Domy zwyczajne tylko od frontu

Za to z boku, z góry i od środka - wręcz odwrotnie.


O czym przeczytasz?

Zdarzyło Ci się kiedyś przechodzić obok domu, który nie zwracał szczególnie Twojej uwagi, jednak, gdy znalazłeś się w jego wnętrzu, przeżyłeś prawdziwy szok?

Podobne wrażenie można odnieść, oglądając którąś z poniższych nieruchomości.

Na Instagramie powstało konto Zillow Gone Wild, na którym internauci dzielą się zdjęciami najbardziej szokujących amerykańskich rezydencji, wystawionych na sprzedaż albo na wynajem. Profil ma już ponad milion obserwatorów. 

Basen w kształcie skrzypiec ze smyczkiem 

Ta okazała willa znajduje się w amerykańskiej wiosce Bedfort Corners w stanie Nowy Jork i została wystawiona na sprzedaż za 8,5 mln dolarów. Dom ma prawie 1 000 mkw., na których powstało m.in. sześć sypialni, jedenaście łazienek, w pełni wyposażona siłownia i teatr. Wydawać by się mogło, że to ekskluzywna posiadłość, jakich wiele. Jej fenomen zrozumiemy, gdy spojrzymy na nią z lotu ptaka. Basen w kształcie skrzypiec ze smyczkiem robi wrażenie. 

Willa

willa z lotu ptaka

Pie House, czyli bardzo chudy dom 

Ten z pozoru zwykły dom to "Pie House". Znajduje się w wiosce Deerfield w amerykańskim stanie Illnois i kosztuje 270 tys. dolarów. Co sprawia, że jest nietypowy? Wystarczy spojrzeć na niego z boku.

Co ciekawe, choć jest niezwykle wąski, ma całkiem sporą powierznię - 150 mkw. - a na nich m.in. dwie sypialnie i trzy łazienki.

Dom pojawił się m.in. w programie "The Tonight Show", prowadzonym przez Jimmy'ego Fallona. Opisywano go również w "The Chicago Tribune" i wielu innych mediach.

chudy dom

dom z boku

Wnętrza w kolorach Pantone

Dom ze zdjęcia idealnie nadawałby się na siedzibę Instytutu Pantone, który zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych dla branży kreatywnej.

Każdy pokój wypełniają żywe kolory. W pobodnych barwach są meble, dekoracje ścienne, a nawet kwiaty w holu, dobrane tak, by podkreślić efekt kolorystyczny.

Dom można kupić za 1,4 mln dolarów, ma ponad 460 mkw., pięć sypialni, sześć łazienek i znajduje się w mieście Queens Creek w stanie Arizona. kolorowe wnętrza

kolorowe wnętrza

kolorowe wnętrza

kolorowe wnętrza

Tu Boże Narodzenie trwa cały rok 

O domu rodzeństwa - Janet i Christophera Mungerów - zrobiło się głośno, gdy został wystawiony na sprzedaż. Położona w Colts Neck w stanie New Jersey nieruchomość ma ponad 500 tys. mkw. i przez cały rok jest wypełniona dekoracjami bożonarodzeniowymi.

Oprócz 81 wieńców, 20 dziadków do orzechów, 38 figurek Świętego Mikołaja i 30 drzewek jest też mnóstwo elementów religijnych, w tym 14 szopek, 238 aniołów i 115 posągów religijnych. Cena domu to 2,2 mln dolarów.

świąteczny dom

świąteczny dom

świąteczny dom

świąteczny dom 4

Dla kogoś, kto kocha modę 

Niestety, nie wiemy, do kogo należy dom ze zdjęcia, ale można przypuszczać, że właściciel to miłośnik mody. Pomieszczenia udekorowano logotypami m.in. takich marek jak Coco Chanel czy Louis Vuitton. Rezydencja kosztuje 1,1 mln dolarów. Ma około 283 mkw, cztery sypialnie i pięć łazienek.

dom dla miłośnika mody

dom dla miłośnika mody

dom dla miłośnika mody

Podwodny świat na 340 mkw.

Ta rezydencja bywa nazywana "Posejdonem" i znajduje się w miejscowości Saint Cloud w stanie Minnesota. Ma 340 mkw., pięć sypialni i trzy łazienki. Obstawiamy, że jej właściciel to wielki fan oceanu i dżungi. 

Motyw podwodny pojawia się prawie w każdym pomieszczeniu, zaś na trawniku przed domem stanął ogromny posąg. 

Sala kinowa w piwnicy i siłownia nawiązują natomiast do dżungli - właściciel pokusił się nawet o miniaturowy model ruin Majów.

poeidon

poseidon

poseidon

Las pod zadaszeniem 

Nawiązanie do natury widać także we wnętrzach tego - wystawionego na sprzedaż za 8 mln dolarów - domu. Jego właściciel stworzył w nim miejsce, przypominające las z całą gromadą zwierząt.

zwierzyniec w środku

zwierzyniec w środku

Stare cele więzienne w piwnicy

Ten uroczy domek w amerykańskim mieście Guildhall skrywa prawdziwie mroczny sekret. Do 1969 r. w piwnicy budynku działało więzienie. Zardzewiałe cele pozostały do dnia dzisiejszego. 

Poza mrożącym krew w żyłach podziemiem, w domu znajdują się wygodne cztery sypialnie i dwie łazienki. Nieruchomość ma około 200 mkw.

600

dom - więzienie

Zdjęcia pochodzą z konta Instagram_@zillowgonewild.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome