Finanse

RPP znowu podniosła stopę procentową

Oficjalnie Rada Polityki Pieniężnej po raz 10 podniosła dziś stopy procentowe. Jest to kontynuacja cyklu podwyżek stóp procentowych rozpoczętego w październiku 2021 roku. Od jutra w Polsce będzie obowiązywać 6,5% stopa referencyjna.

Oskar Sękowski, 07 lip 2022
Kredyt hipoteczny, dom i monety
Banki uatrakcyjniają ofertę hipotek

W ostatnich miesiącach sprzedaż kredytów hipotecznych malała. Aby walczyć o klientów banki postanowiły uatrakcyjnić oferty. Marże poszły w dół, a do oferty wkroczył też kredyt ze stałym oprocentowaniem na 10 lat.

Bartosz Turek, 18 mar 2022
Oprocentowanie kredytów hipotecznych
Rynek spodziewa się jeszcze droższych kredytów

Marcowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej powinno przynieść kolejną podwyżkę stóp procentowych. W ciągu miesiąca raty hipotek znowu pójdą w górę o kilka procent.

Bartosz Turek, 08 mar 2022
Mężczyzna z kalkulatorem
Popyt na kredyty spadł i czeka na pomyślne wiatry

Rosnące stopy procentowe podniosły wyraźnie raty kredytów mieszkaniowych, a przez to ograniczyły możliwość zadłużania się. Polacy czekają aż sytuacja się uspokoi. Plus jest taki, że widząc mniejszy napływ klientów banki zaczęły uatrakcyjniać oferty.

Bartosz Turek, 23 lut 2022
Jak wziąć kredyt hipoteczny?

O kredycie hipotecznym myślimy przeważnie kiedy znajdziemy wymarzone „M”. To za późno. Wcześniej powinniśmy zadbać o zdolność kredytową oraz wkład własny. Jak wziąć kredyt na mieszkanie? W poniższym poradniku pomożemy przejść całą procedurę.

Oskar Sękowski, 10 wrz 2021
Epidemia koronawirusa a kredyty hipoteczne
Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na kredyty hipoteczne?

Wybuch epidemii odbił się na rynku kredytów hipotecznych. Zmieniły się wymagania banków, wiele z nich ostrożniej udziela kredytów hipotecznych. Pojawiły się rozwiązania skierowane dla osób, które wskutek epidemii popadły w kredyty finansowe.

Marek Siudaj, 08 mar 2021