Mieszkanie przyjazne pupilom - garść inspiracji

Z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach powstają innowacyjne meble, dodatki, a nawet... apartamentowiec.


O czym przeczytasz?

Z badań wynika, że ponad połowa ludzi na świecie mieszka z co najmniej jednym zwierzakiem. W Ameryce Łacińskiej najbardziej popularne są psy, tymczasem w Rosji czy Francji dominują koty.

Czworonogi dzielą z nami przestrzeń do życia, a projektanci startują z coraz to nowymi pomysłami na aranżację wnętrza, przyjaznego zarówno ludziom jak i ich pupilom.

Co ciekawe, wśród propozycji znajdziesz nie tylko meble i dodatki, ale też... całe apartamenty.

Osiedle dla singli i kotów 

Dwie japońskie firmy - Felissimo, produkująca artykuły z kocim motywem i deweloperska - Wakore połączyły siły, aby stworzyć wyjątkowy apartamentowiec, przeznaczony wyłącznie dla singli z kotami. Obiekt Felissimo Nekobu ["neko" po japońsku oznacza "kota", a "bu" - "klub" - red. ] powstał w mieście Kobe i jest prawdziwym rajem dla pupili. W każdym z mieszkań przygotowano dla nich miejsca do wspinaczki, miniaturowe drzwiczki, drabinki, labirynty i wiele innych rozrywek.

Wszystkie materiały, z których wykonano meble i dodatki są odporne na zarysowania.

Apartamenty są przeznaczone na wynajem, a czynsz wynosi 600-700 dolarów miesięcznie. Do tego trzeba doliczyć opłatę za utrzymanie części wspólnych w wysokości 46 dolarów miesięcznie.

Co ciekawe, w Japonii zakazane jest posiadanie domowych zwierząt w wynajmowanych mieszkaniach. Brakuje też obiektów przyjaznych pupilom, Felissimo Nekobu wprowadza więc na rynek przełomowe rozwiązanie.

apartamentowiec

apartamentowiec

apartamentowiec

Fot. nekobu.com

Sypialnia z sekretnym labiryntem

O pupilach pomyśleli także projektanci z firmy CatLife, produkującej artykuły dla kotów, którzy postanowili stworzyć oryginalne legowisko zarówno dla pupili, jak i ich właścicieli. Aby dowiedzieć się dlaczego łóżko jest wyjątkowe, wystarczy spojrzeć na nie z boku, albo podnieść materac. Jak podaje serwis Boredpanda.com, labirynt, który znajduje się w dolnej części mebla to miesjce, w którym koty mogą bawić się, spać, odpoczywać i ukrywać się, gdy wyczują niebezpieczeństwo.

Do łóżka dołączono materac, dwie szafki nocne i kilka innych dodatków. Cena zestawu to 550-680 dolarów.

łózko z labiryntem

łóżko z labiryntem

Fot. Cama gatrimonial | Catlife

The Loveseat - do zabawy i odpoczynku 

Stephan Verkaik i Beth Horneman to artyści, którzy zaprojektowali fotel The Loveseat -  z wbudowanym kołem do zabawy i ćwiczeń dla kota. 

Mebel jeszcze do niedawna można było zamawiać na portalu Kickstarter.com, gdzie pomysłodawcy zbierali fundusze na rozkręcenie produkcji. Fotel kosztował 499 dolarów, niestety kampania nie zakończyła się sukcesem, a pieniądze wróciły do zamawiających. Obcenie Steven i Beth szukają innych możliwości sfinansowania swojego projektu.

mebel dla kota

mebel dla kota

Catham.city | Facebook

Łóżko z dostawką dla czworonoga

Amerykańska firma Country Creations Pine Furniture zaprojektowała i zbudowała łóżko typu king-size, odpowiednie dla Ciebie i Twojego pupila.

Mebel wyposażono w sześć szuflad do przechowywania, które zgrabnie wpasowują się w dolną część ramy łóżka, wykonanej z drewna sosnowego.

Główną atrakcją jest tu jednak przystawka dla zwierzaka, z szufladami i schodkami.

Rama łóżka z legowiskiem, schodami i dwiema szafkami nocnymi kosztuje 1200 dolarów. Jeśli ktoś chciałby kupić poszczególne elementy oddzielnie, za ramę ze schowkiem zapłaci 800 dolarów, za przystawkę dla pupila - 300 dolarów, a za szafki nocne - 100 dolarów. 

łóżko dla pupila

łóżko dla pupila

Fot. Country Creations Pine Furniture | Facebook

Tekturowe domki od Samsunga

Jakiś czas temu, z ciekawą propozycją m.in. dla czworonogów wystartował także Samsung. Firma stworzyła eko-opakowania dla swojej linii telewizorów, z których można było tworzyć zupełnie nowe rzeczy, np. zamek dla psa.

Koncepcja eko-opakowania Samsunga została stworzona z myślą o kreatywnym przetwarzaniu pudełek, zgodnie z wzorem, wydrukowanym na wierzchu opakowania.

Każdą z tektur można było łatwo przekształcić w mebel czy podręczny przedmiot.

kartonowe meble

domek z papieru

Instagram_@samsungtv

Architekci dla zwierzaków

Prawdziwą skarbnicą inspiracji jest również inicjatywa The Architects for Animals, w ramach której popularni projektanci z całego świata tworzą meble dla zwierzaków. Są nie tylko praktyczne, ale i stanowią ciekawą ozdobę do domu. Poniżej trzy przykłady:

domek dla kota

CatCube: Meowdular Dwelling Unit / Abramson Architects 

Fot. architectsforanimals.wordpress.com

domek dla kota

The Cat-esian Joint / WORD Design and Architecture

Fot. architectsforanimals.wordpress.com

domek dla kota

Legs House / Morphosis Xtech

Fot. architectsforanimals.wordpress.com

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement