Bon na zakup telewizora. Rząd chce dopłacić nam nawet 250 zł

Wkracza telewizja cyfrowa drugiej generacji. Co to dla nas oznacza? Lepszą jakość obrazu i dźwięku, ale także konieczność wymiany odbiorników. Bez tego nawet 1,7 mln gospodarstw domowych mogłoby stracić dostęp do wielu kanałów.


O czym przeczytasz?

Kto może skorzystać z dopłaty?

Dopłata dotyczy osundefinedb, ktundefinedre zakupiły telewizory przed 2019 rokiem. Takie sprzęty nie poradzą sobie z odbiorem najnowszego standardu. Jeśli nie pamiętamy, ile lat ma nasz telewizor, możemy wejść na stronę www.telewizjanaziemna.pl. Tam sprawdzimy, czy nasze urządzenie może odebrać sygnał DVB-T2/HEVC.

Jeśli okaże się, że nie jest to możliwe, możemy zdecydować się na zakup nowego telewizora z dopłatą 250 zł lub dekodera, ktundefinedrego cena będzie obniżona o 100 zł. Warto jednak wiedzieć, że nowy dekoder umożliwi jedynie odbiundefinedr sygnału cyfrowego. Gdy zależy nam na lepszej jakości dźwięku i obrazu, powinniśmy zakupić nowy telewizor.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Do otrzymania dofinansowania uprawnia bon, ktundefinedry można zrealizować w sklepie biorącym udział w programie. Wnioski w sprawie dopłaty do zakupu telewizorundefinedw i dekoderundefinedw składać można za pośrednictwem Poczty Polskiej w każdej placundefinedwce i filii. Inną możliwością jest wysłanie elektronicznego wniosku o dopłatę za pośrednictwem platformy www.gov.pl/CyfrowaTV.

Etapy przejścia na nowy standard

Przejście na nowy standard nadawania rozłożono na kilka miesięcy. Pierwszy etap rozpoczął się 28 marca i dotyczył wojewundefineddztwa dolnośląskiego i lubuskiego. Drugi, ktundefinedry ruszy 25 kwietnia, będzie ważną zmianą dla mieszkańcundefinedw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. 23 maja zmiany rozpoczną się dla odbiorcundefinedw z wojewundefineddztwa łundefineddzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego. Ostatni etap zaplanowano na 27 czerwca i dotyczy wojewundefineddztw: lubelskiego, warmińsko-mazurskiego mazowieckiego i podlaskiego.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!