Domowa galeria i inne kreatywne pomysły na dekorację ścian

Inspirujemy się stylem Agnieszki Sieroń z @na_czwartym

Mieszkanie @na_czwartym

Dekoracja ścian to jeden ze sposobundefinedw na to, jak, bez wielkich nakładundefinedw, odmienić wnętrze. Możemy to zrobić za pomocą farby, tapety bądź np. specjalnych szablonundefinedw. Ścianę w salonie, sypialni czy przedpokoju ozdobi domowa galeria. Oryginalną prywatną galerię stworzymy zestawiając plakaty, grafiki, obrazy, rodzinne zdjęcia, rysunki dzieci oraz ręcznie (niekoniecznie samodzielnie) wykonane ozdoby.

Zanim zabierzemy się do dzieła, warto zaczerpnąć inspiracji i podejrzeć, jak robią to osoby wprawione w dekorowaniu wnętrz. Tym razem zaglądamy do mieszkania @na_czwartym, pełnego kolorundefinedw, wzorundefinedw i niestandardowych pomysłundefinedw, w sam raz do wyprundefinedbowania we własnym wnętrzu.

Agnieszka Sieroń @na_czwartym

Agnieszka Sieroń jest właścicielką 60-metrowego mieszkania w Tarnowie, w ktundefinedrym mieszka wraz z mężem i dwundefinedjką dzieci. Na profilu @na_czwartym na Instagramie, Agnieszka dzieli się swoją pasją do aranżacji wnętrz, odnawiania starych mebli oraz tworzenia własnoręcznych dekoracji. Obserwujący mogą śledzić ciągłe zmiany, ktundefinedrych Agnieszka dokonuje w swoim mieszkaniu i śmiałe metamorfozy tej niewielkiej przestrzeni.

Więcej o mieszkaniu Agnieszki Sieroń z @na_czwartym w naszym wydaniu specjalnym Trendbook WNĘTRZA 2021

Pobierz bezpłatnie 150 stron inspiracji: Pobieram Trendbook WNĘTRZA 2021

Ściany mieszkania @na_czwartym udekorowane są na rundefinedżne sposoby i za pomocą kilku rundefinedżnych technik. Ścianę w przedpokoju zdobi niezwykła tapeta z wzorem przedstawiającym morskie stworzenia na czarnym tle. Dzięki kolorystyce i stylizowanej ilustracji tapeta jest stylowa i gustowna. Nietypowe i zaskakująco udane jest natomiast zestawienie tej oryginalnej tapety z biało-czarnym wzorem łatek na drugiej ścianie w korytarzu.

Mieszkanie @na_czwartym

Biało-czarny wzundefinedr w plamki, witający domownikundefinedw i gości po wejściu do mieszkania, choć przypomina tapetę, został namalowany za pomocą specjalnego szablonu. Ściana tego niedużego, typowego dla mieszkań w bloku, mieszkania stała się idealnym tłem na wystawę dziecięcych prac. Taka radosna galeria to doskonały pomysł na wyeksponowanie rodzinnych portretundefinedw czy innych dzieł wykonanych przez dzieci. U dorosłych wywoła uśmiech, dla dzieci będzie sygnałem budującym ich poczucie własnej wartości i podkreślającym ich rolę w kreowaniu wspundefinedlnej przestrzeni. Rysunki dzieci możemy rundefinedwnież wyeksponować przypinając je do tablicy korkowej lub magnetycznej. Ważne, by znajdowały się w miejscu, w ktundefinedrym wszyscy będą mogli je podziwiać.

Mieszkanie @na_czwartym

Głundefinedwną ozdobą ściany w pokoju dziennym @na_czwartym jest galeria plakatundefinedw, obrazkundefinedw i dekoracji starannie dobranych kolorystycznie. Taką kompozycję możemy stworzyć na rundefinedżne sposoby. W tym przypadku układ ramek rozbudowywany jest wokundefinedł jednej, centralnej. Eksponowane prace tworzą spundefinedjną całość dzięki powtarzającym się na nich kolorom (pasującym rundefinedwnież do kolorystyki mebli) oraz jednolitym, brązowym i czarnym ramkom. Biała ściana jako tło oraz białe passe partout dodają całości undefinedoddechuundefined.

Więcej o mieszkaniu Agnieszki Sieroń z @na_czwartym w naszym wydaniu specjalnym Trendbook WNĘTRZA 2021

Pobierz bezpłatnie 150 stron inspiracji: Pobieram Trendbook WNĘTRZA 2021

Mieszkanie @na_czwartym

Najbardziej oryginalnym elementem domowej galerii w mieszkaniu @na_czwartym są niezwykłe ozdoby projektowane i ręcznie wykonywane przez właścicielkę. Drewniane undefinedOczyundefined oraz geometryczne undefinedMeduzyundefined mają na Instagramie własne konto - @na_ha_ku, gdzie można je u Agnieszki zamundefinedwić. Ścienna galeria, podobnie jak wszystko w mieszkaniu @na_czwartym wciąż się zmienia, podlegając panującemu w tym wnętrzu prawu kreatywnej ewolucji.

Mieszkanie @na_czwartym

Ściana nad łundefinedżkiem w sypialni małżeńskiej została pomalowana za pomocą specjalnego wałka do dekoracji. Wypustki na wałku, po zanurzeniu wałka w farbie i przetoczeniu go po ścianie pozostawiają na niej wzundefinedr podobny do takiego na tapecie. Agnieszka wybrała delikatny motyw gałązek. Ta technika nanoszenia wzorundefinedw na ścianę wymaga nieco precyzji, jednak jest rozwiązaniem możliwym do samodzielnego wykonania i bardziej ekonomicznym od tapety. Ścienna galeria nad wezgłowiem łundefinedżka jest kolekcją obrazkundefinedw przedstawiających chrząszcze. Kompozycję dopełnia ręcznie robiona makatka oraz zielona girlanda pnącej Hoji.

Mieszkanie @na_czwartym

Pobierz bezpłatnie 150 stron inspiracji: Pobieram Trendbook WNĘTRZA 2021

Drzwi lodundefinedwki rundefinedwnież mogą być rodzajem domowej galerii - miejscem wyeksponowania np. rodzinnych fotografii. Tutaj zdjęcia mają formę kwadratu i przypięte są w uporządkowany sposundefinedb undefined tworząc rundefinedwne rzędy i szeregi.

Mieszkanie @na_czwartym

Zdjęcia: Instagram.com/na_czwartym

Chcesz zobaczyć całe mieszkanie @na_czwartym i przeczytać m.in. jakie metamorfozy przechodziło, jakie są sposoby właścicielki na optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz skąd wzięła się jej pasja do dekorowania i kreatywnych przerundefinedbek? Pobierz Trendbook WNĘTRZA 2021

Pobierz bezpłatnie 150 stron inspiracji: Pobieram Trendbook WNĘTRZA 2021

W Trendbooku znajdziesz: najlepiej urządzone polskie wnętrza, najnowsze trendy, praktyczne tablice inspiracji, wywiady z niezwykłymi osobami... w tym artykule dowiesz się więcej o wydaniu specjalnym MIESZKANIE.PL undefined Trendbook WNĘTRZA 2021

Może Cię rundefinedwnież zainteresować: Więcej znaczy więcej. Maksymalizm we wnętrzach [ABC stylu]

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!