Jak pozbyć się komarów z pokoju? Niezawodne sposoby na nieproszonych gości

Komary w naszych domach są nieproszonymi gośćmi, z którymi nikt z nas nie chce mieć do czynienia. Małe owady mogą znacząco uprzykrzyć wypoczynek.


O czym przeczytasz?

Jak pozbyć się komarundefinedw z pokoju?

Uciążliwe swędzenie nie jest jedyną konsekwencją uczty, jaką komary urządzają sobie na naszym ciele. U wielu osundefinedb może wystąpić reakcja alergiczna, a nie można zapomnieć, że niektundefinedre gatunki tych insektundefinedw mogą przenosić choroby. Jak pozbyć się komarundefinedw z pokoju? Poniżej wymieniamy najskuteczniejsze metody.

Gdy lato upływa pod znakiem deszczowej pogody (a w ostatnich latach dzieje się tak coraz częściej), musimy liczyć się z wystąpieniem prawdziwej plagi komarundefinedw. Uporczywe insekty nie dają o sobie zapomnieć nie tylko na świeżym powietrzu. Małe owady bez problemu dostają się do naszych mieszkań i domundefinedw, zakłundefinedcając nam wypoczynek. Czy istnieje skuteczny sposundefinedb na komary w domu? Oczywiście, że tak.

Jak pozbyć się komarundefinedw z pokoju? Elektryczne odstraszacze

O ile na zewnątrz możemy stosować wiele środkundefinedw odstraszających komary, to w zamkniętych pomieszczeniach nie skorzystamy z większości z nich. W sprzedaży dostępne są urządzenia emitujące fale dźwiękowe o częstotliwości, ktundefinedra ma odstraszać natrętne insekty. Podkreślamy jednak, że badania laboratoryjne nie potwierdziły skuteczności takich odstraszaczy.

Dużo lepiej spisują się elektrofumigatory. To urządzenia składające się z płytki nasączonej odpowiednimi substancjami (najczęściej są to olejki eteryczne) i odparowywacza. Elektrofumigator wtyka się do gniazdka sieci elektrycznej. Po kilku chwilach, w pokoju zacznie unosić się woń, ktundefinedra jest przyjemna dla ludzi, ale nie dla skrzydlatych intruzundefinedw. Warto podkreślić, że elektryczne preparaty na komary do domu nie powodują znacznego wzrostu zużycia energii.

Sprawdź: Skąd się biorą mole spożywcze, jak je rozpoznać i w jaki sposundefinedb się ich pozbyć?

Naturalne sposoby na komary w domu

Jak pozbyć się komara z pokoju przy użyciu naturalnych metod? Tutaj mamy do wyboru znacznie szerszy wachlarz opcji. Zacznijmy od roślin.

Co odstrasza komary w domu? Gatunki, ktundefinedre są wyjątkowo nieprzyjemne dla komarundefinedw, to:

  • pelargonia,
  • bazylia,
  • mięta,
  • kocimiętka,
  • lawenda,
  • wrotycz.

Olejki eteryczne tych roślin działają odstraszająco na owady. Wypada jednak zaznaczyć, że największą skuteczność w odstraszaniu krwiożerczych owadundefinedw wykazuje Plectranthus, czyli komarzyca. To roślina pnąca, obdarzona dwukolorowymi (zielonymi z białymi brzegami) liśćmi. To właśnie dwukolorowe listki wydzielają aromatyczne olejki eteryczne, ktundefinedrych komary nie znoszą. Plectranthus to naturalny odstraszacz komarundefinedw, ktundefinedry każdy powinien mieć w swoim domu.

Walkę z komarami można wspomundefinedc świecami zapachowymi lub po prostu - odparowując olejki eteryczne przy pomocy podgrzewacza na świecę. Dobrze sprawdzą się zapachy mięty, lawendy, geranium i goździkundefinedw.

Zobacz też: Laurowiśnia. Kiedy sadzić i jak pielęgnować laurowiśnie?

Jak znaleźć komara w pokoju?

Komar w pokoju nie daje ci spokojnie zasnąć? Znalezienie irytującego owada nie będzie łatwe. Można zaświecić słabą lamkę i oświetlać ściany mocniejszą latarką. Jeżeli strumień światła padnie na owada, na ścianie zobaczymy cień. Trzeba jednak podkreślić, że to metoda dla wytrwałych osundefinedb, a nawet jeżeli uda się nam namierzyć komara, nie oznacza to, że damy radę go uśmiercić.

Zamiast szukać komara, warto zachęcić go by sam przyleciał tam, gdzie chcemy. Pomoże w tym najprostszy sposundefinedb na komary. Do dowolnego naczynia wystarczy wlać wodę i rozpuścić w niej cukier. Do powstałego w ten sposundefinedb roztworu dodajemy drożdże. Słodka woń zwabi owady, a gdy te wpadną do wody, już nie wylecą, a my spokojnie prześpimy resztę nocy.

Poznaj: Choroby roślin doniczkowych. Co oznacza biały nalot, a co żundefinedłte i brązowe plamki na liściach kwiatundefinedw doniczkowych?

Najczęstsze pytania dotyczące komarundefinedw:

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat sposobundefinedw na komary w domu.

Gdzie chowają się komary w domu?

Niewielkie komary mogą wcisnąć się w dosłownie każdą szczelinę. Wypada jednak podkreślić, że komar nie musi się chować, by pozostać niezauważonym. Nawet gdy usiądzie na ścianie, trudno go dostrzec, zwłaszcza gdy powierzchnia jest pomalowana szarą farbą.

Jak zwabić komara?

Chcąc zwabić komara, należy rozpuścić w wodzie cukier i dodać do roztworu drożdże. To bardzo skuteczna pułapka na natrętne owady.

Jak zabić komara w pokoju?

Komary nie należą do najbardziej odpornych owadundefinedw, więc już nawet lekkie "pacnięcie" gazetą lub ścierką załatwia sprawę. Problem w tym, że aby uśmiercić w ten sposundefinedb owada, ten musi usiąść na twardej powierzchni, na ktundefinedrej najprawdopodobniej pozostanie nieestetyczna plama. Lepiej sprawdzą się tzw. elektryczne packi, wykorzystujące niskie napięcie. Takie urządzenie skutecznie uśmierca owady nawet w locie. Jeszcze lepiej sprawdzają się bezobsługowe lampy wabiące insekty.

Czego boją się komary?

Aromat niektundefinedrych roślin działa odstraszająco na komary. Do tej grupy zaliczają się: wrotycz, bazylia, lawenda i kocimiętka. Największą skuteczność wykazuje jednak Plectranthus. Nie bez powodu ta roślina nazywana jest komarzycą.

Skąd komary w domu?

W powszechnej opinii, komary przyciąga światło. W praktyce okazuje się, że nawet gdy w pomieszczeniu panuje ciemność, nieproszeni goście i tak bezbłędnie trafiają do celu. Dzieje się tak, ponieważ zwabia je zwiększone stężenie dwutlenku węgla, ktundefinedry wydychamy. Poza tym, magnesem na komary są substancje zawarte w ludzkim pocie - amoniak i kwas mlekowy. Nie bez znaczenia jest naturalny zapach ciała. Do niektundefinedrych osundefinedb, komary lgną chętniej niż do innych. Dotyczy to przede wszystkim kobiet w fazie owulacji, małych dzieci i młodych mężczyzn.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!