Dom rodzinny Richarda Bransona czeka na kupca.

Serwis Sotheby's opublikował ogłoszenie sprzedaży rezydencji, w której wychował się brytyjski miliarder. Oferta opiewa na 4 mln funtów.

Richard Branson

Fot. Unfiltered.tv

Jeśli ktoś chciałby poczuć prawdziwego ducha angielskiej przedsiębiorczości, a zarazem cieszyć się wygodnym życiem, właśnie pojawiła się ku temu okazja. Na sprzedaż wystawiono posiadłość Tanyard Farm, gdzie wychowywał się Sir Richard Branson, znany angielski miliarder, założyciel Virgin Group. Ogłoszenie opublikował portal Sotheby's, a cena to 4 mln GBP.

Posiadłość

Fot. www.sothebysrealty.com

Dom znajduje się w wiosce Shamley Green, położonej w angielskim hrabstwie Surrey. To właśnie tu, Branson rozpoczynał swoją przygodę z przedsiębiorczością. Jak podaje portal Homes & Property, do jego pierwszych - i nieudanych - biznesów należały m.in. hodowle - papużek nierozłączek i choinek. Wraz z Nikiem Powellem, przyjacielem, z którym później założył Virgin Group, zainwestował wówczas 5 GBP w nasiona choinek, które miały być sprzedawane po 2 GBP. Choć panowie zakładali, że wspólnie zarobią 800 GBP, nie wzięli pod uwagę tego, że sadzonki będą im wyjadały... króliki.

Jak opisywał Branson w swojej biografii, przyjaciele wzięli potem krwawy odwet na królikach, polując na nie i sprzedając lokalnemu rzeźnikowi. Nie udało im się jednak dojść do zakładanych 800 GBP.

Nieco później, ojciec Bransona - Ted musiał zaciągnąć drugą hipotekę, by spłacić inny, nieudany biznes syna. 

- Nie wiedzieliśmy, czy jest w 99 proc. głupi i w 1 proc, wyjątkowy, ale trzymaliśmy się tego jednego procenta - powiedziała matka Bransona, Eve w wywiadzie dla Wall Street Journal, który przeprowadzono właśnie w wystawionym na sprzedaż domu. 

Posiadłość, na której dorastał wschodzący miliarder ma 1,4 akra, natomiast dom zajmuje 304 mkw. Ma cztery sypialnie i trzy łazienki. Wybudowano go z czerwonej cegły. 

Wnętrza

Fot. www.sothebysrealty.com

Pomieszczenia wykończono w stylu wiktoriańskim. Uwagę zwracają liczne drewniane, zdobione meble. 

Wnętrza

Wnętrza

Fot. www.sothebysrealty.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat