Wiadomości

Młodziezowe-inicjatywy-dla-uchodzcow
Siema lepsze niż cześć. Jak młodzież pomaga rówieśnikom z Ukrainy

Stworzyły platformę, która pozwala znaleźć przyjaciół w Polsce. Wymyślili akcję medialną, okazując solidarność. Grają w spektaklu dla dzieci. Młodzi biorą sprawy w swoje ręce i pomagają ukraińskim kolegom odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Emilia Branecka - Ledwoń, 25 mar 2022
Zakochana para kobieta i mężczyzna
7 sposobów na nietuzinkowe walentynki

Za kilka dni czeka nas święto zakochanych – walentynki. Jeżeli planujemy przy tej okazji wyjazd to jest to prawdopodobnie ostatni moment na rezerwację noclegów. Prezentujemy 7 niecodziennych, ale bardzo romantycznych pomysłów na walentynkowy wyjazd.

Oskar Sękowski, 11 lut 2022
Wielka rezydencja willa w Aspen
TOP 6 rezydencji w kurortach narciarskich

Nawet 300 milionów złotych – tyle można zapłacić za luksusową rezydencję w górskim kurorcie. Z rodzimego punktu widzenia ceny w niektórych zakątkach świata zasługują niekiedy na miano prawdziwego zimowego szaleństwa.

Oskar Sękowski, 04 lut 2022
Drewniany domek w górach
Top 7 górskich domów na wynajem

Nawet 300-400 tysięcy złotych – tyle mogą kosztować zimowe ferie we włoskim kurorcie narciarskim – o ile chcielibyśmy wynająć na ten czas cały luksusowy dom. Cenowe szaleństwo nie omija też innych destynacji.

Oskar Sękowski, 31 sty 2022
Ciągnik koszący zielone pole 2022
Jak nie kupować działki rolnej w 2022 roku?

Zwykle piszę teksty o przygodach moich klientów, ale obecnie kupowanie działki o statusie rolnym (przez osobę bez uprawnień rolniczych) to gotowy felieton sam w sobie. Ustawodawca zbiór przepisów ujął tak frywolnie, że jestem pod wrażeniem.

Piotr Jaskulski, 27 sty 2022
Magazyn drewna. Deski drewniane i drewno
Top 7 wyjątkowych konstrukcji z drewna

Ponad 1300 lat – tyle liczy najstarszy działający hotel zbudowany z drewna, a 84 metry najwyższy drewniany blok mieszkalny na świecie. Prezentujemy drewniane konstrukcje, które są wyjątkowe z różnych względów.

Oskar Sękowski, 21 sty 2022
grzane wino jarmark bożonarodzeniowy
6 jarmarków bożonarodzeniowych, które warto zobaczyć

Za tydzień Wigilia. Spora część z nas zapewne czuje już świąteczną, magiczną atmosferę. Jeśli jeszcze tak nie jest, to rozwiązaniem może być wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym. Są to miejsca, które wręcz emanują atmosferą świątecznych przygotowań.

Oskar Sękowski, 17 gru 2021
prywatne inglo w Finlandii
Top 5 rezydencji na rodzinną Wigilię

Za niecały miesiąc czekają nas święta Bożego Narodzenia. Jeżeli planujemy wyjazd świąteczny to czas najwyższy także zarezerwować noclegi. Przygotowaliśmy 5 ciekawych, świątecznych propozycji z wysokiej półki cenowej.

Oskar Sękowski, 26 lis 2021
palac na sprzedaz w Rudnie
TOP 8 najdroższych polskich zabytków

Za nami Narodowe Święto Niepodległości. W dniu tym rozmyślamy często o historii naszego kraju, której świadkami są zabytkowe nieruchomości. Przyjrzeliśmy się polskim zabytkom wystawionym na sprzedaż i wybraliśmy 8 najdroższych pałaców i dworów.

Oskar Sękowski, 12 lis 2021
osiedle tysiaclecia w Katowicach kukurydze
9 najdroższych mieszkań w blokach z wielkiej płyty

Wielka płyta kojarzy się głównie z minioną epoką, siermiężną architekturą i niższymi cenami. Niesłusznie! Najdroższe lokale w takich blokach potrafią kosztować nawet kilka milionów. Przemawiają za tym lokalizacja, wysoki standard lub widok z okien.

Oskar Sękowski, 05 lis 2021
432 Park Avenue apartament
TOP 5 apartamentów w najwyższych budynkach świata

Apartament w jednym z najwyższych budynków świata – nie każdy może się pochwalić takim aktem własności. Ten luksus sporo jednak kosztuje – w najdroższym przypadku 114 mln złotych.

Oskar Sękowski, 29 paź 2021
kapsuly nad jeziorem
TOP 7 najdroższych miejsc na jesienny urlop

Już niedługo Dzień Niepodległości. Sporo osób wykorzystuje ten czas, aby odpocząć. Jeśli planujemy wyjazd, to już ostatnia chwila na obranie celu podróży. Wybraliśmy 7 ciekawych, ale też zaskakująco drogich miejsc na jesienny urlop.

Oskar Sękowski, 22 paź 2021