Top 5 rezydencji na rodzinną Wigilię

Za niecały miesiąc czekają nas święta Bożego Narodzenia. Jeżeli planujemy wyjazd świąteczny to czas najwyższy także zarezerwować noclegi. Przygotowaliśmy 5 ciekawych, świątecznych propozycji z wysokiej półki cenowej.


O czym przeczytasz?

Świąteczny czas budzi wiele skojarzeń - uroczysta kolacja, rodzinna atmosfera czy spacery pośrundefinedd śniegu. Wszystko to możemy przeżywać w swoich domach albo udać się na świąteczny wyjazd. Na rynku nieruchomości znajdziemy wiele interesujących możliwości. HRE Investments przygotował 5 miejsc, w ktundefinedrych można świętować Wigilię wraz z rodziną i to z prawdziwą pompą.

Święta w kornwalijskim pałacu

Najdroższą nieruchomością, w ktundefinedrej można spędzić tegoroczne święta (np. od 23.12 do 26.12) jest Lostwithiel Manor. Położona w środkowej Kornwalii posiadłość jest częścią wiejskiego krajobrazu undefined idealne otoczenie by poczuć spokojną, świąteczną atmosferę undefined szczegundefinedlnie jeśli dopisze zimowa aura. Jednak by to urzeczywistnić, czyli zarezerwować 3 noclegi w tym miejscu potrzebujemy 37 tys. funtundefinedw brytyjskich, czyli ponad 207 tys. złotych.

Lostwithiel Manor to zabytkowy budynek o 500 letniej historii z eleganckimi wnętrzami. W środku znajdziemy coś co umili zimowe, świąteczne wieczory undefined kominki oraz zestaw kinowy w bibliotece. Cały budynek został tak zaaranżowany by pomieścić 18 gości w 9 pokojach. Zmieścić powinna się więc cała rodzina.

Nie tylko zabytkowy obiekt może nam umilić świąteczny czas, ale i jego otoczenie undefined ogrundefinedd. Można w nim oddawać się spacerom czy zimowym aktywnościom, a jeśli będziemy mieli odrobinę szczęścia, to spotkamy w nim nawet dziko żyjące jelenie.

pałac w Kornwalii

jadalnia w pałacu w Kornwalii

Wigilia w średniowiecznym stylu

Mamy rundefinedwnież propozycję dla tych, ktundefinedrzy nie doceniają powabu angielskiego klimatu, ale lubią nietuzinkowe wnętrza. Okres Bożego Narodzenia możemy bowiem spędzić we włoskim zamku w Umbrii. Obiekt ten został wzniesiony w 1387 roku i składa się z 2 budynkundefinedw. Nad nimi gundefinedruje wieża strażnicza o wysokości 32 metrundefinedw.

Wewnętrzny dziedziniec to także ogrundefinedd z prywatnym basenem, altaną i tarasem. W środku obiektu znajdziemy natomiast kuchnię, jadalnię, 5 pokoi z 5 łazienkami i 5 łundefinedżkami. Obiekt noclegowy jest przeznaczony dla 10 gości.

Świąteczny pobyt kosztuje tutaj ponad 7 tys. złotych za noc. Tak więc łącznie z opłatą serwisową koszt całego wypoczynku wyniesie prawie 25 tys. złotych. Za tę cenę możemy urządzić wigilijną kolację w średniowiecznej kuchni, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych undefined także na tarasie z widokiem na zamkowy dziedziniec.

jadalnia we włoskim zamku w Umbrii

włoski zamek w Umbrii

W otoczeniu Alp

Jeśli kogoś i ta propozycja nie przekonuje, to sprundefinedbujmy kolejne. Trudno wyobrazić sobie przecież lepsze miejsce na spędzenie świąt niż gundefinedrska chata. W austriackim Tyrolu (Alpy) możemy wynająć cały dom o powierzchni 300 m kw. Składa się on z 4 sypialni, 5 łazienek i może pomieścić 8 osundefinedb. Dodatkowo do prawdziwie zimowych atrakcji dostępnych w tej lokalizacji zaliczyć można stację narciarską. W gundefinedrskiej chacie znajdziemy rundefinedwnież kominek i saunę.

Za 3 świąteczne noclegi w alpejskim krajobrazie przyjdzie nam zapłacić ponad 17,5 tys. złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze opłatę za sprzątanie w wysokości 2,1 tys., co łącznie wiąże się z wydatkiem niemal 20 tys. złotych za cały pobyt.

gundefinedrska chata w Alpach

Święta w Tatrach

Jak się okazuje, święta bożonarodzeniowe w gundefinedrskiej chacie można spędzić nie tylko w Alpach, ale i w naszych rodzimych Tatrach. Taką propozycję odnajdziemy w Zakopanem. Tutaj do wynajęcia jest cała drewniana, tradycyjna willa, w ktundefinedrej znajdziemy 4 sypialnie z 10 łundefinedżkami. Obiekt może pomieścić maksymalnie 10 gości. Cena pobytu nie rundefinedżni się aż tak drastycznie od cen zagranicznych. Za każdą noc należy zapłacić 3,5 tys. złotych, co łącznie oznacza kwotę 10,5 tys. Podobnie jak w austriackim obiekcie, także i tutaj należy doliczyć opłatę serwisową undefined 1,8 tys. zł. Łącznie więc za 3 świąteczne noclegi musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 12,3 tys. złotych.

W ponad 100-letniej willi znajdują się zdobione stylowe piece, zabytkowe meble czy lampy. Poza 4 sypialniami do dyspozycji pozostają jeszcze salon, weranda, salon telewizyjny, kuchnia. W otoczeniu budynku jest rundefinedwnież ogrundefinedd z miejscem na ognisko.

drewniana willa w Tatrach

jadalnia w willi w Tatrach

Wigilia w igloo

Jeżeli dla kogoś gundefinedrska chata, pałac czy zamek są zbyt tradycyjnymi miejscami na święta, zawsze można znaleźć coś jeszcze bardziej ekstrawaganckiego undefined na przykład prywatne igloo. Z taką propozycją wychodzą właściciele obiektu w Finlandii. Za tę wyjątkową ofertę świąteczną zapłacić trzeba łącznie 8,3 tys. złotych.

Cena ta obejmuje wynajęcie igloo/szklarni, ktundefinedra pomieścić może maksymalnie 4 osoby. Jest to więc propozycja na bardziej kameralną wigilijną kolację. No chyba, że wynajmiemy kilka domkundefinedw - igloo. Meldując się w takim przeszklonym igloo zapewnimy sobie magiczny widok na Zatokę Botnicką ze skalistymi wyspami. W cenę wliczone jest już korzystanie z sauny i jacuzzi.

Widokundefinedw nie przysłoni nam nawet śnieg, ponieważ okna w tych szklanych fińskich igloo są ogrzewane. Dzięki nim możemy oglądać morze aż po horyzont. Właściciele ponadto zapewniają o atrakcjach dźwiękowych undefined wsłuchiwać się możemy na przykład w dźwięk fal uderzających o brzeg.


W tym artykule skorzystaliśmy z takich źródeł:


Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!