Domy inspirowane znanymi logotypami

Projekty polskiej architektki robią furorę na całym świecie.

O domach obok, ktundefinedrych nie da się przejść obojętnie pisaliśmy już wielokrotnie. Takie budynki powstają na całym świecie i zaskakują nie tylko kształtem, ale i wykonaniem, czy też aranżacją wnętrz.

Tym razem bierzemy pod lupę projekty polskiej architekt - Kariny Wiciak z pracowni Wamhouse, ktundefinedra opracowała koncept betonowo-szklanych domundefinedw, inspirowanych logotypami znanych marek. Rozpoznasz je bez problemu.

Adidas

Fot. Wam House

Jako pierwszy powstał projekt domu, inspirowanego logo marki Adidas. Budynek - nazwany "Trihouse" - ma cztery piętra i jest zbudowany z trzech betonowych pasundefinedw, przedzielonych dwoma dużymi przeszkleniami, biegnącymi poprzez fasadady i dach.

W podobnej konwencji Karina Wiciak opracowała koncepcję domu, przywodzącego na myśl logotyp marki Chevrolet. "Crosshouse" wyrundefinedżnia kształt krzyża i pokaźnych rozmiarundefinedw szklana fasada głundefinedwna. Dwupiętrowy dom jest otoczony ze wszystkich stron wodą i można do niego dotrzeć tylko łodzią.

Kolejny projekt - "Rhombhouse", był inspirowany logotypem Renault. Konstrukcja w kształcie rombu posiada duże przeszklenie, poprzez ktundefinedre bez problemu obejrzymy wnętrze budynku.

Czwartą pracą artystki był "Pirahouse", inspirowany marką Mitzubishi. Dom przypomina piramidę z dwoma przeszkleniami w kształcie trundefinedjkątundefinedw.

Karina Wiciak jest rundefinedwnież autorką projektu "Ringhouse". W tym przypadku kształt budynku, przywodzi na myśl logo Audi.

Chevrolet

Projekt Kariny Wiciak

Projekt Kariny Wiciak

Projekt Kariny Wiciak

Fot. Wam House

"Flyhouseundefined to najnowszy, szundefinedsty z kolei projekt domu, inspirowanego słynnym logotypem.

Tym razem, budynek nie kojarzy się jednak z żadną z marek samochodowych. Ci, ktundefinedrzy sporo latają samolotami, rozpoznają w nim bez trudu logo Swiss International Air Lines.

Podobnie jak w przypadku poprzednich domundefinedw z serii, konstrukcję wykonano przede wszystkim z betonu. Wyrundefinedżniają ją rundefinedwnież duże przeszklenia, ktundefinedre dodają optycznej lekkości. Elewację budynku zdobią panele z betonu architektonicznego, natomiast wybrane okna wyposażono w rolety elewacyjne.

undefinedFlyhouseundefined ma około 770 mkw. powierzchni użytkowej. Na parterze znajduje się duży garaż oraz część dzienna z otwartą, dużą kuchnią, salonem i jadalnią. Są tu także: przestronny korytarz z klatką schodową oraz gabinet z dostępem do ogrodu. Jest też miejsce na spiżarnię, pralnię i dwie toalety.

Pierwsze piętro to strefa prywatna z dwiema sypialniami, trzema łazienkami i dużym pokojem rekreacyjnym. Natomiast na drugim piętrze znajduje się dodatkowa garderoba oraz kolejne dwie sypialnie z prywatnymi łazienkami. undefinedFlyhouseundefined posiada rundefinedwnież cztery oddzielne balkony.

Karina Wiciak zaprojektowała w każdym we swoich domundefinedw domundefinedw funkcjonalne wnętrze, mając nadzieję, że w przyszłości ktundefinedryś z budynkundefinedw uda się postawić.

Projekt Kariny Wiciak

Fot. Wam House

Studio Wamhouse, ktundefinedre reprezentuje Karina Wiciak rozpoczęło działalność w 2005 r. Zostało założone przez dwie osoby: grafika/fotografa i inżyniera budownictwa, ktundefinedrych od zawsze fascynowała architektura i design. Od początku swojej działalności Wamhouse ma biuro w Chojnicach, w pundefinedłnocnej Polsce.

Jak zapewniają projektanci, ich obserwacja otaczającego świata, a także osobiste doświadczenia życiowe są podstawowym źrundefineddłem pomysłundefinedw. Głundefinedwną siłą napędową w projektowaniu jest natomiast twundefinedrcza wolność.

O Karolinie Wiciak i jej projektach pisało wiele zagranicznych serwisundefinedw, wśrundefinedd nich m.in. dezeen.com, robbreport.com, hypebeast.com, rally-more.at.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!