Dzieci i ogród - jak urządzić otoczenie domu, aby było pięknie, nowocześnie i bezpiecznie

Bycie na zewnątrz nabrało nowego znaczenia. Nikogo nie dziwi, że tarasy i balkony są w tym sezonie wyjątkowo zadbane.


O czym przeczytasz?

Bycie na zewnątrz w tym roku nabrało nowego znaczenia. Nauczyliśmy się cieszyć się chwilą, sobą nawzajem i bardziej doceniliśmy przyrodę. Nie dziwi więc, że ogrody, tarasy i balkony w tym roku są wyjątkowo piękne i zadbane. Tym bardziej, że w czasie pandemii te miejsca stały się bezpieczną i wyjątkowo docenianą przestrzenią. Już nie tylko się w nich odpoczywa i spędza czas ze znajomymi undefined to także miejsca na salon pod gwiazdami czy domowe biuro na świeżym powietrzu. Jak je urządzić? Spotkaliśmy się z Olą, Zacharym i Erneścikiem, ktundefinedrzy pokazali nam, co to znaczy prawdziwie odpoczywać na balkonie i opowiedzieli o tym, jak lubią spędzać tu czas. Są inspirujący!

Salon w ogrodzie, czyli must have tego lata

Jeśli chcesz mieć modny ogrundefinedd lub taras tego lata, musisz mieć ktundefinedryś z tych produktundefinedw. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz je ze sobą połączyć powinieneś zdecydować się na jeden styl!

Slow design opanował także ogrody. Must have na deszczową pogodę czy chłodne wieczory, to oczywiście kocyk. Wybierając ten element wyposażenia warto puścić wodze fantazji i zapomnieć o ograniczaniu się. Niech będzie kolorowy, letni, beztroski, szalony iundefined oczywiście miły w dotyku. Ekstrawagancki kocyk potrafi zmienić cały wystrundefinedj pomieszczenia. Najmodniejsze są w tym sezonie oczywiście te, ktundefinedre zostały wykonane z ekologicznych materiałundefinedw.

Gdy o kapryśnej pogodzie mowa, oprundefinedcz koca, nie możemy zapomnieć o parasolu, ktundefinedry ochroni zarundefinedwno przed słońcem, jak i przed deszczem. Jeśli zadbamy o ekstrawagancki koc, to parasol powinien być nieco spokojniejszy. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się kocyk w kolorach stonowanych, to może warto zaszaleć z wyrafinowanym parasolem? Może boho albo z frędzlami? Albo boho z frędzlami? Niech zwykłe parasole odejdą do lamusa!

Trzecim must have tego lata jest leżak, ale nie byle jaki tylkoundefined skundefinedrzany. Będzie nie tylko na lato, ale i na lata. To styl afrykański undefined takie leżaki na ogundefinedł są zainstalowane na miedzianych ramach. Są bardzo stylowe i eleganckie. Idealne dla osundefinedb, ktundefinedre chcą pracować zdalnie wdychając jednocześnie świeże powietrze.

Zapytaliśmy Zacharego, jak chciałby urządzić swoj balkon:

Bardzo lubię spędzać czas na balkonie i podoba mi się nasz ogrundefineddek. Gdybym miał coś zmienić, przystroiłbym go kolorowym papierem. Byłby jeszcze ładniejszy!

Ogrundefinedd z dziećmi undefined bezpieczeństwo przede wszystkim i podział na strefy

Ogrundefinedd to doskonałe miejsce na odpoczynek dla dzieci, ktundefinedre pozwala nieco spuścić z tonu i pilnować ich odrobinę mniej. Jednak, aby ogrundefinedd był bezpieczny, powinien być dobrze zaplanowany. Najlepiej, aby był podzielony na trzy strefy.

Pierwsza strefa, to strefa relaksacyjna dla rodzicundefinedw i gości. Tu może być altanka i grill oraz przyjemne miejsce na spacer wśrundefinedd pięknie zadbanych kwiatundefinedw i roślin. Gdy będzie w tej części przebywać z nami dziecko, będziemy uważniejsi. Niektundefinedre rośliny są trujące, a wiele pięknych kwiatundefinedw ma kolce. Tutaj można je posadzić wzdłuż alejek.

Druga część także powinna być dostępna dla dzieci tylko pod czujnym okiem rodzicundefinedw. To ogrundefineddek warzywny. Często wydaje nam się, że są one bardzo czasochłonne, jednak każdy kto zacznie hodować własne warzywa bardzo szybko stwierdza, że to zajęcie bardzo relaksujące i dające dużo satysfakcji. Z uprawiania ogrundefineddka duża radości mają też dzieci. Zachary bardzo lubi pielęgnować rośliny, a w przyszłości chciałby mieć swundefinedj ogrundefineddek:

Na balkonie najbardziej lubię podlewać kwiatki. Lubię także warzywa, ktundefinedre tu mamy. Szczegundefinedlnie truskawki i pomidory. Chciałbym w przyszłości mieć swundefinedj ogrundefineddek. Aby o niego dbać, trzeba doglądać roślin, szanować je i pielęgnować.

Jakie warzywa są proste w hodowli? To przede wszystkim rzodkiewka, sałata czy koperek undefined mają krundefinedtki okres wegetacji. Niewiele wysiłku trzeba włożyć także w uprawę fasoli szparagowej, szczypiorku, pietruszki naciowej i cukinii.

Wreszcie trzecia strefa, to strefa dla malucha. Tutaj może być huśtawka, basen, boisko czy kopuła do wspinaczki. Warto zadbać o to, by wszystkie przyrządy do zabawy były bezpieczne. Modne, bezpieczne i proste w zamontowaniu są gumowe płyty. Taki plac zabaw powinien być widoczny np. z kuchni oraz z altanki.

Doskonałym pomysłem na bezpieczny ogrundefinedd jest monitoring. Kamery dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Ważne, aby wybrać takie, ktundefinedre będą przygotowane pod zmieniające się warunki pogodowe. Dla wymagających dostępne są także kamery do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Do takich kamer należą np. kamery D-Link DCS-2802KT-EU. To monitoring dla wymagających undefined zapewnia szczegundefinedłowe i wyraźne video w obrazie FullHD za dnia, jak i po zmroku. Dzięki bezprzewodowej komunikacji i odpornym obudowom mogą być zainstalowane w dowolnym miejscu, w środku lub na zewnątrz budynku.

Jedną z niedrogich kamer jest Ezviz C3WN. Jest wyposażona w funkcję dzień/noc i po zmroku osiąga dobrą widoczność do 30 m. To kamera klasy IP66, co oznacza, że jest trwała i wystarczająco przygotowana na rundefinedżne warunki pogodowe. Warta uwagi jest także kamera Netatmo NOC01-EU, ktundefinedra posiada wbudowany reflektor wykrywający ruch. Gdy tylko ktoś pojawi się na posesji w nocy natychmiast go oświetla i daje gwarancję dokładnego rozpoznania osundefinedb lub samochodu. Jest całkowicie wodoszczelna oraz dzięki funkcji smart umożliwia wysyłanie powiadomień na telefon, gdy tylko ktoś pojawi się w danej części ogrodu.

Monitoring, ktundefinedry jest dostępny w ofercie Komputronik Smart Home umożliwia sterowanie kamerami oraz monitorowanie za pomocą aplikacji. Dzięki temu rodzic nie musi być przy dziecku, żeby wiedzieć czy jest bezpieczne. Wszelkie dane mogą być przechowywane na kartach pamięci lub w chmurze, w ramach dodatkowego zabezpieczenia. Dla tych, ktundefinedrzy chcieliby skorzystać z pomocy specjalisty przy montowaniu kamer lub potrzebują jakiejkolwiek innej pomocy związanej z technologią smart home, firma Komputronik oferuje usługi serwisowe z dojazdem do domu.

Piękny ogrundefinedd, ktundefinedry nie wymaga dużej ilości czasu

Bajkowy ogrundefinedd niczym z undefinedAlicji w krainie czarundefinedwundefined jest marzeniem każdego. Jednak piękne podwundefinedrza wymagają wielu poświęceń. Co zrobić, aby mieszkać pięknie, a przy tym zaoszczędzić czas? Ola, mama Wojtusia i Zacharego mundefinedwi:

Bardzo lubię pielęgnować kwiaty, często jednak brakuje na to czasu. Gdybym miała ogrundefinedd, na pewno korzystałabym z nowoczesnych rozwiązań, ktundefinedre pozwolą zachować piękne otoczenie, a nie wymagają dużego wysiłku.

Aby ogrundefinedd był regularnie zadbany, a jego właściciel spokojny, że nie musi sobie nim cały czas zawracać głowy, niezbędny będzie robot ogrodowy. Podstawą każdego podwundefinedrza jest przystrzyżona i wypielęgnowana trawa. Wybierając inteligentny robot koszący przede wszystkim należy zwrundefinedcić uwagę jaką ma moc działania undefined czy jest w stanie skosić cały trawnik za jednym razem. Takie roboty z funkcją smart umożliwiają opracowanie tygodniowego harmonogramu pracy undefined ustalenia za pomocą aplikacji w jakie dni robot ogrodowy sterowany smartfonem ma pracować. Funkcja smart umożliwia także wyznaczenie stref koszenia czy ustawienie czujnika tak, by robot kosił trawę jedynie tam, gdzie jest za wysoka.

Do ogrodundefinedw o nieco mniejszej powierzchni undefined do 600 m kw. doskonały będzie robot Landxcape LX8121. Ci ktundefinedrzy mają duże podwundefinedrko powinni zdecydować się na Worx Landroid L1500 (kosi trawnik do powierzchni 1500 m kw.) lub Gardena Sileno+ R160 Li (maksymalna powierzchnia trawnika to 1600 m kw.)

Kolejnym pomysłem na usprawnienie prac ogrodowych są inteligentne sterowniki nawadniania. To obok koszenia trawnika kolejny, najważniejszy element pięknego ogrodu. Trawę powinno się podlewać pundefinedźnym popołudniem, wieczorem lub wcześnie rano. Smart nawadniacze umożliwiają uregulowanie tego czasu oraz zoptymalizowanie poziomu nawadniania tak, by rośliny rosły regularnie i wyglądały cały czas świeżo. Sterowniki nawadniania z wbudowaną funkcją smart pozwalają na dokładniejsze wprowadzenie ustawień oraz korzystanie z zestawu z poziomu aplikacji. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie podlewania ogrodu także np. podczas wyjazdu wakacyjnego. Do tego typu nawadniaczy należy między innymi zestaw Gardena smart Sensor 19209-20.

Najmodniejsze rośliny tego sezonu

W tym sezonie najmodniejsze są srebrne ogrody. To takie, w ktundefinedrych dominują rośliny o chłodnych odcieniach undefined białych, srebrzystych, zimnej zieleni. Ważna jest także natura i ekologia, ktundefinedre zdominowały rynek wnętrzarski. Dotyczy to rundefinedwnież tarasundefinedw i ogrodundefinedw, dlatego powinny być one pełne warzyw, a nieokrzesane rośliny dodadzą charakteru i uroku całości. Naturalności dodadzą też rundefinedżnych odmian trawy, wywołają wrażenie modnego nieładu.

- Ekologiczna powinna być przede wszystkim hodowla, dlatego efekt pięknie wyglądających warzyw czy roślin nie jest najważniejszy. Większe znaczenie ma zrundefinedwnoważona i przyjazna środowisku uprawa. Oznacza to oszczędzanie wody, prowadzenie kompostownika czy organiczne i bezpieczne preparaty, zamiast chemii

- Warzywnik to must have. Chcemy, aby naturalny był nie tylko nasz ogrundefinedd, ale także chcemy zdrowo się odżywiać. Wyhodowane samodzielnie warzywa to zarundefinedwno ogromna satysfakcja, jak i gwarancja, żeundefined wiemy co jemy.

- Dziki ogrundefinedd to kolejny efekt pandemii. Doceniliśmy wartość natury i swobody. I to właśnie nią chcemy się otaczać. Element łąki kwietnej czy gęste krzewy, przy odrobinie interwencji ogrodnika, będą wyglądały pięknie i modnie.

- Kolorem 2021 według Pantone jest szarość. Nie oznacza to bynajmniej smutnego ogrodu, lecz modnych chłodnych odcieni. To takie kwiaty jak smagliczka, starzec popielny, kostrzewa sina czy wyżej wspomniane trawy.

Zabawy w ogrodzie undefined dorosłym też się spodobają!

Latem każdy chętnie spędza czas na dworze. Warto przygotować ogrundefinedd zarundefinedwno tak, aby dziecko mogło w nim miło spędzać czas pod czujnym okiem rodzicundefinedw oraz tak, by mundefinedc w nim spędzać czas razem. Jakie zabawy spodobają się najmłodszym iundefined będą też przyjemnym odpoczynkiem dla rodzicundefinedw? Zapytaliśmy Zacharego, jak chciałby spędzać czas na balkonie:

Latem lubię jeść z rodzicami na balkonie obiady. Gdybyśmy mieli więcej miejsca, chciałbym grać tu w piłkę lub puszczać bańki mydlane.

Plac zabaw dla dzieci, fitness dla dorosłych. To coraz częstsze rozwiązanie, ktundefinedre gwarantuje doskonałą zabawę dla starszych i młodszych. W sklepach dostępne są zarundefinedwno zestawy undefined połączenie placu zabaw z zestawem ćwiczeń, jak i możliwość samodzielnego doboru sprzętu. Huśtawki ogrodowe dla najmłodszych? Drążek do baletu? Worek bokserski i kosz do koszykundefinedwki dla nastolatkundefinedw? Metalowe poręcza do pompek i brzuszkundefinedw dla dorosłych? Na takim placu zabaw każdy znajdzie coś dla siebie. Koszt kupienia całego zestawu to około 2-3 tysiące złotych.

Kolejnym pomysłem na ciepłe dni jestundefined bitwa balonowa. Gdy jest zaplanowana, a dorośli odpowiednio bezpiecznie ubrani, kto jej nie uwielbia? To beztroski powrundefinedt do wspomnień z młodości, a dla dzieci niezapomniana zabawa. Bezpieczniejsza opcja, to oczywiście pistolety na wodę. Opcja szalona: balony z wodą wypełnione farbą undefined tak, aby nie było wątpliwości, kto wygrał. Należy pamiętać, że do takich zabaw warto kupić taką, ktundefinedra jest przeznaczona do tego typu spędzania czasu i dzięki temu jest nieszkodliwa dla oczu, a plamy zejdą po pierwszym praniu.

Innym pomysłem jest zorganizowanie dnia puszczania baniek mydlanych. Tutaj także ilość pomysłundefinedw jest nieograniczona undefined można samemu przygotować miksturę, kupić gotowe bańki, a nawetundefined zrobić bańki, ktundefinedre nie pękają. Każde dziecko o nich marzy! Jak je przygotować undefined do wody i płynu do mycia naczyń należy dodać niewielką ilość gliceryny. Nasi podopieczni będą zachwyceni.

Odpoczynek dla rodzicundefinedw

Jak mogą odpocząć dorośli tak, abyundefined tym razem dzieci też się nie nudziły? Ola mama Wojtusia i Zacharego mundefinedwi:

Uwielbiamy z mężem spędzać czas na świeżym powietrzu. Chętnie korzystamy z takich rozrywek, ktundefinedre są atrakcyjne i ciekawe dla naszych dzieci, ale też dla nas - na przykład kiedy możemy dowiedzieć się czegoś nowego albo spędzić kreatywnie czas.

Gdyby tak pograć w kręgle na świeżym powietrzu albo w bule? Kręgle można przygotować z dziećmi undefined będzie potrzebnych do tego 6 butelek i piłeczka tenisowa. Na czym polegają bule? To sport dla prawdziwych koneserundefinedw. Bule, a właściwie Pundefinedtanque, są tradycyjną francuską grą towarzyską, ktundefinedra z pozoru wydaje się prosta, ale w rzeczywistości wymaga niebywałej precyzji. Cel jest jeden - trafienie metalowymi kulami możliwe najbliżej świnki, czyli kuli-celu. Każdy gracz posiada metalowe kule, zwane bulami i ich zadaniem jest trafić wyznaczonego miejsca, ktundefinedrym jest drewniana kula undefined świnka. Zawodnik, ktundefinedrego kula znajduje się najbliżej celu, otrzymuje najwięcej punktundefinedw. Podczas rozgrywki możliwe jest (a nawet zalecane) wybijanie bil przeciwnikundefinedw. Historia gry w Boule sięga czasundefinedw antycznych - wtedy grano kamieniami. Na początku grywali w nie Grecy, pundefinedźniej zwyczaj ten przejęli Rzymianie. W obecnym kształcie undefined z metalowymi kulami - gra rozwijana jest od początku XX wieku.

Miłym pomysłem na wspundefinedlny wieczundefinedr jest także pokaz filmundefinedw na świeżym powietrzu. Do tego oczywiście będzie potrzebny rzutnik i popcorn. Warto zadbać o miły klimat wspundefinedlnie szykując dekorację np. z papieru - tak, jak wspominał nam o tym Zachary. Świetną zabawą będzie stworzenie ich wspundefinedlnie. Klimatu mogą dodać także lampki. Jeśli mamy możliwość wynieść je na dwundefinedr doskonale sprawdzą się żarundefinedwki Philips, ktundefinedre reagują na dźwięki i świecą w 16 mln kolorundefinedw. Mają wbudowaną rundefinedwnież funkcję smart, ktundefinedra może wspundefinedłgrać z odtwarzanym filmem. Mogą także świecić kompatybilnie do oglądanego obrazu.

Dla tych, ktundefinedrzy nie mają możliwości przenieść światła z domu do ogrodu na czas seansu lub po prostu przyjemnego letniego wieczoru, doskonałym rozwiązaniem jest bezprzewodowa lampa przenośna Philips Hue Go RGBW BT. Posiada włącznik na urządzeniu i tworzy niesamowity klimat. Można ją zabrać do ogrodu czy na imprezę, ale także do czytania książki w łundefinedżku czy do zabawy. Na stałe w ogrodzie można także zamontować słupek Philips Hue Calla, ktundefinedry jest wykonany z wysokiej jakości aluminium i tworzywa sztucznego. Jest także bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu można go samemu instalować, rozbudowywać i przenosić w dowolne miejsca. Dzięki połączeniu z aplikacją smart umożliwia ustalenie harmonogramu, kiedy i w jakich momentach światło ma automatycznie zapalać się i gasnąć.

Praktycznie całe oświetlenie ogrodowe można zaprojektować w stylu smart. Dostępne są zarundefinedwno inteligentne kinkiety dostosowane do warunkundefinedw ogrodowych (np. Philips Hue Appear), lampy naświetlające z silnym strumieniem światła (Philips Hue naświetlacz Welcome) czy minimalistyczne reflektory (Philips Hue Lily RGBW).

Proponujemy także, aby w ciepły letni wieczundefinedr dokładniej przyjrzeć się niebu! Nie potrzeba teleskopu, aby mundefinedc oglądać gwiazdy. Wiele osundefinedb, chcąc zainteresować się kosmosem, inwestuje w drogi sprzęt po to, aby szybko porzucić to hobby, gdy okazuje się, że potrzebne jest przygotowanie i wiedza. Warto najpierw sprawdzić, czy sprawia nam to radość. Do tego wystarczy na początek lornetka i prundefinedba znalezienia najjaśniejszych planet undefined Jowisza, Saturna, Wenus i Marsa. Konieczne będzie zaopatrzenie się w atlas nieba undefined można go znaleźć w Internecie i wydrukować dla całej rodziny. Kto okaże się najbardziej spostrzegawczy?

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!