Jesteś fanem Formuły 1? Z tych domów wyścigi obejrzysz przez okno.

Na terenie angielskiego toru Silverstone powstaje osiedle rezydencji. Właściciele mogą liczyć na prawdziwe sportowe emocje, ale... w swoich domach nie mogą mieszkać przez cały rok.


O czym przeczytasz?

Plan toru

Fot. www.escapadeliving.com

Wyścigi F1 obejrzysz z okna własnego domu

Fanom motoryzacji nie trzeba przedstawiać toru Silverstone, położonego nieopodal angielskiej wsi od tej samej nazwie. To właśnie tu odbywają się m.in. wyścigi Formuły 1. Już niedługo, bardziej majętni miłośnicy takich sportów motorowych będą mogli cieszyć nimi oko, nie wychodząc z własnego domu ani.... nie włączając telewizora, laptopa czy żadnego innego urządzenia elektronicznego. Jak to możliwe? Spieszymy z odpowiedzią - otóż, na terenie toru Silverstone powstaje osiedle domów pod nazwą Escapade Silverstone. Zgodnie z harmonogramem, inwestycja ma być gotowa w maju 2020 r. Część domów znajduje się tuż przy pasie wyścigowym, co oznacza, że ich mieszkańcy będą mogli z okna obserwować poczynania zawodników F1. Rezydencje mają 170 mkw. Można je podzielić na dwie części, z których jedna może służyć do mieszkania, a druga - na wynajem. Tuż za nimi powstaną nieco większe budynki o powierzchni 186 mkw. - będą gwarantowały mniej wrażeń, ale za to więcej spokoju.

domy przy torze

Fot. www.escapadeliving.com

Haczyk? Nie możesz tu mieszkać przez cały rok

Jest jednak pewien haczyk. Właściciele będą mogli swobodnie korzystać ze swoich rezydencji tylko do określonej liczby nocy w roku, np. dla domów z czterema sypialniami będą to 84 dni (liczbę sypialni mnożymy razy 21). Co ciekawe, podczas najważniejszych zawodów, jedna noc jest liczona jako kilka, np. w czasie Grand Prix F1 faktycznie "wykorzystujemy" pięć nocy (w przypadku innych zawodów będą to dwie noce). 

Sypialnia domu przy torze

Fot. www. escapadeliving.com

To i tak się opłaci 

Taki układ nie pozostanie jednak bez korzyści dla inwestorów. W zamian, mogą liczyć na opiekę nad domem podczas swojej nieobecność, a także na zarządzanie jego wynajem osobom przyjeżdżającym na imprezy sportowe. Właściciele otrzymają też część wpływów z tego najmu. Dodatkowe benefity to darmowe wejściówki na wszystkie ważne imprezy sportowe, zniżki dla rodziny i przyjaciół, a nawet możliwość spróbowania swoich sił na torze we własnym aucie albo którymś z samochodów, dostępnych na terenie obiektu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować