Wiadomości

Pomysły na jesienny weekend
Top 7 pomysłów na długi jesienny weekend

Wielobarwne drzewa, opadające liście, długie listopadowe wieczory – to zestaw prawdziwie jesiennych, klimatycznych okoliczności. Wybraliśmy 7 ciekawych miejsc w Polsce i na świecie, w których można spędzić listopadowy długi weekend.

Oskar Sękowski, 07 lis 2022
Najdroższe hotele na sprzedaż
Top 7 najdroższych hoteli na sprzedaż

Nie nasyciłeś się wakacyjnymi wyjazdami? Może chciałbyś zająć się tym biznesem na poważnie i zostać hotelarzem? Niektóre hotele potrafią kosztować bajońskie sumy idące w setki milionów, a nawet miliardy złotych.

Oskar Sękowski, 06 wrz 2022
Najdroższe działki na sprzedaż
Top 7 najdroższych działek na sprzedaż

Własna posiadłość większa niż niektóre kraje na świecie, prywatna kopalnia litu, a może przestrzeń do zbudowania rezydencji w doskonałej lokalizacji? Za najdroższe działki wystawione na sprzedaż trzeba zapłacić nawet ponad miliard złotych.

Oskar Sękowski, 15 sie 2022
Pomysł na sierpniowe wakacje
Top 5 sielskich propozycji na długi sierpniowy weekend

Kwieciste łąki, zielone wzgórza, drewniane zabudowania – to zestaw prawdziwie sielskich, wiejskich krajobrazów. Wybraliśmy 5 spokojnych, magicznych miejsc w Polsce, w których można spędzić przyszły weekend.

Oskar Sękowski, 05 sie 2022
Najmniejsze wyspy na sprzedaż
TOP 7 najmniejszych wysp na sprzedaż

Dla wielbicieli wodnych krajobrazów nie ma chyba lepszego miejsca do zamieszkania niż prywatna wyspa. Problem w tym, że nawet najmniejsze z nich, kosztują od kilku do kilkunastu milionów złotych.

Oskar Sękowski, 23 lip 2022
Najdroższe zamki na sprzedaż
Top 7 najdroższych zamków na sprzedaż

Niektórzy marzą o własnym mieszkaniu lub domu, ale znajdziemy i takich, którym marzy się być właścicielem prywatnego zamku. Muszą oni jednak przygotować się na spory wydatek.

Oskar Sękowski, 16 lip 2022
Pomysły na wakacje w Polsce
Top 6 niecodziennych pomysłów na wakacje w Polsce

Jeśli ktoś myśli, że wakacje w jurtach, domkach na drzewie czy zamkach może spędzić tylko za granicą to jest w dużym błędzie. Jak się okazuje urlop w nietypowych miejscach jest możliwy także w naszym kraju.

Oskar Sękowski, 08 lip 2022
Młodziezowe-inicjatywy-dla-uchodzcow
Siema lepsze niż cześć. Jak młodzież pomaga rówieśnikom z Ukrainy

Stworzyły platformę, która pozwala znaleźć przyjaciół w Polsce. Wymyślili akcję medialną, okazując solidarność. Grają w spektaklu dla dzieci. Młodzi biorą sprawy w swoje ręce i pomagają ukraińskim kolegom odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Emilia Branecka - Ledwoń, 25 mar 2022
Zakochana para kobieta i mężczyzna
7 sposobów na nietuzinkowe walentynki

Za kilka dni czeka nas święto zakochanych – walentynki. Jeżeli planujemy przy tej okazji wyjazd to jest to prawdopodobnie ostatni moment na rezerwację noclegów. Prezentujemy 7 niecodziennych, ale bardzo romantycznych pomysłów na walentynkowy wyjazd.

Oskar Sękowski, 11 lut 2022
Wielka rezydencja willa w Aspen
TOP 6 rezydencji w kurortach narciarskich

Nawet 300 milionów złotych – tyle można zapłacić za luksusową rezydencję w górskim kurorcie. Z rodzimego punktu widzenia ceny w niektórych zakątkach świata zasługują niekiedy na miano prawdziwego zimowego szaleństwa.

Oskar Sękowski, 04 lut 2022
Drewniany domek w górach
Top 7 górskich domów na wynajem

Nawet 300-400 tysięcy złotych – tyle mogą kosztować zimowe ferie we włoskim kurorcie narciarskim – o ile chcielibyśmy wynająć na ten czas cały luksusowy dom. Cenowe szaleństwo nie omija też innych destynacji.

Oskar Sękowski, 31 sty 2022
Ciągnik koszący zielone pole 2022
Jak nie kupować działki rolnej w 2022 roku?

Zwykle piszę teksty o przygodach moich klientów, ale obecnie kupowanie działki o statusie rolnym (przez osobę bez uprawnień rolniczych) to gotowy felieton sam w sobie. Ustawodawca zbiór przepisów ujął tak frywolnie, że jestem pod wrażeniem.

Piotr Jaskulski, 27 sty 2022
Magazyn drewna. Deski drewniane i drewno
Top 7 wyjątkowych konstrukcji z drewna

Ponad 1300 lat – tyle liczy najstarszy działający hotel zbudowany z drewna, a 84 metry najwyższy drewniany blok mieszkalny na świecie. Prezentujemy drewniane konstrukcje, które są wyjątkowe z różnych względów.

Oskar Sękowski, 21 sty 2022