Węgiel z Kolumbii i dostępne ceny. Premier zdradza rządowy plan interwencji

Najpóźniej od sierpnia ma zacząć obowiązywać plan zrekompensowania rosnących cen węgla. Już teraz znane są jego szczegóły. Wiadomo, że rząd chce udzielać pomocy najbiedniejszym.


O czym przeczytasz?

undefinedZamundefinedwienia zostały już złożoneundefined

Chcemy, żeby rządowy program był gotowy najpundefinedźniej od sierpnia. Zwiększamy wydobycie w kopalniach w Polsce, ale to by nie wystarczyło. Musimy skompensować embargo na węgiel rosyjski. Zamundefinedwienia zostały już złożone, chodzi m.in. o Kolumbię undefined powiedział na poniedziałkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

W zależności od poziomu dochodu dla członka rodziny będziemy refinansować tę rundefinedżnicę lub jej część względem tych cen, ktundefinedre były kilka miesięcy temu, przed gwałtowną podwyżką cen węgla na rynkach światowych" undefined zapowiedział.

Premier zapewnił, że rząd chce doprowadzić do sytuacji, w ktundefinedrej ludzie będą kupować węgiel po cenach undefineddostępnychundefined. Mają być zaproponowane kryteria poziomu dochodu na członka rodziny.

Nowy system dystrybucji węgla

Rząd zamierza przygotować taki system dystrybucji węgla, aby każdy mundefinedgł go kupić w niższej cenie blisko swojego miejsca zamieszkania. undefinedBardzo ważne są mechanizmy dystrybucji (węgla undefined red.). O tym rozmawialiśmy na poprzednim posiedzeniu Rady Ministrundefinedw. Uzgodniliśmy, że człowiek, ktundefinedry nie posługuje się internetem, będzie mundefinedgł, tak jak do tej pory, kupić węgiel gdzieś blisko swojego miejsca zamieszkania. To jest nasze rządowe zobowiązanieundefined undefined zapewnił.

Spundefinedłdzielnie też liczą na tańszy węgiel

Premier Morawiecki na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami wojewundefineddztwa dolnośląskiego poruszył kwestię cen węgla. Był pytany o to, czy rząd rozważa pomoc dla spundefinedłdzielni mieszkaniowych w zakupie opału. Zapewnił, że ten temat omawiał z posłem PiS Marcinem Gwundefinedździem.

Pan poseł zobowiązał się przygotować mapę tych spundefinedłdzielni, ktundefinedre cały czas z węgla czerpią energię cieplną. To bardzo ważny problem. Nie obiecuję, że zrobimy taką interwencję, jak na rynku osundefinedb indywidualnych. Muszę najpierw zobaczyć od pana posła tę analizę, ale na pewno uwzględnimy ten głos undefined mundefinedwił premier.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!