Surrealistyczne wnętrza Victora Zastolskiego

Stół na ścianie, łódka zamiast kanapy, "podwodny" salon i co jeszcze?


O czym przeczytasz?

Victor Zastolskiy

Fot. Instagram_@victorzastolskiy

Piękne wnętrza pokazujemy Wam systematycznie. W jednych rządzi minimalizm, w innych - eklektyzm, a w jeszcze innych - kontrasty. Odmienny kierunek obrał rosyjski artysta - Victor Zastolski, ktundefinedry stworzył ponad 50 surrealistycznych projektundefinedw salonundefinedw, kuchni, sypialni i nie tylko.

Przed laty Victor Zastolski pracował jako projektant wnętrz. Dziś tworzy cyfrowe aranżacje, ktundefinedre "ocierają się" o absurd, intrygują, a czasami wręcz szokują. Stundefinedł na ścianie, łundefineddka zamiast kanapy czy salon, "zanurzony" w oceanie - m.in. takie elementy odnajdziesz w jego projektach. Gdyby nierealne mogło stać się realne, ktundefinedrą z aranżacji wybrałbyś do swojego domu?

Fotografia + gra+ design + modelowanie 3D

Victor Zastolski na co dzień wspundefinedłpracuje z serwisem Depositphotos. Jego surrealistyczne prace łączą w sobie kilka form artystycznych: fotografię klasyczną, projektowanie gier, aranżację wnętrz i modelowanie 3D. Artysta szuka inspiracji w projektach innych twundefinedrcundefinedw, przypadkowych zdjęciach, przedmiotach użytkowych z rundefinedżnych epok. Słowem - gdzie tylko się da.

undefinedMożesz przeczytać historię O. Henry'ego i być pod takim wrażeniem, że stworzysz futurystyczną koncepcję 3Dundefined - mundefinedwi Zastolski.

Jego zdaniem, do tego, by odnieść sukces jako artysta, nie potrzeba wykształcenia kierunkowego. Wystarczy dużo czytać, oglądać i słuchać. Choć sam ukończył studia na kierunku artystycznym przyznaje, że serial komediowy "Latający cyrk Monty Pythona" dał mu więcej cennej wiedzy niż kilka lat spędzonych na uniwersytecie.

Victor Zastolskiy

Victor Zastolskiy

Fot. Instagram_@victorzastolskiy

Wnętrza pełne fantazji

W pracach Zastolskiego rządzą nonsens, oryginalność i finezja. Poszczegundefinedlne elementy - choć pochodzą "z rundefinedżnych światundefinedw" - łączą się płynnie ze sobą.

Artysta zaczyna od wyboru zdjęcia/obrazu, następnie przechodzi do modelowania go w 3D. Kolejnym etapem jest korekta kolorystyczna, a potem - uzupełnienie pracy o dodatkowe, często kompletnie niepasujące do siebie elementy.

undefinedTworzenie jest jak gotowanie undefined jeśli wybierzesz niepasujące do siebie składniki, Twoje danie może wylądować w koszu na śmieci albo możesz stworzyć przełomowy przepisundefined undefined mundefinedwi Zastolski.

Victor Zastolskiy

Victor Zastolskiy

Fot. Instagram_@victorzastolskiy

Eksperyment najwyższych lotundefinedw

Zastolski często modyfikuje legendarne koncepcje wnętrzarskie. Przerabia stare zdjęcia, "eksperymentuje" z wyposażeniem albo wprowadza do wnętrza nietypowych mieszkańcundefinedw - np. małpy czy ryby.

Artysta lubi też uwzględniać na jedym obrazie przedmioty z rundefinedżnych epok. undefinedTakie podejście daje mi pełną swobodę względem pomysłundefinedw i projektundefinedw. Seria takich prac jest ulubioną w moim portfolio. Chciałabym skupić się na tym podejściu rundefinedwnież w przyszłościundefined - zdradza Zastolski.

Victor Zastolskiy

Victor Zastolskiy

Fot. Instagram_@victorzastolskiy

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!