiłku!

Małgorzata Wojtasińska, 14 cze 2022
Pułapki na muszki owocówki
Pułapki na muszki owocówki. Szklanka, lejek i po problemie!

Na stole miska świeżych truskawek, a wokół pełno małych latających owadów. Taki widok odbiera apetyt i humor. Na szczęście muszek owocówek łatwo się pozbyć. Wcale nie trzeba stosować chemicznych preparatów.

Małgorzata Wojtasińska, 13 cze 2022
Nie trzeba prasować firanek
Jak usunąć zagniecenia z firanek? Niezawodne sposoby na (nie)prasowanie

Najczęściej firanki są zbyt duże, aby można je było wygodnie rozłożyć na desce do prasowania. Co więcej, już wyprasowane fragmenty ponownie się gniotą, gdy przesuwamy je, aby zająć się kolejnymi. Jak w takim razie bez nerwów pozbyć się zagnieceń?

Małgorzata Wojtasińska, 06 cze 2022
Te meble na balkon nie zajmują miejsca
Te meble na balkon nie zajmują miejsca! 3 praktyczne i niedrogie pomysły

Stare doniczki, opony, pranie… To ozdoba niejednego balkonu. Jak go lepiej wykorzystać? Co zrobić, aby stał się naszym ulubionym miejscem? Nawet na małej przestrzeni można stworzyć piękny zakątek do cieszenia się świeżym powietrzem i poranną kawą.

Małgorzata Wojtasińska, 25 kwi 2022
Te meble ogrodowe nie wymagają pielęgnacji
Rattan czy technorattan? Te meble ogrodowe nie wymagają pielęgnacji

Gdy rozważamy zakup nowoczesnych i wytrzymałych mebli na balkon, taras czy do ogrodu, często myślimy o tych z rattanu. Tymczasem na rynku nie brakuje modeli wykonanych z technorattanu. To tworzywo syntetyczne zyskuje coraz większą popularność.

Małgorzata Wojtasińska, 21 kwi 2022
Odkurzacz-pionowy-czy-tradycyjny
Odkurzacz pionowy czy tradycyjny. Jaki wybrać?

Odkurzacze pionowe zyskują coraz większą popularność. Jak wypadają w porównaniu z tradycyjnymi? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza, niezależnie od jego typu?

Emilia Branecka - Ledwoń, 14 kwi 2022
Mieszkanie-rozkladowe-co-to
Mieszkanie rozkładowe. Czym się charakteryzuje?

Rozglądając się za ofertami mieszkań możesz natrafić na określenie mieszkanie rozkładowe. Jaka jest definicja mieszkania rozkładowego? Jakie są jego wady i zalety?

Emilia Branecka - Ledwoń, 12 kwi 2022