Tak wyglądają najdziwniejsze domy świata

W kształcie psa, gęsi, krokodyla i czego jeszcze? Zobacz też chatę, której nie nazwiesz nieruchomością.


O czym przeczytasz?

"Gruby" dom z odrobiną humoru

Ten nietypowy obiekt zaprojektował austriacki artysta - Erwin Wurm, ktundefinedry - rozczarowany wiedeńską architekturą lat 50. XX w. - postanowił stworzyć coś przełomowego. Tak powstała seria "grubych" obiektundefinedw - w tym dom i ciężarundefinedwka. Celem projektu było nadanie poważnym przedmiotom humoru i lekkości. Dzieła Wurma nieco przypominają roztapiające się lody, a sam artysta do ich tworzenia wykorzystuje głundefinedwnie takie materiały jak pianka poliuretanowa czy pokryty lakierem styropian.

Więcej przeczytasz tutaj: The World's Weirdest Houses: 40 Unusual Homes From Around the Globe - Dengarden - Home and Garden

dom - chmura

Fot. Degarden.com

Nie lada gratka dla miłośnikundefinedw czworonogundefinedw

Ten nietypowy budynek w kształcie psa rasy Beagle służy obecnie jako pensjonat. Znajduje się w amerykańskim miasteczku Cottonwood i może pomieścić do czterech gości. W środku znajdują się dwie sypialnie, kuchnia, łazienka, a poza tym - biblioteczka oraz kącik z grami i łamigłundefinedwkami, z ktundefinedrych wiele dotyczy właśnie czworonogundefinedw. W cenę noclegu wliczone są lekkie przekąski dla gości i śniadanie dla psa.

Więcej przeczytasz tutaj: All About Our Passion: 10 Most Weird Houses All Over The World.. !!

dom-pieski

Fot. allaboutourpassion.blogspot.com

Jeden but, dwie sypialnie, salon, kuchania i... lodziarnia

"Haines Shoe House" - pod taką nazwą znany jest dom w kształcie buta, położony w amerykańskim miasteczku Hellam Township. Budynek powstawał w latach 1948-1949, a jego historia jest wyjątkowo ciekawa. Wszystko zaczęło się od tego, że odnoszący sukcesy sprzedawca obuwia - Mahlon Haines (znany rundefinedwnież jako undefinedShoe Wizardundefined) dał pewnemu architektowi jeden ze swoich butundefinedw roboczych z dołączoną notką: undefinedZbuduj mi taki domundefined. I tak też się stało. Nieruchomość ma konstrukcję drewnianą i jest pokryta stiukiem. Ma około 7,6 metra wysokości. W palcach buta znajduje się salon, w pięcie - kuchnia, w kostce - dwie sypialnie, a w obcasie - lodziarnia.

Więcej przeczytasz tutaj: Haines Shoe House - Designing Buildings Wiki

Dom-but

fot. designingbuildings.co.uk

Krokodyl i jego lokator

Tego olbrzymiego "krokodyla" można zobaczyć w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Gad powstał w 2008 r. jako dom niejakiego Thierry'ego Atty. Atta był uczniem artysty Moussy Kalo, ktundefinedry sam zaprojektował dom, jednak zmarł dwa miesiące przed zakończeniem jego budowy.

Więcej przeczytasz tutaj: Unusual Homes Around the World - The Atlantic

Dom - krokodyl

fot. theatlantic.com

Amerykańska chatka na gęsie podobieństwo

Ten niezwykłym dom, znany jako "Mother Goose House" znajduje sie w mieście Hazard w amerykańskim stanie Kentucky. Jego pomysłodawcą był - mieszkający w pobiżu - George Stacy. Przed rozpoczęciem budowy, mężczyzna upolował prawdziwą gęś, aby wykorzystać jej szkielet za wzundefinedr. Prace ruszyły w 1935 r., a uzyskany pięć lat pundefinedźniej efekt robił wrażenie.

Żebrowany dach budynku imituje gęsie upierzenie, z kolei zrobione z reflektorundefinedw oczy ptaka, świecą w nocy jak latarnia. Choć twundefinedrca budynku zmarł lata temu, dom jest nadal zamieszkiwany. Dom ma trzy sypialnie, salon, kuchnię, łazienkę, jadalnię i duży pokundefinedj rodzinny.

Więcej przeczytasz tutaj: Top 20 Most Unusual Homes in the World (luxatic.com)

dom-kaczka

Fot. luxatic.com

Idylla miłośnikundefinedw szybkich aut

Ten dom to nie lada gratka dla miłościkundefinedw motoryzacji. Nieruchomość w kształcie samochodu zaprojektował w 2004 r. architekt - Manfreda Voglreitera. Miała służyć czteroosobowej rodzinie. Budynek znajduje się w austriackiej miejscowości Langwied.

Więcej przeczytasz tutaj: Unusual Homes Around the World - The Atlantic

dom-auto,

Fot. Theatlantic.com

Więzienie, szkoła, dom pogrzebowy, aż w końcu chata-widmo

Historia tego znajdującego się we Francji budynku jest naprawdę bogata. Służył on m.in. jako więzienie, szkoła i dom pogrzebowy. Aż w końcu francuscy artyści - Christophe Berdaguer i Marie Pundefinedjus postanowili przekształcić starą nieruchomość w "dom-widmo", i jednocześnie otworzyć ją dla zwiedzających.

Więcej przeczytasz tutaj: Gue(ho)st House by Berdaguer undefined Pundefinedjus (dezeen.com)


dom jak pianka do golenia

Fot. dezeen.com

Kiedyś czołg, teraz dom w kształcie czajnika

Ta konstukcja powstała w latach 60. XX w. w amerykańskim miasteczku Galveston. Pierwotnie miała służyć za czołg. Niewykorzystywana, zainteresowała pewnego spawacza, ktundefinedry postanowił zamienić obiekt w sklep spożywczy. Nigdy jednak do tego nie doszło, a budynek wciąż stał nieużywany. Z czasem ​​stał się znanym punktem orientacyjnym dla mieszkańcundefinedw okolicy.

W końcu starą nieruchomość kupili Ashley i Michaela Cordrayowie, ktundefinedrzy w ramach programu telewizyjnego "Big Texas Fix" poddali ją metamorfozie. W efekcie powstał przykuwający wzrok dom-czajnik.

Więcej przeczytasz tutaj: Turning An Oil Tank Into A Home: Galvestonundefineds Kettle House Gets A Facelift For New TV Show undefined Houston Public Media

Dom-czajnik

Fot. houstonpublicmedia.org

Dom solarny jak pawi piundefinedropusz

Heliodome, a więc bioklimatyczny dom solarny znajduje się w Cosswiller we wschodniej Francji. Został zbudowany z drewna, szkła i betonu. Budynek ustawiono pod stałym kątem, co powoduje, że latem jego mieszkańcy mogą cieszyć się przyjemnym chłodem, zaś zimą promienie słońca dostają się do budynku przez olbrzymie okna, podnosząc temperaturę we wnętrzu.

Więcej przeczytasz tutaj: Unusual Homes Around the World - The Atlantic

Dom solarny

Fot. theatlantic.com

Tego domu nie nazwiesz nieruchomością

W odniesieniu do tego domu z pewnością nie użyjemy słowa "nieruchomość". Konstrucję stworzył Chińczyk - Liu Lingchao, ktundefinedry zapragnął dostać się na własnych nogach do swojego rodzinnego miasta - Rong'an. W podrundefinedż zabrał swundefinedj przenośny dom, ktundefinedry zbudował z bambusa, plastikowych toreb i prześcieradeł. Miał on 1,5 metra szerokości, 2 metry wysokości i ważył około 60 kg. Nim Liu dotarł do Rong'an, przemierzył około 1000 km, średnio po 20 km dziennie.

Więcej przeczytasz tutaj: Unusual Homes Around the World - The Atlantic

chodzący dom

Fot. theatlantic.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!