Niepozorny garaż wart miliony

Ten niczym niewyróżniający się budynek to prawdziwy biały kruk. Dowiedz się dlaczego.

niepozorny garaż w Sandbanks

Na portalu Rightmove pojawiła się oferta sprzedaży garażu, który - choć nie wygląda atrakcyjnie - może kosztować miliony. Powód jest prosty: budynek znajduje się na angielskim półwyspie Sandbanks, który słynie z najdroższych nieruchomości na świecie i bywa nazwany „brytyjskim Palm Beach”.

Garaż ma 650 stóp kwadratowych (około 60 mkw.), a działka, na której stoi - 0,089 akra (364 mkw.) - podaje Daily Mail.

Według serwisu Zoopla, średnia cena nieruchomości w Sandbanks sięga obecnie 1,24 mln funtów. To o 60 tys. funtów więcej niż w roku ubiełym i prawie cztery razy więcej niż wynosi średnia cena domu w Wielkiej Brytanii - szacowana na 316,5 tys. funtów.

Sandbanks z lotu ptaka

Według ekspertów od nieruchomości, po przekształceniu garażu w dom, jego wartość może sięgnąć nawet 1,3 miliona funtów. Wyliczono to na podstawie danych o sprzedaży okolicznych nieruchomości w 2020 r. 

Nabywcę znalazł wtedy m.in. nowy dom z pięcioma sypialniami przy ulicy Banks Road. Cena opiewała na 6,85 mln funtów, zaś rezydencja miała 6 865 stóp kwadratowych (około 638 mkw.), co oznacza, że za 1 stopę kwadratową (0,09 mkw.) zapłacono 1 000 funtów.

Agenci nieruchomości twierdzą, że gdyby dwukrotnie zwiększyć powierzchnię garażu - do 1 300 stóp kwadratowych (120 mkw.) , powstały w ten sposób dom byłby wart 1,3 miliona funtów,

Sprzedażą obiektu zajmuje się agencja Lloyds Property Group. Nieruchomość została wystawiana na sprzedaż w drodze nieformalnego przetargu, a zgłoszenia są przyjmowane do 5 marca 2020 r. do g. 12. Rozpatrywane będą tylko oferty gotówkowe.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement