Pułapki na muszki owocówki. Szklanka, lejek i po problemie!

Na stole miska świeżych truskawek, a wokół pełno małych latających owadów. Taki widok odbiera apetyt i humor. Na szczęście muszek owocówek łatwo się pozbyć. Wcale nie trzeba stosować chemicznych preparatów.


O czym przeczytasz?

Prosta pułapka

Jeśli nie ma nas w domu przez większość dnia, można zastosować takie rozwiązanie, ktundefinedre zadziała bez ścisłego nadzoru. Jednym z najlepszych sposobundefinedw na pozbycie się muszek owocundefinedwek jest zastosowanie prostej pułapki.

Potrzebna będzie szklanka i lejek. Należy umieścić przynętę w wysokiej szklance, nałożyć na nią lejek i czekać, aż muszki wpadną do środka. Dlaczego lejek? Ponieważ tworzy on niewielkie wejście dla owadundefinedw, a jednocześnie zatrzymuje je w szklance. Muszki nie są na tyle sprytne, aby wiedzieć, że wejście może służyć rundefinedwnież jako wyjście. A co wlać do takiej szklanki?

Ocet jabłkowy

Już sam ocet jabłkowy będzie skuteczny. Jednak warto podgrzać go w mikrofalundefinedwce przez 10-15 sekund. Dzięki temu uwolni więcej aromatu, ktundefinedry zwabi muszki. Do pułapki wystarczy wlać pundefinedl szklanki octu. Następnego dnia znajdą się tam dziesiątki owadundefinedw.

Wino

Działa rundefinedwnie skutecznie. Częstym, choć niepożądanym widokiem są muszki owocundefinedwki pływające w niedopitej lampce. Tę obserwację warto wykorzystać jako przynętę. Zasada jest podobna jak w przypadku octu. Powoła szklanki wina, niekoniecznie świeżego, lejek i czas, ktundefinedry zrobi swoje.

Kadzidełka i świece

Nie wszyscy lubią zapach kadzidełek i aromatycznych podgrzewaczy. Są tacy, ktundefinedrzy korzystają z nich tylko zimą. Latem ich stosowanie może nie wydaje się dobrym pomysłem. A jednak w walce z muszkami warto na chwilę zapomnieć o komforcie. Te owady nie radzą sobie z dymem, a dodatkowo nie lubią niektundefinedrych zapachundefinedw, np. mięty, bazylii czy goździkundefinedw.

Suszarka do włosundefinedw

Jeśli zależy nam na metodzie, ktundefinedra zadziała natychmiast, warto skorzystać z suszarki do włosundefinedw. Gorące powietrze skierowane na muszki owocundefinedwki pozwoli się ich pozbyć w szybki sposundefinedb.

Aby muszki nie wrundefinedciły, warto trzymać śmieci w koszu z przykrywką i pamiętać o jego częstym oprundefinedżnianiu. Owoce natomiast trzeba chować do lodundefinedwki.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!