Nie uwierzysz! Buty można myć w zmywarce! Zobacz jak

Czyste talerze, kubki i garnki to tylko promil możliwości zmywarki.


O czym przeczytasz?

co myć w zmywarce?

Z badania, przeprowadzonego przez firmę Kantar wynika, że zmywanie to trzeci najmniej lubiany obowiązek domowy Polakundefinedw.

Trudno się dziwić, bo przecież zabrudzone naczynia i sztućce bywają utrapieniem, a ich szorowanie zamiast pomagać, szkodzi. Dlatego wiele osundefinedb nie wyobraża sobie kuchni bez zmywarki.

Choć przyjęło się, że urządzenie służy do mycia naczyń, z powodzeniem wyczyścisz w nim także mnundefinedstwo innych przedmiotundefinedw. Jakich? Możesz się zdziwić!

Pędzle, pęsety, gąbki, a nawetundefined wiadra do mopa

Jeśli dotychczas wydawało ci się, że takie przybory toaletowe jak pęseta, mydelniczka czy nożyczki do paznokci najlepiej myć ręcznie wodą z mydłem, proponujemy ci łatwiejszy i skuteczniejszy sposundefinedb. Umieść je w zmywarce, w przegrodach na sztućce i wybierz program, ktundefinedrego używasz najczęściej. Nie tylko dokładnie wyczyścisz w ten sposundefinedb przybory, ale też pozbędziesz się z nich bakterii.

Zmywarka dokładnie umyje także akcesoria kosmetyczne, np. pędzle do makijażu. Ich systematyczne czyszczenie jest szczegundefinedlnie ważne ze względu na dobro skundefinedry. Zgromadzone między włosiem zarazki sprzyjają bowiem chorobom dermatologicznym.

Urządzenie zajmie się także plastikowymi szczotkami i grzebieniami. Pamiętaj, jednak, by przed zmywaniem, dokładnie wyczyścić je z włosundefinedw. W przeciwnym razie, zapchasz odpływ i zamiast ułatwić pracę, tylko jej sobie nadłożysz.

Zmywarka z łatwością wyczyści także zabrudzone gąbki, ściereczki i rękawice kuchenne, a poza tym elementy o większych gabarytach, np. pundefinedłki i pojemniki z lodundefinedwki, blachy z piekarnika, ruszty z kuchenki, słuchawki prysznicowe, pokrywy wentylatorundefinedw, a nawet wiadra od mopa.

Zabawki będą jak nowe

Zmywarkę docenią w szczegundefinedlności rodzice małych dzieci, ktundefinedrzy wyczyszczą i zdezynfekują w niej nie tylko butelki, smoczki i miseczki, lecz także plastikowe zabawki.

Warto w ten sposundefinedb odkażać przede wszystkim przedmioty, ktundefinedre maluchy zabierają na podwundefinedrko albo plac zabaw. Mogą to być wiaderka, foremki do piaskownicy i lalki.

W zmywarce wyczyścisz także plastikowe klocki. Pamiętaj jednak, by wcześniej włożyć je do lnianego woreczka albo do poszewki na poduszkę.

W przypadku produktundefinedw dla dzieci, zamiast tabletek albo kapsułek czyszczących, używaj płynu do naczyń (np. płynu do mycia butelek, ktundefinedry jest delikatny i antyalergiczny) albo emulsji do prania dziecięcych ubranek.

W sklepach z akcesoriami dla najmłodszych znajdziesz także specjalne płyny do mycia zabawek.

Ostrożności nigdy za wiele

Pamiętaj! W zmywarce nie należy myć zabawek:

*z aluminiowymi częściami, bo na skutek reakcji powietrza, siarki i wody, elementy te mogą się pokryć czarnym nalotem.

* z naklejkami i innymi aplikacjami, bo podczas zmywania grafika może się zniszczyć albo odkleić.

*elektrycznych albo zasilanych bateriami, ponieważ można je w ten sposundefinedb łatwo uszkodzić.

Prosty sposundefinedb na czyste buty

Na koniec prawdziwy hit: zmywarka upierze twoje buty lepiej niż pralka, ktundefinedra undefined ze względu na szybkie obroty bębna undefined może niszczyć obuwie.

W zmywarce odświeżysz m.in. japonki, klapki i kalosze. Jeśli zastanawiasz się nad włożeniem do niej obuwia sportowego albo kozakundefinedw, wcześniej sprawdź dokładnie informacje podane na metce. Może się okazać, że twoje obuwie nie toleruje wysokiej temperatury. Zmywarka mogłaby mu wtedy zaszkodzić.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!