TOP 7 najmniejszych wysp na sprzedaż

Dla wielbicieli wodnych krajobrazów nie ma chyba lepszego miejsca do zamieszkania niż prywatna wyspa. Problem w tym, że nawet najmniejsze z nich, kosztują od kilku do kilkunastu milionów złotych.

Najmniejsze wyspy na sprzedaż

Białe plaże z gorącym piaskiem, błękitne laguny, wschody i zachody słońca nad wodą czy po prostu możliwość wędkowania to tylko niektundefinedre zwizji jakie przychodzą na myśl gdy marzymy o własnej wyspie. Do tego dochodzi częstodziewiczy charakter i niczym niezmącona prywatność. Wszystko to sprawia, że chcąc stać się właścicielem wyspy trzeba przygotować morze gotundefinedwki. Dotyczy to nawet wysp o najmniejszej powierzchni. W dzisiejszym zestawieniu HRE Investments przygotował przegląd właśnie takich kompaktowych wyspiarskich posiadłości wystawionych na sprzedaż.

Jedna z tysiąca wysp

Najmniejszą wyspą w naszym zestawieniu jest wyspa św. Marii położonana rzece św. Wawrzyńca w stanie Nowy Jork. Obszar ten jest określany mianem regionu Tysiąca Wysp.Niewielka wyspa zajmuje powierzchnię zaledwie 0,3 akrundefinedw, czyli 1,2 tys. metrundefinedw kw.

Niewątpliwą zaletą tej prywatnej wyspy jest otaczająca ją krystalicznie czysta woda oraz możliwość dokowania jachtundefinedw i łundefineddek. Wyspa jest ponadto połączona z sąsiadującymi skrawkami lądu poprzez drewniany most.Na jej skraju znajdziemy rundefinedwnież dom zbudowany w całości z drzewa cedrowego z 4 sypialniami i 2 łazienkami.

Tę amerykańską oazę spokoju na małej skalistej wyspie nabyć można za 1,2 mln dolarundefinedw, czyli ponad 5,6 mln złotych.

Jedna z tysiąca wysp

www.privateislandsonline.com

Cisza i spokundefinedj u wybrzeży Kanady

Bardzo niedaleko, ale tym razem w Kanadzie na terenie Wielkich Jezior znajdziemy drugą najmniejszą wyspę na sprzedaż. Jest to więc propozycja dla osundefinedb lubiących chłodniejszy klimat oraz dla tych, ktundefinedrzy unikają słońca i upałundefinedw, a więc nie potrzebują piaszczystych plaż z palmami kokosowymi.

Wyspa ta o powierzchni zaledwie 1,21 akrundefinedw, czyli około 5 tys. metrundefinedw kw. jest osłonięta zatoką Georgian. Zatoka ta to jedna z największych części jeziora Huron. Wyspa stwarza więc idealne warunki do odpoczywania w spokoju, ale i pływania łodziami czy wędkowania.

Niedostępnego charakteru nadają wyspie skaliste wybrzeża oraz dom położony na jej krańcu z przystanią dla łodzi. Całość możemy nabyć za mniej niż 1 mln dolarundefinedw kanadyjskich. Przeliczając tę kwotę na złotundefinedwki otrzymamy ponad 3,6 mln złotych.

Cisza i spokundefinedj u wybrzeży Kanady

www.sothebysrealty.com

Floryda i wyspa ukochanych

Jeśli kogoś jednak nie przekonuje chłodniejszy klimat pundefinedłnocnej Ameryki to mamy propozycję prosto z Florydy i to w dodatku z nutą miłości. Wyspa ukochanych położona jest u zachodnich wybrzeży tego pundefinedłwyspu. Romantyzmu nadaje nie tylko sama nazwa, ale i możliwość oglądania zachodundefinedw Słońca nad zatoką Meksykańską. Cena tego wyspiarskiego zakątka to prawie 800 tys. dolarundefinedw, czyli ponad 3,7 mln złotych.

Powierzchnia wyspy to 2,12 akrundefinedw, czyli 8,5 tys. metrundefinedw kw. i jest całkowicie porośnięta roślinnością typową dla tego regionu geograficznego. Dzikość tego miejsca stanowi więc idealną okazję dla osundefinedb ceniących sobie bliskość natury. Jednak istnieje rundefinedwnież możliwość jej zabudowania w postaci małej rezydencji lub domku wakacyjnego.

Miejsce to poza ciszą i dzikim charakterem pozwala na wiele aktywnych form spędzania czasu. Możliwości jest wiele undefined począwszy od wędkowania, obserwacji ptakundefinedw, pływania kajakiem, a kończąc na surfowaniu po falach.

Floryda i wyspa ukochanych

www.privateislandsonline.com

Bahamski mały raj

Kolejną najmniejszą wyspą w naszym zestawieniu jest wyspa położona na Morzu Abaco. Jest ona częścią archipelagu, ktundefinedry jest najbardziej wysuniętą na pundefinedłnoc częścią Bahamundefinedw. Wyspa ta to zaledwie 3,14 akrundefinedw, czyli niecałe 13 tys. metrundefinedw kw. Gdyby chcieć stać się właścicielem tej wyspiarskiej posiadłości trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 3,7 mln dolarundefinedw, czyli ponad 17,3 mln złotych.

Za tę cenę będziemy jednak właścicielami prawdziwie prywatnej i dziewiczej wyspy na Bahamach. Wyspa jest bowiem porośnięta drzewami i niezabudowana. Dostać się na nią można jedynie lokalnym promem lub łundefineddką.

Bahamski mały raj

www.sothebysrealty.com

U wybrzeży Wenezueli

Na południe od Bahamundefinedw znajdziemy kolejną najmniejszą wyspę na sprzedaż. Ta propozycja jest rundefinedwnie dziewicza. Tym razem chodzi o morską posiadłość o powierzchni 7,3 akrundefinedw, czyli prawie 30 tys. metrundefinedw kw.

Położona u wybrzeży Wenezueli jest częścią zatoki wyspy Curacao na Karaibach. Co ciekawe jest ona terytorium zależnym Krundefinedlestwa Niderlandundefinedw. Sama wyspa choć iście prywatna położona jest w zatocegdzie znajdziemy drogie wille, mariny z jachtami czy słynne ośrodki plażowe z polami golfowymi, barami czy restauracjami.

W bezpośrednim otoczeniu wyspy znajdziemy jednak lazurowe wody, w ktundefinedrych żyje wiele tropikalnych gatunkundefinedw ryb. Całość możemy nabyć za 8,8 mln dolarundefinedw, co odpowiada rundefinedwnowartości ponad 41 mln złotych. W cenę wliczona jest dodatkowo działka o powierzchni niemal 500 metrundefinedw kw. położona na wyspie Curacao.

U wybrzeży Wenezueli

www.sothebysrealty.com

U wybrzeży Sri Lanki

Po drugiej stronie globu znajdziemy wyspę położoną na Oceanie Indyjskim tuż przy południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Ta wystająca ponad błękitną lagunę wyspa ma 11 akrundefinedw powierzchni, co w przeliczeniu daje nam ponad 44 tys. metrundefinedw kw.

Choć sama w sobie jest już bezsprzecznie walorem przyrodniczym to znajdziemy na niej rundefinedwnież palmy kokosowe. Malowniczy krajobraz dopełnia położona na skraju wyspy latarnia morska o wysokości 40 metrundefinedw. Opływające wyspę lazurowe wody to idealne warunki do uprawiania sportundefinedw wodnych, wędkarstwa czy rejsundefinedw jachtami. Lokalni pośrednicy donoszą o jeszcze jednej atrakcji. Mianowicie od czasu do czasu można ponurkować w towarzystwie odwiedzających wybrzeże wielorybundefinedw i delfinundefinedw.

Na wyspę dostać się można jedynie łodzią przybijając do wybudowanego niedawno molo i falochronu. Jeśli chodzi o infrastrukturę warto podkreślić jeszcze jedną ważną rzecz undefined wyspa posiada pozwolenia na budowę, co dla osundefinedb myślących o inwestycji stanowi nie lada gratkę.

Błękitny raj na Oceanie Indyjskim nabyć można za 8 mln amerykańskich dolarundefinedw. W przeliczeniu na złotundefinedwki jest to kwota ponad 37,5 mln złotych.

U wybrzeży Sri Lanki

www.sothebysrealty.com

U wybrzeży Grecji

Niewielką wyspę na sprzedaż znajdziemy także w Europie. Niedaleko wybrzeża w zatoce Eubejskiej do kupienia jest wyspa o powierzchni 50 tys. metrundefinedw kw. Krajobraz wyspy to Grecja w pigułce. Porośnięta jest ona bowiem drzewami oliwnymi i cyprysami. Znajdziemy tu rundefinedwnież drzewa morelowe czy brzoskwiniowe. Cena ofertowa wyspy wynosi 7,5 mln euro, czyli ponad 35,7 mln złotych.

W odrundefinedżnieniu od poprzednich propozycji, wyspa ta jest nieco intensywniej zabudowana. Znajdziemy tu grecki dom, kapliczkę, ale i hangar na łodzie. Pierwszy z tych obiektundefinedw wyposażony jest w 4 sypialnie i pełni rolę domku gościnnego. Wszystkie budynki zostały wzniesione w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Grecka wyspa to jednak nie tylko piękne widoki czy błękitna woda. Jest ona rundefinedwnież cenna historycznie. Odbywały się tu bowiem liczne wydarzenia - np. przyjęcia, w ktundefinedrych uczestniczyli nawet Beatlesi, grecka rodzina krundefinedlewska czy cesarz Etiopii.

U wybrzeży Grecji

www.jamesedition.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!