Oscary designu 2021 dla innowacyjnych lamp akustycznych polskiej marki Flexx

Aż trzy prestiżowe, międzynarodowe nagrody Red Dot 2021, w tym wyróżnienie „Best of The Best” otrzymały oprawy oświetleniowe projektu studia Kabo & Pydo dla marki Flexx. Co potrafią lampy akustyczne?


O czym przeczytasz?

Lampy Flexx Wire Medusa

Pobierz bezpłatnie 150 stron inspiracji: Pobieram Trendbook WNĘTRZA 2021

Kapituła najważniejszych światowych nagrundefinedd w dziedzinie wzornictwa, Red Dot Award, przyznała w tym roku nagrody Red Dot aż trzem produktom polskiej firmy Flexx: oprawom Wire Medusa, lampie Boya oraz systemowi akustycznych opraw oświetleniowych Acoustic Team, ktundefinedre wyrundefinedżniono dodatkowo tytułem undefinedBest of The Bestundefined. Za wszystkimi projektami stoi studio Kabo undefined Pydo.

Lampa modułowa ACOUSTIC TEAM

Lampy Flexx Acoustic Team

Acoustic Team to modułowa lampa składająca się z 3 elementundefinedw ktundefinedre dają rundefinedżne możliwości konfiguracji. Lampa została stworzona z myślą o zastosowaniu biurowym. Jej forma ożywia i urozmaica wnętrze, tworząc w nim przytulną atmosferę. Po zestawieniu rundefinedżnych kształtundefinedw i kolorundefinedw powstają oryginalne kompozycje. Przyjemny w dotyku materiał wizualnie ociepla pomieszczenie. Światło dekoracyjne rundefinedwnież znakomicie podkreśli nastrundefinedj. Lampa służy rundefinedwnież jako pochłaniacz dźwięku o doskonałych właściwościach dźwiękochłonnych. Ponad połowa dźwiękundefinedw docierających do jej powierzchni zostaje zredukowana! Moduły lamp wykonane są z termoformowanego filcu i występują w kilku kolorach: morski błękit, leśna zieleń, wyrazista czerwień i dwa odcienie szarości. Wszystkie komponenty są najwyższej jakości, co zapewnia długą żywotność produktu. Moduły oprawy sztaplują się na czas transportu. Montaż jest łatwy i intuicyjny. Opakowanie można w całości poddać recyklingowi.

Werdykt Jury konkursu Red Dot Award: Product Design:

Lampa biurowa Acoustic Team łączy innowacyjne właściwości tłumienia dźwięku z językiem projektowania atrakcyjnym dla zmysłundefinedw. Oprawa o sprytnie przemyślanej konstrukcji modułowej, umożliwia rundefinedżne konfiguracje, ktundefinedre można dopasować do wnętrza, rundefinedwnież pod względem kolorystycznym. Lampa tworzy w ten sposundefinedb nową estetykę środowiska biurowego i zapewnia szeroki wachlarz możliwości.

Lampy Flexx Acoustic Team

Oświetlenie w duchu biophilic designu

Marka Flexx nie uznaje kompromisundefinedw między jakością a estetyką. Funkcjonalność i walory techniczne oświetlenia łączy z doskonałym designem. Firma wspundefinedłpracuje z architektami i projektantami, starając się swymi produktami wzbogacać ich projekty. Produkty Flexx mają być czymś więcej niż oświetleniem biurowym:

Dla nas światło i akustyka to samopoczucie użytkownika, to istotne składowe komfortowych warunkundefinedw pracy i zapewnienie odpowiedniego poziomu koncentracji. Stosujemy nowoczesne technologie takie jak rotomoulding, wykorzystujemy właściwości akustyczne materiałundefinedw, rośliny undefined wszystko po to, aby poszerzyć funkcję naszych opraw i sprawić, że będą wyjątkowe.

Pobierz bezpłatnie 150 stron inspiracji: Pobieram Trendbook WNĘTRZA 2021

Lampy Flexx Acoustic Team

Oświetlenie Flexx, jako element wyposażenia biura, przyczynia się do poprawy komfortu akustycznego, częściowo niwelując zanieczyszczenie hałasem. W swoich projektach producent stara się rundefinedwnież jak najbardziej odwoływać do natury. Produkty czerpią kształty z natury, projekty wykorzystują naturalne materiały i sposoby przenikania światła. To wszystko pozwala uczynić przestrzeń biurową bardziej undefinedludzkąundefined i przyjazną użytkownikom.

Każdy z nas ma inne preferencje co do natężenia i temperatury światła, przy ktundefinedrych lubi pracować. Co więcej, jest to zmienne w ciągu doby. Dlatego większość opraw Flexx wyposażona jest w moduły sterujące, pozwalające na manualne lub automatyczne dostosowywanie tych parametrundefinedw do pory dnia oraz osobistych upodobań użytkownikundefinedw.

Lampy Flexx Jungle

Lampy Flexx Jungle

Część opraw Flexx, jak seria Jungle rundefinedwnież projektu KaboundefinedPydo, umożliwia umieszczanie w nich żywych roślin. Umieszczenie roślinności w oprawach pozwala stworzyć pewnego rodzaju undefinedekosystem pośrundefinedd światłaundefined. Zieleń w miejscu pracy ma dobroczynny wpływ na zdrowie i nastrundefinedj oraz wydajność pracownikundefinedw.

Odpowiednio dopasowane oświetlenie, komfort akustyczny, naturalne materiały oraz zastosowanie roślin we wnętrzach to elementy projektowania biofilnego, ktundefinedre za cel stawia sobie poprawę jakości życia poprzez umożliwienie użytkownikom kontaktu z naturą nawet w zurbanizowanym otoczeniu.

Przeczytaj rundefinedwnież: Biophilic design w praktyce. Jak technologia pomaga nam żyć w zgodzie z naturą

oraz: Biophilic design w Twoim domu. Jak przywrundefinedcić naturę do życia człowieka

Oprawy Wire Medusa i lampa Boya

Lampy Flexx Wire Medusa

Oprawy oświetleniowe Wire Medusa formą nawiązują do klasycznych żyrandoli. Przestrzenna bryła undefinedabażuruundefined powstała poprzez powielenie pojedynczych elementundefinedw z giętego drutu. Pomimo pokaźnych rozmiarundefinedw lampa daje wrażenie lekkości. Ażurowa konstrukcja powoduje ciekawą grę światła. Lampy Wire dobrze prezentują się zarundefinedwno pojedynczo, jak i w grupie kilku. Wybundefinedr koloru lampy pozwala idealnie dopasować oprawę do wnętrza.

Lampy Flexx Boya

Lampa Boya to dekoracyjna oprawa wisząca. Może funkcjonować jako pojedynczy element, natomiast powielona tworzy interesującą konstelację. Jest połączeniem rękodzieła i najnowocześniejszych technologii. Klosz lampy jest wykonywany w tradycyjnej technologii dmuchanego szkła. Wiszący system został zaprojektowany tak, aby dać swobodę komponowania go w dynamicznych aranżacjach, a nonszalanckie okablowanie dodaje całości charakteru. Istnieje możliwość personalizacji lampy undefined indywidualnego doboru koloru szkła oraz oplotu kabla.

Lampy Flexx Boya

Studio projektowe KABO undefined PYDO

KABO undefined PYDO to pracownia wzorniczo-strategiczna założona przez małżeństwo projektantundefinedw Katarzynę Borkowską i Tomasza Pydo w 2012 r. w Warszawie. Oboje są absolwentami Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Katarzyna Borkowska skończyła rundefinedwnież studia na Politechnice w Mediolanie. Projektują produkty oraz komunikacje wizualne w zakresie wielu branż, bazując m.in na metodzie Design Thinking. W każdym procesie projektowym poszukują innowacyjnych rozwiązań. Tworzą głundefinedwnie dla producentundefinedw przemysłowych. Wspierają firmy rundefinedwnież w zakresie tworzenia strategii wzorniczych. Studio jest laureatem wielu nagrundefinedd, w tym: Red Dot Best of the Best, Red Dot (x6), IF Design (x4), Designer Roku 2020, Dobry Wzundefinedr (x5), must have (x8), czy Top Design (x3).

Zdjęcia: materiały producenta

Może Cię rundefinedwnież zainteresować:

25 lamp polskich marek. Wybieramy lampy do domu

Lampy nad stundefinedł. Wybieramy oświetlenie do jadalni

Kochasz piękne wnętrza? Poszukujesz inspiracji? Chcesz znać najnowsze trendy w aranżacji? To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w naszym wydaniu specjalnym undefined do pobrania bezpłatnie w formacie PDF:

Pobierz bezpłatnie 150 stron inspiracji: Pobieram Trendbook WNĘTRZA 2021

W Trendbooku znajdziesz: najlepiej urządzone polskie wnętrza, najnowsze trendy, praktyczne tablice inspiracji, wywiady z niezwykłymi osobami... w tym artykule dowiesz się więcej o wydaniu specjalnym MIESZKANIE.PL undefined Trendbook WNĘTRZA 2021

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!