Wszystkie domy Jeffa Bezosa

Jeff Bezos, miliarder, właściciel Amazona, od lat inwestuje w nieruchomości


O czym przeczytasz?

W Beverly Hills dom ma Jeff Bezos

Majątek Jeffa Bezosa, właściciela Amazona, szacuje się na 195 mld dolarów. I to mimo że w 2019 roku po rozwodzie oddał swojej byłej żonie udziały w tej firmie o wartości 36 miliardów dolarów. Jednym ze składników majątku Bezosa są nieruchomości

Nowy Jork, Lincoln Square 25 Central Park West

Jak informuje Fox Business, Bezos posiada cztery apartamenty o wartości 17,5 mln dolarów w budynku stojącym przy Lincoln Square, tuż obok nowojorskiego Central Park. Miliarder w 1999 roku kupił trzy apartamenty w budynku, w którym mieszkał m.in. kompozytor George Gershwin, a potem, w 2012 roku dokupił czwarty. Za pierwsze trzy zapłacił łącznie 7,65 mln dolarów, a na czwarty wydał niewiele mniej, bo 5,3 mln dolarów.

Nowy Jork, Madison Square Park 212 Fifth Avenue

W kwietniu Bezos za 16 milionów dolarów kupił mieszkanie z trzema sypialniami na 20 piętrze budynku przy Madison Square. A właściwie dokupił, bo w 2019 roku wykupił 21, 22, 23 i 24 piętro tego budynku. Wtedy wydał 80 mln dolarów, co łącznie daje wycenę 5 pięter budynku na ok. 96 mln dolarów.

Nie ma sensu wymieniać liczby sypialni, łazienek i innych pomieszczeń, jakie udało się zmieścić na pięciu piętrach. Wystarczy powiedzieć, że to „mieszkanko” Jeffa Bezosa ma także obserwatorium.

Waszyngton, Textile Museum 2320-2330 S Street

W 2016 roku Bezos zapłacił 23 miliony dolarów za budynek danego Muzeum Włokiennictwa w Kaloramie, ekskluzywnej dzielnicy Waszyngotnu, w której mieszkali zarówno Jared Kushner i i Ivanka Trump, jak i Barack i Michelle Obama.

Po zakupie Bezos wydał kolejne 12 milionów dolarów na renowację. Budynek ma ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych, mieści 10 sypialni, osiem łazienek, sześć toalet i 11 kominków.

Waszyngton, 2325 S Street

Bezos kupił w styczniu 2020 roku dom naprzeciwko dawnego Muzeum Włókiennictwa za 5 mln dolarów. Z dokumentów wynika, że właścicielem jest firma Capital Revocable Trust, ale według doniesień prasowych reprezentuje ona właśnie Bezosa.

Budynek z 1951 roku ma nieco ponad 445 metrów kwadratowych, cztery sypialnie, pięć łazienek, dwie toalety i poza innymi udogodnieniami, mieści jeszcze całkiem solidną piwniczkę na wino.

Beverly Hills, Harry Warner Estate, w pobliżu Sunset Boulevard

Tuż przed wybuchem pandemii Bezos kupił za 165 mln dolarów rezydencję od innego miliardera, Davida Geffena. Dom ma powierzchnię ponad 1,1 tys. metrów kwadratowych.

W tym domu zmieściło się 8 sypialni i 10 łazienek, a wokół było tyle miejsca, że udało się zmieścić m.in. ogród w stylu europejskim, basen zbudowany tak, aby przypominał lagunę, spa, wodospady, kort tenisowy.

Beverly Hills, N. Apline Drive

W 2007 roku Bezos kupił rezydencję w hiszpańskim stylu w Beverly Hills za 24,5 mln dolarów. Dom ma własną siłownie solarną, mieści siedem sypialni i siedem łazienek. Do tego dochodzi kuchnia z jadalnią i kominkiem, bawialnia, pokój medialny i apartament właściciela z oddzielną werandą i widokiem na miasto.

Na działce o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych zmieścił się ogród, szklania, dwa korty tenisowe, basen, oddzielny domek dla gości i garaż na sześć aut.

Beverly Hills, N. Apline Drive

W 2017 roku Jeff Bezos kupił drugi, sąsiadujący z rezydencją w hiszpańskim stylu dom, za 12,9 mln dolarów. Dzięki temu powiększy działkę o ok. 2 tys. metrów. Dom w stylu współczesnym ma powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych, mieści cztery sypialnie i sześć łazienek.

Teksas, Corn Ranch

Ranczo o powierzchni 12 tys. ha leży na pograniczu dwóch hrabstw w zachodnim Teksasie, Culberson i Hudspeth. Obecnie jest to siedziba należącej do Bezosa firmy przemysłu kosmicznego Blue Origin, ale na ranczu stoi także dom z czterema sypialniami z lat 20-tych ubiegłego wieku.

Właściciel Amazona kupił tę posiadłość, aby jego dzieci miały szansę spędzać czas na ranczu. Sam Bezos bywał na ranczu swojego dziadka w Teksasie – informuje Fox Business.

Nie wiadomo, jaką cenę Jeff Bezos zapłacił za ranczo, gdy kupował je od adwokata Ronalda Stasny’ego. Na podstawie wartości ziemi w tej części Teksasu można oszacować wartość posiadłości na ok. 42 mln dolarów.

Medina, Evergreen Point (stan Waszyngton)

Jednym z pierwszych nabytków Jeffa Bezosa, kiedy tylko zaczynał święcić sukcesy jako szef Amazona, była rezydencja w Medinie, w pobliżu Seattle w stanie Waszyngton. Bezos wydał w 1998 roku 10 mln dolarów na dom o powierzchni przeszło 1,9 tys. metrów kwadratowych, z pięcioma sypialniami i czterema łazienkami. Budynek na działce o powierzchni przeszło 20 tys. metrów kwadratowych mieści się w pobliżu tamtejszej poczty.

W 2005 roku Bezos dokupił sąsiedni dom o powierzchni ponad 770 metrów kwadratowych za 50 mln dolarów, a pięć lat później wyłożył kolejne 28 mln dolarów na renowację obu domów. Połączona rezydencja stoi nad brzegiem Jeziora Waszyngtona.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować