Wiadomości

Coraz więcej domów powstaje dzięki drukarkom 3D
Dom w 2 tygodnie. Wystarczy go wydrukować w 3D

Dwupiętrowy dom wydrukowany w 3D trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako największa tego typu budowla. Znajduje się w Al Warsan, przemysłowej dzielnicy Dubaju. Ma powierzchnię 640 metrów kwadratowych. Podobnych budynków powstaje coraz więcej.

Małgorzata Wojtasińska, 20 cze 2022
Węgiel z rządową dopłatą
Wracamy do starych cen węgla. Kto i ile ton będzie mógł kupić?

Ceny węgla budzą wielkie emocje i obawy. Nie każdy mógł pozwolić sobie na zakup tony za 3 tys. zł. Polacy liczyli na rządową interwencję. Padło wiele obietnic. Teraz przyszła pora na działania. Rząd postanowił przeznaczyć na pomoc 3 mld zł.

Małgorzata Wojtasińska, 15 cze 2022
Zakaz montażu pieców na gaz
Co zamiast pieców gazowych? Unia rozważa zakaz ich instalacji

„Czyste powietrze” już od kilku lat dofinansowuje wymianę „kopciuchów” na np. piece gazowe. Okazuje się, że UE ma w planach zakazanie instalacji tych drugich i to już w 2027 r. Co z właścicielami domów, którzy mają piece gazowe lub plany ich montażu?

Małgorzata Wojtasińska, 15 cze 2022
Jak usunąć wrak samochodu
Wrak samochodu na parkingu pod blokiem. Jak się go pozbyć?

W naszych miastach straszą tysiące porzuconych aut. Wraki nie tylko zajmują cenne miejsca parkingowe, ale i szpecą okolicę. Statystyki pokazują, że ich liczba stale rośnie. W samej Warszawie odholowuje się około 3 tys. samochodów rocznie.

Małgorzata Wojtasińska, 09 cze 2022
Rekordowe ceny węgla
Polaków nie stać na węgiel. Rząd obiecuje pomoc

W większości składów ceny węgla dawno przekroczyły 2,5 tys. zł za tonę. Z początkiem czerwca pojawiły się też kolejne podwyżki cen ekogroszku. Tona tego surowca w niektórych punktach kosztuje już 3,5 tys. zł. Czy rząd ma na to rozwiązanie?

Małgorzata Wojtasińska, 08 cze 2022
Nie wszędzie walczą z komarami
Odkomarzanie miast. Gdzie zabrakło na to pieniędzy?

Komary bywają prawdziwym utrapieniem. To przez nie często wracamy ze spaceru wcześniej i w gorszym humorze. Gdzie w tym sezonie komarów będzie mniej? Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w wybranych miastach.

Małgorzata Wojtasińska, 02 cze 2022