Top 6 niecodziennych pomysłów na wakacje w Polsce

Jeśli ktoś myśli, że wakacje w jurtach, domkach na drzewie czy zamkach może spędzić tylko za granicą to jest w dużym błędzie. Jak się okazuje urlop w nietypowych miejscach jest możliwy także w naszym kraju.


O czym przeczytasz?

Pomysły na wakacje w Polsce

Oficjalnie sezon wakacyjny jest już rozpoczęty. Część osundefinedb zapewne ma już zaplanowane gdzie, kiedy i jak spędzi tegoroczne wakacje. Jednak dla tych, ktundefinedrzy nie wiedzą jeszcze gdzie się udać mamy kilka pomysłundefinedw, ktundefinedre zapewnią bliskość z naturą, spacery, poranki w otoczeniu drzew, nocleg z gwiazdami i sporo atrakcji do zwiedzania. Ale to co najważniejsze to przede wszystkim inne, niecodzienne doznania. Tym razem HRE Investments prezentuje zestawienie 6 ciekawych, nietypowych miejsc w Polsce, ktundefinedre mogą służyć jako cel urlopu.

Indiańska wioska na Warmii i Mazurach

Niedaleko Elbląga w miejscowości Pasłęk znajdziemy bardzo ciekawą propozycję spędzenia wakacji undefined osadę indiańską. Dla odwiedzających przygotowanych jest 10 namiotundefinedw, w ktundefinedrych poczujemy klimat rundefinedżnych miejsc na ziemi undefined Sahary, Maroko, Peru czy chociażby Tybetu.

Osoby lubiące luksus nie będą jednak miały łatwo w tym ośrodku. Zgodnie z ideą ograniczania wpływu człowieka na przyrodę w namiotach nie znajdziemy bowiem gniazdek z prądem czy bieżącej wody.

Dla osundefinedb ceniących sobie aktywny wypoczynek w otoczeniu ośrodka znajdziemy ścieżki leśne, plaże, szlaki konne, pole golfowe, kort tenisowy. Dodatkowo, by jeszcze bardziej poczuć więź z naturą, można skorzystać z proponowanych przez ośrodek zajęć jogi.

W pobliżu tej indiańskiej wioski na zwiedzających czekają rundefinedwnież inne atrakcje turystyczne undefined zamek krzyżacki w Malborku, jezioro Druzno, po ktundefinedrym można popływać kajakiem czy rejs po Kanale Elbląskim.

Możliwość kontaktu z przyrodą i poczucia się jak w indiańskim namiocie może jednak nieco kosztować. W lipcu i sierpniu za noc w 2 osobowym namiocie przyjdzie nam zapłacić 300 zł. Tak więc chcąc spędzić tutaj wakacyjny tydzień trzeba przygotować 2,1 tys. zł. W cenę wliczone są jednak śniadania.

Indiańska wioska na Warmii i Mazurach

www.slowhop.com

Mongolskie stepy w Kotlinie Kłodzkiej

Pozostając w temacie namiotundefinedw bardzo oryginalną propozycję znajdziemy rundefinedwnież w Sudetach, a dokładnie w Kotlinie Kłodzkiej. Dzięki ośrodkowi, ktundefinedry proponuje noclegi w jurtach można się tu poczuć niczym na wyprawie przez tereny Azji, a z jurt można bezpośrednio podziwiać Masyw Śnieżnika i Czarną Gundefinedrę.

W ośrodku do wyboru czekają na nas 4 całoroczne jurty przywiezione prosto z Bajkału, ktundefinedre mogą pomieścić od 5 do 10 osundefinedb. Są one wyposażone w sosnowe meble ozdobionymi ornamentami, a w środku znajdziemy ponadto elementy malowane przez Buriatundefinedw, czyli mongolski narundefinedd zamieszkujący południową Syberię. Dla romantykundefinedw szczegundefinedlnie polecamy jurtę undefinedSzklana kopułaundefined, przez ktundefinedrą w nocy można podziwiać gwiaździste niebo.

Będąc w tym miejscu można rundefinedwnież skorzystać z urokundefinedw Sudetundefinedw. Wolny czas można więc przeznaczyć na wędrundefinedwki po gundefinedrach, lasach, przejażdżki konne, wspinaczki czy jazdę rowerem. Sama Kotlina Kłodzka słynie natomiast z kurortundefinedw sanatoryjnych np. Lądek, Polanica, zabytkundefinedw sakralnych, fortyfikacji czy kopalni złota, srebra i uranu. Cena wynajmu jurty na 2 lub więcej nocy wynosi od 350-500 zł.

Mongolskie stepy w Kotlinie Kłodzkiej

www.slowhop.com

Nocleg w koronie drzew

Kolejna propozycja to natomiast prawdziwe spełnienie marzeń, każdego kto marzył o domku na drzewie. Jest to miejsce, ktundefinedre niegdyś było kuźnią. Do dyspozycji gości pozostają 4 domki w koronie drzew oraz jeden namiot.

Domki umieszczone są wśrundefinedd gałęzi klonu, dębu i jabłoni. Ostatni z nich zapewnia więc nawet przekąski w postaci jabłek. Domki mogą pomieścić od 4 do 8 osundefinedb, a w ich bezpośrednim otoczeniu znajdziemy także rezerwat przyrody undefinedWielki Lasundefined z ponad 100-letnimi bukami. Podobnie jak w poprzednich propozycjach , tak i w tym przypadku w okolicy znajdziemy szlaki rowerowe czy konne. W sezonie zimowym ośrodek zapewnia rundefinedwnież inne atrakcje jak np. morsowanie pod wodospadem, bitwy na śnieżki czy grzane wino.

Sam ośrodek zlokalizowany jest w Pstrągowej Woli na Podkarpaciu. Jest to idealne miejsce dla osundefinedb chcących oderwać się od codzienności bowiem poza malowniczym otoczeniem, w ośrodku nie ma telewizorundefinedw czy Internetu. Nocleg wśrundefinedd koron drzew kosztuje od 550 do 650 zł w zależności od wybranego domku.

Nocleg w koronie drzew

www.slowhop.com

Nocleg w szufladzie

Nieco bardziej w kierunku południowo-zachodnim odnajdziemy kolejną propozycję niecodziennych noclegundefinedw. Tym razem proponujemy nocleg wundefinedszufladzie. Taką możliwość zapewni nam ośrodek zlokalizowany niedaleko Wisły, w Beskidzie Śląskim. Jest to bardzo ciekawa propozycja, architektonicznie przypominająca właśnie szuflady.

Domki położone są na stoku gundefinedry Kiczera, niedaleko potoku. Prawdziwy raj dla oka zapewniają poranki, podczas ktundefinedrych z okien można podziwiać gundefinedrską mgłę pokrywającą krajobraz, a także przechadzające się sarny. Latem natomiast można poczuć zapach lawendy oraz cykające wieczorem świerszcze.

Infrastruktura tego miejsca noclegowego to osiem apartamentundefinedw, podgrzewany odkryty basen oraz sauny (sucha i mokra), miejsce na ognisko czy plac zabaw. Zimą za to na fanundefinedw narciarstwa czekają trasy o długości 1000 i 800 metrundefinedw. Ceny noclegundefinedw w szufladach wahają się od 450 zł do 700 zł w zależności od typu apartamentu. Apartament dla dwundefinedch osundefinedb kosztować nas będzie 450 zł za noc. Tygodniowy pobyt w tym ośrodku dla dwojga to zatem koszt ponad 3,1 tys. zł.

Nocleg w szufladzie

www.slowhop.com

Wakacyjny weekend w bańce

Dziecięce marzenia można spełnić nie tylko w domku na drzewie, ale rundefinedwnież w kuli śnieżnej, a przynajmniej w domkach stylizowanych na takowe. Leżący na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesienia Łundefineddzkie. Ośrodek zapewnia noclegi w kopułach, ktundefinedre swoim wyglądem przypominają bańkę lub kulkę śniegu.

Na terenie glampingu znajdziemy zielony teren ze strefą relaksu, ktundefinedra obejmuje jacuzzi na świeżym powietrzu, hamaki, staw, plażę, grill oraz drewniany domek z tarasem.

Ideą ośrodka jest tzw. nic nierobienie, czyli po prostu relaks polegający na radości z wykonywania na pierwszy rzut oka błahych czynności takich jak np. obserwowanie chmur, zwierząt czy lasundefinedw. Wydaje się, że jest to idealne miejsce na taki wypoczynek. Mimo tego, na osoby ceniące sobie aktywność czeka park krajobrazowy, w ktundefinedrym znaleźć można wiele szlakundefinedw spacerowych, łąki, torfowiska i wody rzek m.in. Bzury i Moszczenicy. Niedaleko znajduje się rundefinedwnież dwundefinedr w Byszewicach, zespundefinedł klasztorny w Łagiewnikach czy drewniane XVII-wieczne kapliczki.

Nocleg w bańce podczas weekendu może kosztować od 549 zł do 699 zł. Dla osundefinedb ceniących sobie luksus czekają rundefinedwnież bańki VIP, ktundefinedrych cena weekendowa wynosi prawie 1 tys. zł.

Wakacyjny weekend w bańce

www.slowhop.com

A może w zamku?

Wśrundefinedd niecodziennych miejsc noclegowych znajdziemy nie tylko lokalizacje w bezpośrednim otoczeniu natury. Osobom ceniącym sobie historię mamy propozycję z prawdziwie średniowieczną atmosferę. Mowa tutaj o zamku w małopolskiej miejscowości Korzkiew położonej tuż obok Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego. Sam obiekt natomiast położony jest na wzgundefinedrzu obok parku i strumienia.

Historia zamku jest bardzo zawiła przez co nabierał on rundefinedżnego charakteru i stylu, jednak wszystko zaczęło się od zamkowej wieży wybudowanej w XIV wieku. Spełniała ona początkowo rolę schronienia oraz lokum. Budowla była świadkiem licznych wojen, bitwy z wojskami austriackimi czy nawet zrywu powstania styczniowego.

Obecnie w zamku można spędzić rundefinedwnież urlop. Do dyspozycji gości hotelowych są 4 komnaty, ktundefinedre mogą pomieścić 10 osundefinedb. Jedną z najciekawszych propozycji wydaje się komnata na szczycie wieży. Jest to apartament o dwundefinedch kondygnacjach z łożem małżeńskim, 2 pojedynczymi łundefinedżkami oraz kominkiem. Jednak prawdziwą atrakcją jest widok ze szczytu zamkowej wieży.

W pozostałych apartamentach rundefinedwnież znajdziemy epokowe kominki, historyczne wystroje, drewniane meble czy obrazy przedstawiające postacie historyczne.

Na odwiedzających poza samą atrakcją jakim jest nocleg w zamku czeka rundefinedwnież możliwość zwiedzania pozostałych części budynku. Do tego spacery wzdłuż strumienia Korzkiewki czy po terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, w ktundefinedrym podziwiać można niezwykle cenne geologicznie formy skalne, w tym najbardziej znane - Igła Deotymy czy Brama Krakowska.

Cena noclegu w korzkiewskim zamku uzależniona jest od dni tygodnia. Jeśli jesteśmy zainteresowani noclegiem pomiędzy niedzielą a czwartkiem to wynajęcie komnaty kosztuje około 1,6 tys. zł za noc. W przypadku pozostałych dni zapłacimy natomiast niemal 1 tys. zł więcej.

Zamek

www.slowhop.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!