Wybieramy krzesła do jadalni

Przedstawiamy modnie zaaranżowane jadalnie z krzesłami w różnych stylach.


O czym przeczytasz?

Krzesła do jadalni

Krzesła drewniane

Klasyczne formy krzeseł drewnianych, jak krzesła patyczaki z toczonymi nundefinedżkami i szczebelkami oparcia lub thonetowskie krzesła z drewna giętego to uniwersalne modele, ktundefinedre nigdy nie wychodzą z mody i wyglądają dobrze w każdym otoczeniu. Krzesła tego typu od lat produkują polskie fabryki, m.in. Fameg i Paged oraz czeski TON.

Krzesła do jadalni

Drewniane krzesła najlepiej pasują do wnętrz w stylu skandynawskim, jednak sprawdzają się niemal w każdej aranżacji.

Krzesła do jadalni

Proste ponadczasowe modele drewniane dobrze wyglądają zarundefinedwno w wykończeniu naturalnym, jak i lakierowane na rundefinedżne kolory. Żywe barwy, np. błękit, czerwień czy zieleń ożywiają jadalnię i dodają jej charakteru.

Krzesła do jadalni

Do łask wrundefinedciły ostatnio krzesła z siedziskami i oparciami z formowanej, fornirowanej sklejki. Te z metalową podstawą mogą przypominać stylem krzesła szkolne. W wersji bardziej eleganckiej mają podstawę drewnianą.

Krzesła do jadalni

Krzesła do jadalni

Krzesła z ciemnego drewna doskonale pasują do wnętrz w stylu japandi.

Krzesła tapicerowane

Największy komfort zapewnią krzesła tapicerowane. Miękkie siedziska i oparcia z pianki obitej materiałem gwarantują wygodę nawet podczas siedzenia przy stole przez dłuższy czas. Jeżeli wystarczy miejsca, możemy zdecydować się na krzesła tapicerowane z podłokietnikami. Wundefinedwczas zapewnimy sobie komfort bliski siedzeniu w fotelu.

Krzesła do jadalni

Krzesła tapicerowane najlepiej pasują do eleganckich wnętrz w stylu modern classic oraz glamour. Materiał obicia może stanowić ciekawy akcent kolorystyczny i wspundefinedłgrać z innymi tekstyliami w pomieszczeniu. Mięsista, lekko połyskliwa tkanina welurowa sprawi, że jadalnia stanie się jednocześnie przytulna i szykowna.

Krzesła do jadalni

Krzesła do jadalni

Krzesła tapicerowane o prostej formie sprawdzą się rundefinedwnież w nowoczesnych aranżacjach.

Najmodniejsza kolorystyka tapicerki to odcienie beżu a najmodniejsze tkaniny to te typu boucle.

Krzesła w obiciu ze skundefinedry będą pasować do wnętrz o wystroju loftowym oraz do jadalni w stylu boho. Najbardziej uniwersalna będzie skundefinedra w kolorze czarnym lub w odcieniu koniakowego brązu. We wnętrzach boho sprawdzą się rundefinedwnież siedziska z plecionki.

Krzesła do jadalni

Dla miłośnikundefinedw dobrego designu

Modnym dodatkiem do wspundefinedłczesnej jadalni są krzesła w stylu vintage oraz klasyki designu z XX w., szczegundefinedlnie te w stylu bauhausowskim czy mid-century. Najpopularniejsze obecnie są modele projektu Marcela Breuera.

Krzesła do jadalni

Krzesło projektu Pierre Jeannareta oraz krzesła Cesca projektu Marcela Breuera

Z rodzimych projektundefinedw warto zwrundefinedcić uwagę na krzesła z lat 60., np. autorstwa Jundefinedzefa Chierowskiego czy prof. Rajmunda Teofila Hałasa, np. typ 200-190.

Możemy upolować oryginały na aukcjach internetowych albo zdecydować się na reedycje, np. te produkowane przez markę 366 Concept.

Krzesła do jadalni

Krzesła do jadalni

Krzesła 200-190 Fot. 366 Concept

Warto zwrundefinedcić uwagę rundefinedwnież na nowe projekty polskich projektantundefinedw i krzesła rodzimych producentundefinedw, np. modele Mamu projektu Tomka Rygalika dla Noti, Honza zaprojektowane przez studio Nikodema Szpunara dla Take Me Home czy Cheri marki Iker.

Krzesła do jadalni

Krzesła Cheri IKER. Projekt wnętrza FUGA Architketura, fot. Ayukostudio

Absolutnym hitem są ostatnio krzesła młodej polskiej marki The Good Living undefinedCo. Architekci wnętrz bardzo chętnie sięgają po modele Sage, Meadow czy Neboo.

Krzesła do jadalni

Fot. ONI studio. Zobacz całe mieszkanie projektantundefinedw FURORA studio

Krzesła do jadalni

Fot. ONI Studio. Zobacz całe mieszkanie projektu MISTOVIA

Miksuj i łącz

W jadalni w stylu eklektycznym wokundefinedł jednego stołu możemy ustawić rundefinedżne modele krzeseł, zarundefinedwno drewniane, tapicerowane, nowoczesne jak i vintage. Wspundefinedłczesna ikona designu obok krzesła po babci? Dlaczego nie!

Krzesła do jadalni

Jeśli chcemy sprawić, by aranżacja był spundefinedjna, dobrze jest znaleźć dla krzeseł wspundefinedlny mianownik, np. typ, materiał, rodzaj drewna lub kolor i trzymać się tego klucza przy wyborze.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!