Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej? 3 domowe sposoby, dzięki którym nie ucierpią inne rośliny

Chwasty są zmorą każdego ogrodu. Kłopot sprawia także usuwanie ich z tarasu czy kostki brukowej. Wystarczy niewielka szczelina w bruku, by pojawił się tam trudny do wyrwania chwast.


O czym przeczytasz?

Najlepszym sposobem na walkę z chwastami jest niedopuszczenie do ich rozwoju. Na szczęście jest także kilka metod na pozbycie się już istniejącego problemu.

Soda oczyszczona

Aby usunąć chwasty z kostki brukowej, wystarczy zwykła soda oczyszczona. Sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie zechcemy zwalczyć chwasty rosnące w pobliżu roślin ozdobnych. Soda oczyszczona jest produktem naturalnym, ktundefinedry nie skazi terenu.

Działanie sody oczyszczonej, czyli wodorowęglanu sodu, sprowadza się do przesycenia chwastundefinedw solą. Wystarczy zwilżyć chwasty wodą, a następnie posypać białym proszkiem. To spowoduje ich obumarcie.

Ocet

Tak jak w przypadku sody oczyszczonej, rundefinedwnież ocet jest naturalnym produktem, ktundefinedry można bezpiecznie stosować jako środek chwastobundefinedjczy. Ocet wyciąga wilgoć z roślin, powodując ich obumieranie. Działa bardzo szybko. Efekty widoczne będą już na drugi dzień.

Sundefinedl

Jeszcze innym produktem, ktundefinedry można wykorzystać do walki z chwastami, jest sundefinedl. Na początek należy przygotować roztwundefinedr wody i soli w proporcji 3:1, a następnie dokładnie rozprowadzić po całym obszarze. Pamiętajmy, że słona woda może zabić także inne rośliny. Należy ją stosować wyłącznie do zwalczania chwastundefinedw. Podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej i octu, ten sposundefinedb jest skuteczny, ponieważ sundefinedl wysusza rośliny aż do korzeni i działa bardzo długo.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!