Zamieszkaj w starej wieży ciśnień

Nieruchomość, która po przebudowie stała się ekskluzywnym domem, została wystawiona na sprzedaż. Cena robi wrażenie.


O czym przeczytasz?

odnowiona wieża ciśnień

Fot. Rightmove.co.uk

Dawna wieża ciśnień, przekształcona w luksusowy dom to najczęściej oglądana nieruchomość na portalu Rightmove.co.uk w styczniu 2021 r. Pochodzący z 1853 r. budynek  znajduje się w  brytyjskim mieście Ashby-de-la-Zouch i został wpisany na listę zabytków. 

Mariaż starego z nowym

W 2016 r. wieża ciśnień przeszła gruntowną przebudowę, stając się ekskluzywnym, trzypiętrowym domem z trzema sypialniami. W budynku zachowano jednak wiele starych elementów, które zgrabnie połączono z nowoczesnymi detalami. Jak podaje Daily Star, pozostawiono m.in. charakterystyczny dach z ceglaną balustradą. Pod szklaną kuchenną podłogą można zaś dostrzec żeliwne rury, których kiedyś używano do opróżniania zbiornika na wodę.

Salon

stare elementy w dawnej wieży ciśnień

Fot. Rightmove.co.uk

Uwagę zwracają także wyeksponowane oryginalne cegły i kamienie, które kontrastują z elementami o wysokim połysku.

sypialnia

Fot. Rightmove.co.uk

Siłownia albo studio nagrań? Czemu nie!

Wykorzystując składaną drabinę można się dostać do dawnego zbiornika wieży, który może służyć za strych, siłownię, a nawet studio nagrań - oczywiście po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń. 

sypialnia z oszałamiającym widokiem

Fot. Rightmove.co.uk

Właściciele to programiści z wizją 

Jak podaje MailOnline Property, obecnie w budynku mieszka syn właścicieli.

- Właściciele są programistami i dołożyli wszelkich starań, aby zachować niektóre z oryginalnych elementów nieruchomości, co sprawia, że ​​budynek wyróżnia się i fascynuje. Można się tu poczuć jak w hotelu z najwyższej półki - mówi w rozmowie z MailOnline Property, Ben Longstaff, przedstawiciel agencji Fisher German, który zajmuje się sprzedażą dawnej wieży.

nowoczesne wnętrza zabytkowej nieruchomości

Fot. Rightmove.co.uk

Jeśli chciałbyś zostać właścicielem tej nietuzinkowej nieruchomości potrzebne Ci będzie 595 tys. funtów. Dla porównania - według portalu Zoopla - średnia cena domów w Ashby-de-la-Zouch wynosi 298 913 funtów, czyli niewiele mniej od średniej dla całej Wielkiej Brytanii, gdzie jest to 316 516 funtów. 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować