Dom, którego nie widać czeka na nabywcę z 3 mln funtów

To nie magia, a dom nie jest przezroczysty. Budynek powstał w miejscu dawnego zbiornika wodnego i tam też się ukrył przed światem.

Schowany dom

Fot. Daily Mail 

Ten dom to nie lada gratka dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie prywatność. Budynek powstał w latach 90 XX w. w miejscu dawnego zbiornika wodnego Hawksworth Moor Reservoir na skraju Ilkley Moor w angielskim Yorkshire. Takie położenie sprawia, że z poziomu okolicznych terenów, dom jest praktycznie niewidoczny. Jeszcze bardziej zaskakują jego wnętrza, które są bardzo przestronne i nowoczesne. Jak donosi Daily Mail, dom ma 1 115 mkw., na których powstało m.in. sześć sypialni, gabinet i siłownia z wirtualnym symulatorem golfa. Nad kuchnią znajduje się antresola z salami gier i przeszklonym balkonem. W budynku jest też sala kinowa, a w sypialni głównej - łazienka z dwoma prysznicami z wodospadem. Do domu prowadzi odsuwana brama elektryczna, która znajduje sie w bocznej ścianie dawnego zbiornika. 

Dom z zewnątrz

Fot. Daily Mail 

Mieszkańcy mają do dyspozycji także duży dziedziniec z podnoszonymi łóżkami i miejscami do siedzenia. Do nieruchomości przynależy 12 akrów ziemi. Sprzedażą posiadłości zajmuje się firma Knight Frank. Jej cena to 3 mln funtów. Jak podaje Daily Mail, według strony internetowej Zoopla, średnia cena domu w Ilkley wynosi 437 073 funtów, czyli więcej niż dla całej Wielkiej Brytanii, gdzie jest to 315 150 funtów.

Wnętrza ukrytego domu

Schowany dom - wnętrze

Wnętrza domu

Wnętrze domu

Fot. Daily Mail 

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować