Aranżacja kącika wypoczynkowego w salonie

Jak stworzyć idealne miejsce do wypoczynku w pokoju dziennym?

Mieszkanie.pl-salon

Strefa przeznaczona do wypoczynku w salonie powinna być przede wszystkim wygodna i przytulna. Należy zadbać o funkcjonalność, komfort, a także zachęcające do relaksu detale.

Najważniejszym elementem kącika wypoczynkowego jest miejsce do siedzenia dla wszystkich domownikundefinedw, dlatego wygodna sofa to podstawa.

Jak wybrać odpowiednią sofę do salonu? Kierujmy się nie tylko wyglądem. Kupno sofy czy narożnika przez internet, bez wcześniejszego wyprundefinedbowania mebla w sklepie, jest ryzykowne. Przed zakupem warto poczuć, jak siedzi się na wybranym modelu kanapy oraz jaki jest w dotyku materiał obicia. Przeważnie wygodniejsze są modele z głębszym siedziskiem i nierozkładane do spania. Rodzaj wypełnienia ma rundefinedwnież znaczenie dla komfortu i wpływa na trwałość mebla. Jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, warto wybrać model z pokrowcem zdejmowanym do prania lub tapicerką łatwą do utrzymania w czystości.

Jeśli jest na to miejsce, obok kanapy możemy ustawić dodatkowo wygodny fotel.

Miękki, tapicerowany puf może służyć jako podnundefinedżek lub w razie potrzeby dodatkowe miejsce do siedzenia.

W strefie wypoczynkowej niezbędny jest rundefinedwnież stolik kawowy. Dobrze, żeby był stabilny, a jego blat odpowiednio duży. Dodatkowa pundefinedłka lub szuflada w stoliku będzie praktycznym miejscem do przechowywania gazet, książek czy pilotundefinedw. Obok kanapy warto umieścić stolik lub stoliki pomocnicze. Na takie stoliki, na przykład w czasie czytania czy oglądania filmu, odłożymy telefon, okulary lub kubek z herbatą.

Przeczytaj rundefinedwnież: Wybieramy sofę do salonu

Mieszkanie.pl-salon

Należy też pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Lampa podłogowa powinna zapewniać rozproszone, miękkie światło boczne, tworzące nastrundefinedj odpoczynku. Wybierzmy żarundefinedwkę z mlecznego szkła, o ciepłej barwie. Najbardziej praktyczna będzie lampa podwundefinedjna z gundefinedrnym kloszem i lampką do czytania umieszczoną bezpośrednio przy kanapie bądź fotelu.

Ważnym elementem strefy wypoczynkowej są dodatki.

Miękkie tekstylia sprawią, że kącik wypoczynkowy będzie przytulny. Ciepły pled oraz miłe w dotyku poduszki umilą relaks na kanapie i będą stanowić akcent dekoracyjny. Dywan ociepli wnętrze, wygłuszy hałasy i wizualnie wyznaczy granice strefy wypoczynkowej. Firanki rozproszą ostre światło wpadające z zewnątrz, a mięsiste zasłony dodatkowo wyciszą i w razie potrzeby zaciemnią pokundefinedj. Dekoracje okienne rundefinedwnież optycznie zmiękczą ostre kontury ścian.

Warto pomyśleć rundefinedwnież o dekoracji ściany za sofą. Stanowi ona tło całej aranżacji. Zostawienie undefinedgołejundefined ściany sprawi, że pokundefinedj o surowym wyglądzie będzie wydawał się nieurządzony lub nijaki i bez wyrazu. Ścianę możemy pomalować na ciemny kolor, ktundefinedry da wrażenie głębi. Może to być granat, zieleń, brąz, a nawet czerń. Takie tło sprawi, że pozostałe kolory we wnętrzu staną się bardziej wyraziste. Ścianę możemy rundefinedwnież ozdobić tapetą, tynkiem strukturalnym albo płytkami z cegły lub kamienia. Najprostszym sposobem na dekorację ściany są obrazy. W internecie znajdziemy wiele inspiracji i kupimy dzieła artystundefinedw tworzących w rundefinedżnych stylach. Do wybranej serii plakatundefinedw, grafik czy reprodukcji dobierzmy kolorystykę pozostałych dodatkundefinedw we wnętrzu. Nie bez znaczenia są rundefinedwnież ramy obrazundefinedw. Dobierzmy takie, ktundefinedre korespondują z meblami i dekoracjami.

Przeczytaj rundefinedwnież: Rola dodatkundefinedw we wnętrzu. Wybieramy dekoracje do mieszkania

Mieszkanie.pl-salon

Prezentowane wizualizacje to przykładowe projekty pakietundefinedw wykończeniowych Mieszkanie.pl.

Urządzaj z Mieszkanie.pl

Planujesz urządzanie mieszkania i szukasz inspiracji? A może marzysz o gruntownym remoncie, ale obawiasz się wysokich kosztundefinedw?

Poznaj ofertę Mieszkanie.pl!

Umundefinedw się na spotkanie z jednym z naszych projektantundefinedw, ktundefinedry w cenie 2500 zł przygotuje dla ciebie wizualizację wszystkich pomieszczeń oraz kosztorys materiałundefinedw.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, skorzystaj z usługi projektowania premium, w ramach ktundefinedrej otrzymasz m.in. projekt wykonawczy oraz zdalną pomoc w zwymiarowaniu pomieszczenia.

Z nami wyremontujesz także mieszkanie undefinedpod kluczundefined, zamawiając komplet materiałundefinedw wykończeniowych użytych w projekcie. Wszystkie materiały, takie jak panele, płytki, listwy, zabudowa kuchenna czy ceramika i baterie, łącznie z materiałami pomocniczymi, dostarczymy do ciebie w terminie do dwundefinedch tygodni.

Masz pytania? Chętnie na wszystkie odpowiemy. Napisz wiadomość lub zostaw nam tutaj swundefinedj numer telefonu:

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

Mieszkanie.pl-salon

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!