Proste sposoby na czystą kuchnię, czyli do czego warto wykorzystać cytrynę, chleb i bazylię

Czym wyczyścić przypalone garnki, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci i jak usunąć tłuste plamy? Odpowiadamy.


O czym przeczytasz?

Sposoby na czystą kuchnię

Bywa nazywana undefinedsercem domuundefined. Kuchnia undefined bo o niej mowa undefined to miejsce, w ktundefinedrym zwykle najwięcej się dzieje undefined to tu spożywamy posiłki, spędzamy czas z najbliższymi, a często też przyjmujemy gości undefined nie bez przyczyny mundefinedwi się, że prędzej czy pundefinedźniej to właśnie do kuchni przenoszą się wszystkie undefineddomundefinedwkiundefined.

Częste korzystanie z pomieszczenia sprawia, że dosyć szybko się w nim brudzi, kurzy, pojawiają się plamy. Jeśli nie należysz do fanundefinedw mycia, odkurzania i szorowania, mamy dla Ciebie pakiet trikundefinedw, dzięki ktundefinedrym undefined minimalnym wysiłkiem i kosztem undefined przywrundefinedcisz swojej kuchni blask.

Czym wyczyścić przypalone garnki?

Sposoby na czystą kuchnię

Jeśli chcesz, by twoje stalowe naczynia były perfekcyjnie czyste i lśniące, wypoleruj ich powierzchnie oliwą z oliwek. Okazuje się, że produkt ma nie tylko wiele wartości odżywczych, ale też doskonale sprawdzi się podczas sprzątania domu.

Oliwę nałundefinedż na miękką szmatkę i - okrężnymi ruchami - wcieraj w zabrudzone/porysowane miejsca. W przypadku przypalonych garnkundefinedw, możesz dodać do oliwy kilka/kilkanaście ziaren gruboziarnistej soli.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?

Sposoby na czystą kuchnię

Nieprzyjemna woń z kosza na śmieci sugeruje, że trzeba go oprundefinedżnić. A co należy zrobić, jeśli pojemnik jest pusty, ale wciąż brzydko pachnie? W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po cytrynę albo limonkę. Zadbaj o to, by owoce były jak najświeższe, wtedy Twundefinedj zabieg będzie najbardziej skuteczny.

Cytrynę bądź limonkę pokrundefinedj na ćwiartki, a następnie przetrzyj nimi wnętrze kosza, tak, by sok rozlał się po całej powierzchni. Po 10 minutach, dokładnie spłucz pojemnik letnią wodą.

Aby ograniczyć rozwundefinedj grzybundefinedw i pleśni, możesz rozsypać na dnie kosza sodę oczyszczoną, albo skundefinedrki z cytrusundefinedw. Pamiętaj jednak, by regularnie wymieniać obierki, w przeciwnym razie same zaczną wydzielać nieprzyjemny zapach.

Jak usunąć ślady palcundefinedw ze ścian?

Sposoby na czystą kuchnię

Pojawiają się najczęściej przy włącznikach światła i gniazdkach elektrycznych. Ślady palcundefinedw na ścianach i tapetach nie wyglądają estetycznie, ale możesz się ich pozbyć w bardzo prosty sposundefinedb. Wykorzystaj do tego resztki chleba. Gąbczasta powierzchnia pieczywa sprawia, że ​​doskonale usuwa ono smugi, z kolei zawarty w nim gluten świetnie wchłania brud i plamy.

Aby się pozbyć niechcianych śladundefinedw, wystarczy przetrzeć powierzchnię kawałkiem chleba. Nie rundefinedb tego jednak za mocno, jeśli pieczywo się rozkruszy, tylko narobisz sobie dodatkowego bałaganu.

Na tym nie koniec atutundefinedw chleba, ktundefinedry wykorzystasz także do zebrania potłuczonego szkła. Ostrożnie dociśnij kromkę do odłamkundefinedw, a następnie odłundefinedż do pojemnika z odpadami.

Czym wyczyścić zaparzacz do kawy?

Sposoby na czystą kuchnię

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, systematycznie korzystasz z zaparzacza i masz ciągle problem z jego domyciem, podpowiadamy, jak go rozwiązać. Użyj w tym celu tabletek na do czyszczenia protez.

Ze względu na właściwości antybakteryjne i musujące, tabletki undefinednaśladująundefined ruchy szorujące szczoteczki do zębundefinedw, usuwając przebarwienia w szczelinach, do ktundefinedrych samemu byłoby Ci trudno dotrzeć.

Jak to zrobić krok po kroku? Napełnij zaparzacz wodą, a następnie wrzuć do niego jedną lub dwie tabletki - w zależności od wielkości pojemnika. Poczekaj, aż kapsułki całkowicie się rozpuszczą i przestaną musować. Odczekaj 3 minuty, a następnie oprundefinedżnij naczynie i spłucz je wodą.

Tabletek do protez może rundefinedwnież używać do czyszczenia poplamionych kawą kubkundefinedw oraz innych przedmiotundefinedw ceramicznych i metalowych.

Jak skutecznie wyczyścić zlew?

Sposoby na czystą kuchnię

Jeśli chcesz porządnie wyczyścić zabrudzony zlew, skorzystaj z aromatycznej mikstury, ktundefinedrą zrobisz z sody oczyszczonej, płynu do naczyń oraz kilku kropel olejkundefinedw eterycznych z grejpfruta albo bazylii. Warto pamiętać, że pierwszy z nich ma działanie oczyszczające, a drugi undefined bakteriobundefinedjcze.

Przygotowany roztwundefinedr nanieś na powierzchnię zlewu i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie, spłucz letnią wodą. Powierzchnia będzie lśniła, a nieprzyjemne zapachy znikną.

Sposoby na lśniące szkło i lustra

proste sposoby na czystą kuchnię

Używanie szmatek do czyszczenia okien i luster może pozostawić na nich smugi. Znacznie lepiej sprawdzi się w tym przypadku... gazeta codzienna. Papier posiada miękkie włundefinedkna, ktundefinedre sprawiają, że idealnie nadaje się do czyszczenia szkła.

Gazetę namocz w ciepłej wodzie, a następnie wyciśnij z niej nadmiar wody. Przetrzyj szklane powierzchnie najpierw mokrym papierem, a potem suchym.

Dodatkowym atutem tej metody jest to, że jest ona przyjazna środowisku, ponieważ zużyty, brudny papier możesz poddać recyklingowi.

Przeczytaj też: Skuteczne sposoby na mycie okien

Niezawodny olejek cytrynowy, czyli czym wyczyścić piekarnik i kuchenkę

Sposoby na czystą kuchnię

Olejek cytrynowy - poza tym, że przyjemnie pachnie - jest rundefinedwnież świetnym środkiem odtłuszczającym, ktundefinedry pokona nawet najbardziej uporczywe plamy. Wykorzystaj go zatem do wyczyszczenia swojego piekarnika.

Do miski wlej szklankę wody, szklankę octu i kilka kropel olejku eterycznego z cytryn. Wymieszaj roztwundefinedr, a następnie nanieś go (najlepiej za pomocą spryskiwacza) na ściany i blaszki piekarnika. Na koniec delikatnie przetrzyj je szmatką.

W przypadku mocniejszych plam, najpierw posyp je sodą oczyszczoną, a następnie spryskaj przygotowanym roztworem i dokładnie wytrzyj. Możesz użyć tej samej techniki do wyczyszczenia kuchenki gazowej.

Sposundefinedb na czystą mikrofalundefinedwkę

Sposoby na czystą kuchnię

Na koniec, sposundefinedb na czystą mikrofalundefinedwkę. Do bezbarwnej, szklanej miski wlej pundefinedłtorej szklanki wody i 15 kropli cytrynowego olejku eterycznego. Włącz urządzenie na 5-10 minut, aby para wodna osiadła na wszystkich ściankach wewnętrznych urządzenia. Następnie wytrzyj gąbką zmiękczony brud.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!