Hortensja bukietowa Polar Bear - piękna odmiana o efektownych kwiatach

Pięknie kwitnące kwiaty, soczyste owoce zdobiące drzewa i krzewy owocowe, a także intensywnie zielony i wypielęgnowany trawnik jest dumą każdego właściciela ogrodu.


O czym przeczytasz?

Hortensja bukietowa Polar Bear

Bajecznie kolorowy ogrundefinedd i dobrze dobrana mała architektura pełniąca funkcję czynnika dekorującego otoczenie to znakomicie harmonizujące ze sobą elementy składające się na estetykę wizualną terenu. Jednak najważniejszym szczegundefinedłem są odpowiednie rośliny, ktundefinedre nie tylko ozdobią rabaty, ale rundefinedwnież nie wymagają szczegundefinedlnych zabiegundefinedw pielęgnacyjnych, pozwalając cieszyć oczy swoim pięknem przez większą część sezonu letniego i jesiennego. Do takich roślin zaliczana jest hortensja bukietowa Polar Bear undefined znana także jako hortensja niedźwiedź polarny. Poznaj tę piękną odmianę o efektownych kwiatach (idealnych na bukiety) oraz zasady jej uprawy. Dowiedz się, jak ją sadzić i przycinać.

Hortensja bukietowa Polar Bear

Hortensje Polar Bear (z łac. hydrangea paniculata polar Bear) to odmiana powstała w Holandii. To właśnie stamtąd dotarła do Polski i w szybkim czasie zyskała uznanie zarundefinedwno profesjonalnych ogrodnikundefinedw, jak i miłośnikundefinedw roślin poszukujących gatunkundefinedw idealnych na kwiaty cięte. Ten rodzaj hortensji charakteryzuje się ogromnymi kwiatostanami, ktundefinedrych rozmiary sięgają nawet do 40 cm długości. Kwiaty cięte tej odmiany hortensji bukietowej są drobne i delikatne. Doskonale prezentują się w wazonach, stroikach czy kompozycjach układanych w koszach. Bardzo często wykorzystywane są rundefinedwnież w suchych bukietach.

Wygląd kwiatostanu jest naprawdę niezwykły. Hortensja biały miś przypomina spłaszczony stożek o barwie kremowej, z wyraźnie żundefinedłtym wierzchołkiem. Pod koniec kwitnienia kwiaty nabierają delikatnie rundefinedżowego koloru, co dodaje im szczegundefinedlnego uroku. Efektowna hortensja bukietowa Polar Bear na pniu wyrasta do wysokości około 2 m i można ją prowadzić w formie drzewka. Wygląd tak uformowanego krzewu daje zachwycające wrażenia wizualne, dlatego coraz częściej zdobi wiele prywatnych ogrodundefinedw oraz parkowych alejek.

Zobacz też: Kwiat idealny do domu - sansewieria, czyli języki teściowej

Hortensja Polar Bear - uprawa

Hortensja Polar Bear preferuje żyzną i wilgotną glebę. Idealne jest stanowisko słoneczne lub pundefinedłcieniste. Należy pilnować, aby podłoże było jak najbardziej prundefinedchniczne i lekko kwaśne. Sadzonki można kupować w donicach. Dostępne są dobrze ukorzenione rozsady oraz droższe hortensje bukietowe Polar Bear na pniu. Wokundefinedł posadzonych sadzonek warto rozłożyć ściundefinedłkę z kory sosnowej lub igliwia. To pozwoli utrzymać odpowiednią wilgoć gleby, ktundefinedra jest bardzo ważna dla prawidłowego wzrostu.

Hortensja biały miś jest niezwykle odporna na mrundefinedz (wytrzymuje nawet w temperaturze do -24 stopni C), dlatego doskonale sprawdza się w polskich warunkach klimatycznych. Można ją sadzić na terenie całego kraju. Najlepszy jest okres od kwietnia do sierpnia.

Kwitnienie w sezonie odbywa się niezależnie od wcześniejszych warunkundefinedw pogodowych, gdyż kwiaty wyrastają na nowych pędach corocznie. Aby pomundefinedc hortensji zbudować lepszy kwiatostan, należy w okresie wiosennym lub pundefinedźnojesiennym (gdy roślina jest w stanie uśpienia) prawidłowo przyciąć pędy.

Oprundefinedcz dobrze przygotowanego podłoża hortensję bukietową Polar Bear należy nawozić specjalnymi nawozami. Najlepsze będą sypkie preparaty w postaci granulatu. Po rozsypaniu nawozu, trzeba go wymieszać z otaczającym roślinę podłożem i dobrze podlać glebę. To spowoduje rozpuszczenie się substancji odżywczych i wniknięcie ich w głąb gleby. Jeżeli zasilamy roślinę nawozem pod postacią żelu lub koncentratu, odpowiednią ilość trzeba rozcieńczyć z wodą i podlewać sadzonki najwyżej 2 razy w miesiącu.

Zobacz rundefinedwnież: Margaretki w doniczce

Hortensja Polar Bear undefined przycinanie

Zabieg przycinania pędundefinedw należy przeprowadzić wiosną (marzec undefined kwiecień), na pędach całej rośliny, 10 cm powyżej poprzedniego przycięcia. Usunięcie słabych gałązek pozwala hortensji pięknie się rozkrzewiać. Po zabiegu rany trzeba zabezpieczyć maścią ogrodniczą. Następnie hortensję warto podlać i zasilić nawozem. Dzięki temu odwdzięczy się ona wspaniałym kwitnieniem w okresie letnim.

Najczęstsze pytania dotyczące hortensji biały miś:

Hortensja Polar Bear undefined jak szybko rośnie?

Każdy ogrodnik chciałby, by jego nowo posadzone rośliny szybko osiągnęły dojrzałość i zakwitły najlepiej jeszcze w roku ich posadzenia. Hortensja bukietowa Polar Bear do idealny przykład krzewu, ktundefinedry doskonale czuje się w ogrodach. Nie wymaga szczegundefinedlnych zabiegundefinedw pielęgnacyjnych, jest odporna na mrundefinedz i szybko rośnie. W ciągu roku hortensja bukietowa Polar Bear potrafi urosnąć do metra wysokości. To pozwala cieszyć oczy właścicieli ogrodu, imponującymi rozmiarami krzewu już w roku posadzenia. Pąki kwiatowe zawiązywane są na pędach w tym samym roku.

Zobacz też: Oleander w domu - uprawa i pielęgnacja

Hortensja Polar Bear undefined co ile sadzić?

Hortensji bukietowej Polar Bear należy zapewnić odpowiednią przestrzeń, ponieważ rozrasta się do imponujących rozmiarundefinedw. Najlepiej młode sadzonki umieszczać w rozstawie około 150 cm od siebie, zapewniając im stanowisko pundefinedłsłoneczne lub słoneczne. Należy wykopać odpowiednio szeroki dołek undefined tak, aby zmieściła się w nim cała bryła korzeniowa. Stanowisko z prundefinedchniczą i lekko kwaśną glebą (najlepiej jest wymieszać glebę z kwaśnym torfem w proporcji 1:1) zapewni hortensji niedźwiedź polarny optymalne warunki do wzrostu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!