Ulubione miejsca wypoczynku Brytyjczyków. To tam chcą kupować wakacyjne domy

Ponad trzy czwarte Brytyjczyków marzy o własnym domu na wakacje. Najlepiej w jednym z pięciu regionów Wielkiej Brytanii


O czym przeczytasz?

Kornwalia

Ponad trzy czwarte Brytyjczyków marzy o wakacyjnym domu – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Park Leisure, agencję nieruchomości, specjalizującą się w nieruchomościach wypoczynkowych.

Pięć ulubionych regionów

Agencja zapytała także Brytyjczyków, gdzie najchętniej kupiliby dom wakacyjny. Zdecydowanie najwięcej ankietowanych wskazało na Kornwalię, czyli najbardziej wysunięte na południowy zachód brytyjskie hrabstwo położone na Półwyspie Kornwalijskim. Jak podaje serwis propertywire.com, o domu w Kornwalii marzy 21 proc. ankietowanych.

Kolejnym z miejsc, gdzie Brytyjczycy chętnie spędziliby wakacje, jest Lake District. 13 proc. ankietowanych chciałoby mieć nieruchomość w tej części Anglii. To park narodowy, położony blisko granicy ze Szkocją, słynący z gór i – oczywiście – górskich jezior. Co ciekawe, wśród młodszych ankietowanych (a więc wśród osób między 25 a 34 roku życia) Lake District jest bardziej popularny niż Kornwalia.

Kolejne miejsca, w których Brytyjczycy chcieliby spędzić wakacje, to  park narodowy Yorkshire Dales, położony w środkowej części Wielkiej Brytanii park narodowy słynący z gór i urokliwych wiosek (ten region wskazało 9 proc. ankietowanych) oraz Highland w Szkocji, czyli obszar obejmujący prawie całą północną część Wielkiej Brytanii (o domu wakacyjnym w tym regionie marzy 8 proc. ankietowanych). Na piątym miejscu wśród wymarzonych wakacyjnych „miejscówek” znalazł się Londyn (stolicę kraju wskazało 7 proc. badanych).

Wzrosło zainteresowanie nieruchomościami na Wyspach

Jednym ze skutków pandemii jest wzrost zainteresowania letnimi nieruchomościami na Wyspach Brytyjskich.

Widzimy większy popyt na wakacyjne domy w Wielkiej Brytanii, ponieważ ludzie chcą zainwestować we własną przestrzeń, do której mogliby uciec wraz z rodzinami od codziennych problemów – mówi Lisa Williams, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży domów wakacyjnych w Park Leisure, cytowana przez propertywire.com.

Najbardziej zainteresowani zakupem wakacyjnych domów są mieszkańcy wielkich miast. O własnym letnim domu marzy 84 proc. ankietowanych z Londynu, 81 proc. mieszkańców Birmingham, 80 proc. badanych z Norwich i po 78 proc. osób z Belfastu i Manchesteru.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat