Kultowa łazienka w sześciu odsłonach

To samo pomieszczenie w stylach: japońskim, industrialnym, tropikalnym i nie tylko.


O czym przeczytasz?

O wnętrzach, zaprojektowanych przez QS Supplies pisaliśmy już kilkakrotnie. Firma ma na swoim koncie m.in. aranżacje domowych przestrzeni, inspirowane filmami, a nawet słynnymi obrazami. Tym razem wzięła pod lupę serial, a konkretnie kultowych już "Przyjaciundefinedł". Początki produkcji sięgają lat 90 XX wieku, a jej fani z pewnością doskonale kojarzą nowojorski apartament, w ktundefinedrym mieszkali głundefinedwni bohaterowie. Jak wyglądałoby to mieszkanie, gdyby serial kręcono obecnie?

Projektanci QS Supplies wybrali jedno z pomieszczeń - konkretnie łazienkę Moniki - i pokazali je w sześciu wspundefinedłczesnych odsłonach. Jak sądzisz - czy ktundefinedraś z nich wygrywa z oryginałem?

oryginał

Fot. QS Bathroom Supplies

Japonia: mniej znaczy więcej

W łazience serialowej Moniki krundefinedlował fiolet, a rozstawione na pundefinedłkach kosmetyki i przybory wprowadzały do wnętrza nieco chaosu.

Pomieszczenie, zaprojektowane przez QS Supplies we wspundefinedłczesnym stylu japońskim daje zupełnie odwrotny efekt. We wnętrzu rządzą: harmonia, minimalizm i funkcjonalność. Projektanci skorzystali ze stonowanych, naturalnych kolorundefinedw - głundefinedwnie ziemi i piasku. Sięgnęli także po jasne drewno i kamień, ktundefinedre wprowadziły do wnętrza nutę elegancji.

Styl japoński słynie ze swojej wyjątkowej oszczędności. Rezygnacja ze zbędnych dekoracji ma służyć lepszej koncentracji, regeneracji sił i wyciszeniu.

styl japoński

Fot. QS Bathroom Supplies

Maroko: kolor pustyni i geometria

Marokańska łazienka jest schludna i przestronna, a jej podstawą są ceramiczne płytki, najczęściej z geometrycznym wzorem. Co istotne, wyprodukowane tradycyjną metodą szkliwienia i wypalania są bardzo odporne na ścieranie.

Wnętrza w klimacie Maroka są egzotyczne, eleganckie i luksusowe. Można w nich zobaczyć pozłacane elementy dekoracji, gobeliny i drewniane okiennice.

W kolorystyce widać wyraźnie wpływ kultury arabskiej - dominują barwy pustynne, a więc żundefinedłty, pomarańczowy, czerwony, niebieski i czarny.

Styl marokański

Fot. QS Bathroom Supplies

Art deco: totalna ekstrawagancja

Co ciekawe, głundefinedwnym założeniem - narodzonego na początku XX wieku we Francji - stylu art deco, było upowszechnienie rzeczy pięknych w produkcji masowej. Zanim jednak osiągnięto ten cel, minęło trochę czasu - meble z hebanowego drewna czy zdobione złotem dodatki dosyć długo kosztowały krocie.

Choć oczywiście zdarza się, że perełki sprzed wiekundefinedw wciąż osiągają zawrotne ceny, wiele dekoracji, wpisujących się w klimat art deco można dziś kupić za znacznie mniejsze pieniądze niż dziesiątki lat temu.

Art deco łączy elegancję z kunsztem wykonania. Utrzymane w tym klimacie wnętrza wyrundefinedżniają szlachetne kolory i wysokiej klasy materiały. Tu bez wątpienia rządzi ekstrawagancja. Uwagę zwracają rundefinedwnież geometryczne kształty, wystawne, kafelkowe ściany i podłogi oraz tapety z odważnymi wzorami.

Styl Art Deco

Fot. QS Bathroom Supplies

Tropiki: gra w zielone

Łazienka, inspirowana tropikami to połączenie wielu motywundefinedw i stylundefinedw. Podstawą jest jednak zieleń i nie chodzi tylko o zastosowanie tego koloru na ścianach czy meblach. Ważne są rundefinedwnież rośliny, ktundefinedre dodadzą wnętrzom autentyczności.

Choć w pomieszczeniu, inspirowanym tropikalnym lasem zieleń gra pierwsze skrzypce, możesz pozwolić sobie na dużą dowolność w zastosowaniu barw uzupełniających. Tropikalny las to w końcu miejsce życia nie tylko roślin, ale i barwnego ptactwa, czego przykładem są choćby papugi. Nie bundefinedj się więc żonglować odważnymi kolorami, takimi jak szmaragd, rundefinedżowy, niebieski, turkusowy czy żundefinedłty. W tym klimacie dobrze "wybrzmią" także: miedź, srebro, złoto i mosiądz, ktundefinedre dodadzą wnętrzom blasku.

Styl tropikalny

Fot. QS Bathroom Supplies

Styl farmerski: drewno i klimat stodoły

To wyjątkowo ciekawy styl - po części rustykalny, a po części - nowoczesny. W urządzonej w tym klimacie łazience pojawią się akcenty vintage, odrestaurowane meble i drewniane dodatki. Warto też pomyśleć o kamiennej podłodze, boazerii, a nawet przesuwnych drzwiach, wykorzystywanych w stodołach.

styl farmerski

Fot. QS Bathroom Supplies

Styl industrialny: beton i odsłonięte rury

Początki stylu industrialnego sięgają lat 50. XX wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych zaczęto przekształcać stare fabryki i hale produkcyjne w mieszkania. Odsłonięte rury, betonowe posadzki czy podniszczone elementy drewniane były w nich standardem.

Styl industrialny nie przebiera w kolorach. Najczęściej wykorzystuje szarości, odcienie bieli i brązy.

styl industrialny

Fot. QS Bathroom Supplies

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!