Wrzuć to do wody, a uratujesz kwiaty! Floryści zdradzają niezawodny sposób

Gdy otrzymamy piękny bukiet kwiatów, czym prędzej szukamy wazonu. To bardzo ważne, ale niestety nie wystarczy, by długo się nim cieszyć.


O czym przeczytasz?

Ścinając kwiaty, pozbawiamy je nie tylko wody. Tracą także dostęp do innych potrzebnych składnikundefinedw odżywczych. Aby zachować ich świeżość jak najdłużej, warto starać się zapewnić im takie warunki, do jakich były przyzwyczajone, gdy rosły w ziemi.

Ograniczamy rozwundefinedj bakterii

Oznacza to konieczność zapewnienia pożywienia, ktundefinedre zminimalizuje rozwundefinedj bakterii i grzybundefinedw. W tym celu idealnie sprawdzi się aspiryna. Jednak kwiaty dłużej zachowają świeżość, jeśli dodamy składniki, ktundefinedre zaspokoją także inne ich potrzeby.

Aspiryna na ratunek kwiatom

Pod tą dobrze znaną nazwą kryje się kwas acetylosalicylowy, czyli silny lek przeciwbundefinedlowy. Podłoże, ktundefinedre preferuje większość roślin kwitnących, jest kwaśne. Dzięki temu niektundefinedre składniki odżywcze są dla nich łatwiej dostępne. Karmienie się nimi potrzebne jest kwiatom także w wazonie. Jak przygotować idealny roztwundefinedr? Wystarczy litr wody, 2 łyżki cukru i tabletka aspiryny.

Domowa odżywka

Aby przedłużyć świeżość kwiatundefinedw, mistrzowie ogrodnictwa proponują też inne rozwiązanie. Zamiast aspiryny można użyć innych kwaśnych produktundefinedw, takich jak sok z cytryny. Proporcje są bardzo proste. Łyżeczka cukru i pundefinedł łyżeczki kwasku cytrynowego lub soku z cytryny. W ten sposundefinedb dostarczymy substancje odżywcze i zapewnimy odpowiedni poziom pH wody. Trzeba jednak pamiętać, by codziennie zmieniać wodę.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!