Najbardziej ekskluzywne domy świata

Oferowane w nich udogodnienia dosłownie zwalają z nóg.


O czym przeczytasz?

Sarwis The Mirror.co.uk przygotował listę najbardziej luksusowych domów świata. Wrażenie robią nie tylko ceny zaprezentowanych nieruchomości, ale przede wszystkim dostępne w nich atrakcje. Zoczacie sami.

Antilia. Bombaj, Indie.

Wieżowiec Antilla w Bombaju należy do biznesowego magnata Mukesha Ambani'ego. Szacuje się, że 27-piętrowa nieruchomość jest warta 1-2 miliardy dolarów. W środku znajdują się m.in.: świątynia, lodziarnia i kino na 50 osób. Ci, którzy nie przepadają za bardzo wysokimi temperaturami, charakterystycznymi dla indyjskiego lata, mogą skorzystać z „pokoju śnieżnego”, w którym - jak sama nazwa wskazuje - unoszą się płatki śniegu. 

Antilia - Indie

Fot. dnaindia.com)

Palais Bulles. Cannes, Francja.

Rezydencja Palais Bulles, położona w Cannes, na malowniczym wybrzeżu Morza Śródziemnego, została zaprojektowana przez architekta Antti'ego Lovaga. Obiekt powstał w 1989 r. na zlecenie francuskiego przemysłowca - Pierre'a Bernarda. Posiadłość ocieka luksusem - znajdziesz tu m.in. trzy baseny i amfiteatr na 500 osób.

W 2017 r. rezydencja została wystawiona na sprzedaż w cenie 350 milionów euro, jednak jej ówczesnemu właścicielowi - projektantowi mody Pierre'owi Cardin - nie udało się znaleźć na nią kupca.

Po jego śmierci w 2020 r. rezydencję zaczęto wykorzystywać na duże eventy artystyczne. 

Palais_Bulles

Fot. Le Palais Bulles

Four Fairfield Pond. Long Island, USA.

Położona na wschodzie Stanów Zjednoczonych, wyspa Long Island bywa nazywana rajem miliarderów. Mieszka tu m.in. biznesmen Ira Rennert, do którego należy posiadłość znana jako Four Fairfield Pond. Szacuje się, że jej wartość sięga 500 milionów dolarów. W rezydencji jest aż 39 łazienek, prywatne boisko do koszykówki, dwutorowa kręgielnia oraz teatr na 164 osoby. 

Four Fairfield Pond

Fot. Ev Terapisi

Palazzo di Amore. Beverly Hills, USA.

Wyceniany za 195 milionów dolarów Palazzo di Amore w Beverly Hills był kiedyś najdroższym kompleksem mieszkalnym na świecie. Przynależy do niego ponad 10 hektarów terenu, na których powstały m.in. parking na 150 samochodów, sala dyskotekowa i winnica.

Palazzo di Amore

Fot. MarketWatch

The Odeon Tower. Monte Carlo, Monaco.

Czteropiętrowy apartament, znajdujący się na szczycie wieżowca Odeon Tower w Monte Carlo ma około 3,2 tys. mkw. i jest wart 387 milionów dolarów. Z położonego na samej górze tarasu roztacza się widok na Morze Śródziemne. Jedną z atrakcji, przygotowanych dla mieszkańców jest - widoczny na zdjęciu - okrągły, ekskluzywny basen ze zjeżdżalnią.

Odeon Tower

Fot. The Pinnacle List

Villa Leopolda, Francuska Riviera, Francja.

Villa Leopolda, położona na francuskim Lazurowym Wybrzeżu należała kiedyś do belgijskiego króla - Leopolda II. Ten liczący ponad 1,2 tys. hektarów kompleks o wartości 750 milionów dolarów został pokazany w filmie "Złodziej w hotelu", wyreżyserowanym przez Alfreda Hitchcocka z Carym Grantem i Grace Kelly w rolach głównych.

Villa Leopolda

Fot. german.china.org.cn

Seven The Pinnacle. Montana, USA.

Kompleks Seven The Pinnacle, położony w rejonie Big Sky w amerykańskim stanie Montana to idealna miejscówka dla amatorów białego szaleństwa. Szacuje się, że posiadłość jest warta około 155 milionów dolarów. Oferuje 123 pokoje, spa, gabinety masażu i oczywiście prywatny wyciąg narciarski.

Seven-the-Pinnacle

Fot. Learning from Hollywood

W 2019 r. Villa Les Cedres, położona we francuskim mieście Saint-Jean-Cap-Ferrat została sprzedana za 221 milionów dolarów. Na terenie posesji znajdują się: basen olimpijski, stajnia na 30 koni oraz biblioteka z trzema tysiacami ksiażek. 

villa-les-cedres

Fot. Casa Magazine

Buckingham Palace. Londyn, Wielka Brytania.

Aż 2,16 miliarda funtów - szacuje się, że tyle jest wart Pałac Buckingham, do którego przynależy 16-hektarowy ogród. W oficjalnej rezydencji brytyjskich monarchów znajduje się 775 pokoi i 78 łazienek.

Buckingham-Palace

Fot. planetofhotels.com

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement