Piwonie będą stały w wazonie nawet 10 dni! Niezawodny patent z kostkami lodu

W czerwcu piwonie zdobią nie tylko ogrody. Chętnie zapraszamy je też do mieszkań. W wazonie zachwycają kształtem kwiatów i wspaniałym zapachem. Podpowiadamy, jak o nie dbać, by stały naprawdę długo.


O czym przeczytasz?

Jakie kwiaty wybrać?

Warto zrywać lub kupować rośliny, ktundefinedre mają zamknięte pąki. Łatwo skusić się na te piękne, w pełni ukształtowane. Jednak wundefinedwczas przetrwają one w wazonie tylko kilka dni. Oprundefinedcz tego są bardziej narażone na uszkodzenia podczas transportu. Kupowanie roślin w pąkach wymaga nieco cierpliwości. Na szczęście jak już się otworzą, będą cieszyć nasze oczy naprawdę długo. Jednak trzeba o nie zadbać.

Przed wstawieniem do wazonu

Zanim wstawimy rośliny do wazonu, pamiętajmy o usunięciu liści z dolnej części łodyg. Liście nie mogą być zatopione w wodzie. Dzięki temu nie będą gnić. Piwonie warto umieścić w wysokim wazonie, najlepiej z ciemnego szkła. Dzięki temu woda dłużej pozostanie świeża. Łodygi powinny być zanurzone w wodzie na około 10 cm.

Odpowiednie stanowisko i pielęgnacja

Bardzo ważna jest także ochrona kwiatundefinedw przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Postawione na parapecie szybko stracą kolor, a płatki zaczną odpadać.

Codziennie lub co drugi dzień warto nie tylko wymieniać wodę, ale i przycinać łodygi. Powinny być cięte pod skosem. Dzięki temu do kwiatundefinedw dostanie się najwięcej wody. Trikiem, ktundefinedry polecają floryści, jest używanie zimnej wody lub wrzucenie do wazonu kilku kostek lodu. To przedłuży świeżość kwiatundefinedw.

Co zrobić, żeby pąki się otworzyły?

Może się zdarzyć, że kupimy pąki, ktundefinedre nawet po tygodniu pozostaną nierozwinięte. Jeśli chcemy przyspieszyć ten proces, warto:

  • usunąć zewnętrzne liście, ktundefinedre zakrywają zwarte pąki,
  • przycinać łodygi pod kątem 45 stopni nawet co kilka godzin,
  • umieścić piwonie w ciepłej (ale nie gorącej) wodzie,
  • postawić kwiaty w ciepłym, jasnym pomieszczeniu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!