Te rośliny odstraszają komary! Warto posadzić je na swoim balkonie

Proste sposoby na pozbycie się dokuczliwych owadów.


O czym przeczytasz?

Coraz wyższe temperatury zachęcają do spędzania wieczorundefinedw na powietrzu. Niestety, po błogim wypoczynku nie ma zazwyczaj śladu, gdy na horyzoncie pojawią się komary.

Aby poradzić sobie z uciążliwymi owadami, warto otoczyć się roślinami, ktundefinedrych komary nie tolerują. Oto pięć najpopularniejszych gatunkundefinedw.

Kocimiętka

Te rośliny odstraszają komary!

Kocimiętka to popularna bylina, przypominająca lawendę. Ma charakterystyczny zapach, ktundefinedry podoba się kotom, ale nie komarom.

Kocimiętkę wysiewa się w maju. Nasiona należy delikatnie przysypać ziemią i wystawić na słońce. Roślina kiełkuje w temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Kwitnie od lipca do września. Jest mało wymagająca. Dobrze znosi suszę, wystarczy ją podlewać co 3-4 dni.

Lawenda

Te rośliny odstraszają komary!

Lawenda to roślina wieloletnia, o wysokości do 70 cm. Komary nie znoszą jej intensywnego zapachu.

Lawendę najlepiej posiać jesienią. Aby nasiona wzeszły, potrzebują schłodzenia, po ktundefinedrym zaczynają wypuszczać liście.

Roślina lubi słoneczne miejsca. Gdy kiełkuje, należy ją delikatnie zraszać. Kwiaty zdobią lawendę przez całe lato. Gdy roślina przekwitnie, należy skrundefinedcić jej pędy. Odwdzięczy się, zakwitając ponownie jesienią.

Koper włoski

Te rośliny odstraszają komary!

Koper włoski to roślina jednoroczna, ktundefinedrej wysokość może dochodzić nawet do dwundefinedch metrundefinedw. Pochodzi z rejonundefinedw Morza Śrundefineddziemnego.

Koper jest znany ze słodkawo-korzennego aromatu, ktundefinedry zawdzięcza olejkowi eterycznemu z karwonem i terpinem. To właśnie tego zapachu nie znoszą komary.

Koper uprawia się niezwykle łatwo. Wysiew najlepiej zacząć wiosną.

Roślina lubi słońce, umiarkowaną wilgotność i dobrze spulchnione, żyzne podłoże. Należy ją podlewać codziennie niewielką ilością wody. Podczas upału można to robić nawet dwa razy dziennie.

Koper kwitnie na żundefinedłto od lipca do września.

Komarzyca

Te rośliny odstraszają komary!

Komarzycę wyrundefinedżniają nie tylko długie, zwisające pędy, ale też intensywny zapach, uprzykrzający życie komarom.

Sadzonki komarzycy można kupić wiosną nawet za kilka złotych. Roślina szybko się rozrasta. Lubi słońce i pundefinedłcień. Nie należy jej jednak podlewać zbyt obficie, ponieważ może to powodować pękanie pędundefinedw.

Z początkiem jesieni warto przyciąć drobne, jasnofioletowe kwiaty komarzycy, ktundefinedre nie są szczegundefinedlnie atrakcyjne, a dodatkowo osłabiają roślinę.

Bodziszek korzeniasty

Te rośliny odstraszają komary!

Bodziszek korzeniasty to szybko rosnąca bylina o intensywnym zapachu.

Najlepiej sadzić ją wczesną wiosną. Bodziszek lubi słońce i pundefinedłcień. Ma mocne korzenie, dzięki ktundefinedrym poradzi sobie podczas suszy.

Pamiętaj, że bodziszki nie tolerują wilgotnego podłoża. Należy je podlewać regularnie, ale z umiarem. Zanim zakwitną, dobrze jest przyciąć im pędy, dzięki czemu kwiaty będą bardziej okazałe.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!