Elon Musk wyprzedaje swoje domy. Właśnie sprzedał trzy kolejne

Trzy kolejne domy należące do Elona Muska poszły pod młotek. Miliarder nie chce mieć żadnych posiadłości


O czym przeczytasz?

Widok Bel Air

Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, postanowił wyzbyć się wszystkich swoich nieruchomości. I ten zamiar realizuje.

Trzy domy za prawie 41 mln dolarów

Właśnie sprzedał swoje trzy domy w Bel Air w Los Angeles za łącznie prawie 41 mln dolarów (blisko 152 mln zł) – informuje Los Angeles Times.

Tym samym Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, z majątkiem przekraczającym 155 mld dolarów, realizuje swój plan, który ogłosił w maju na Twitterze. Napisał wtedy, że zamierza sprzedać prawie wszystko, co posiada, i że nie będzie posiadał żadnego domu.

Wyprzedaż już trwa

Kilka tygodni później na sprzedaż zostało wystawionych siedem nieruchomości. Pierwszą miliarder sprzedał jeszcze w czerwcu za 29 mln dolarów (ponad 107 mln zł). Kolejną nieruchomość, która kiedyś należała do aktora Gene’a Wildera, Musk sprzedał w październiku za 7 mln dolarów (blisko 26 mln zł).

Teraz udało mu się zamknąć sprzedaż kolejnych trzech domów, wszystkich położonych w Bel Air, słynącej z bogactwa dzielnicy Los Angeles. Do tej pory więc Musk zainkasował prawie 77 mln dolarów (czyli ponad 285 mln zł).

Zostały jeszcze dwa

Elon Musk posiadał siedem nieruchomości, udało mu się sprzedać pięć. Jak informuje LA Times, wartość siedmiu domów miliardera zanim ten zdecydował się je sprzedać szacowana była na 137 mln dolarów (ponad 0,5 mld zł), To oznacza, że zostały mu jeszcze dwie nieruchomości o łącznej wartości 60 mln dolarów (ponad 222 mln zł).

Artykuły, które mogą Cię zainteresować