Dlaczego warto zamieszkać na Tarchominie?

Większość szukających mieszkań w prawobrzeżnej części Warszawy przegląda oferty dotyczące Białołęki. Tymczasem Tarchomin również ma wiele do zaoferowania: to idealne miejsce dla rodzin, młodych par i osób kochających ruch na świeżym powietrzu.


O czym przeczytasz?

Dlaczego warto mieszkać na Tarchominie

Zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem będzie Tarchomin czy Białołęka? Jeśli wybierać między tymi dwoma miejscami do życia, trzeba wiedzieć, czym kusi i co ma do zaoferowania ta niezwykle położna i atrakcyjna do życia część Warszawy.

Mieszkanie? Tarchomin!

Tarchomin jako osada ma długą i bogatą historię, choć oczywiście nie ma co ukrywać, że są w Warszawie dzielnice i miejsca ważniejsze dla dziejundefinedw miasta i kraju. Pierwsze wzmianki o Tarchominie pochodzą już z XIII wieku. Przez wiele wiekundefinedw była to wieś szlachecka. W latach 50. XX w. została włączona do Warszawy. Jako miejsce do życia dla wielu tysięcy mieszkańcundefinedw stolicy Tarchomin zyskał na znaczeniu pod koniec lat 70. zeszłego stulecia. Wtedy to na Tarchominie powstało pierwsze nowoczesne osiedle blokundefinedw z wielkiej płyty.

Z roku na rok przybywało tu nie tylko wieżowcundefinedw. Budowano rundefinedwnież szkoły, przedszkola, place zabaw i punkty handlowo-usługowe oraz obiekty sportowe, czyli wszystko to, co zamienia tzw. osiedle-sypialnię w miejsce przyjazne do życia dla jego mieszkańcundefinedw. W pierwszych latach rozwoju tej części Warszawy jej głundefinedwnym mankamentem były dojazdy do centum i dzielnic takich jak np. Mokotundefinedw. Kto mieszkał na Tarchominie, a pracował np. w okolicach Służewca, musiał spędzić w środkach komunikacji miejskiej co najmniej pundefinedłtorej godziny w jedną stronę. Tak więc mieszkanie na Tarchominie wiązało się ze sporymi niedogodnościami.

Trudną sytuację mieszkańcundefinedw odmieniło otwarcie w 2012 r. mostu Pundefinedłnocnego. Dzięki tej przeprawie przez Wisłę i szybkiemu dojazdowi do stacji metra Młociny, dojazdy do centrum znacznie się skrundefinedciły. Tarchomin z Bielanami łączy linia tramwajowa nr 2, a spundefinedłka Tramwaje Warszawskie pracuje nad rozbudową sieci w tej części Warszawy, co jeszcze ułatwi dojazd z Tarchomina do centrum.

Dla kogo mieszkanie na Tarchominie?

Mieszkanie lub dom na Tarchominie to idealna propozycja dla tych, ktundefinedrzy szukają wygody i atrakcyjnego stosunku jakości do ceny. Era naprawdę tanich mieszkań dobiegła już końca, co nie oznacza, że wszyscy, ktundefinedrzy przeglądają ogłoszenia w poszukiwaniu interesujących i atrakcyjnych nieruchomości, są skazani na porażkę.

Czy synonimem atrakcyjnego cenowo mieszkania w Warszawie jest nieruchomość na Tarchominie? No cundefinedż, w porundefinedwnaniu z innymi częściami stolicy, tutaj wciąż łatwiej jest znaleźć prawdziwą okazję. Rzecz jasna, najtańsze są tu mieszkania w wieżowcach z wielkiej płyty wybudowanych w pierwszej fazie tworzenia osiedla Tarchomin. Da się tu znaleźć stosunkowo niedrogie nieruchomości pochodzące z końca lat 70. i początku lat 80. XX w., najlepiej do generalnego remontu. Znakomita większość budynkundefinedw z tamtego okresu przeszła remont i jest już po gruntownej termomodernizacji. Są one w dobrym stanie, a tutejsze spundefinedłdzielnie mieszkaniowe dbają o bieżące naprawy i remonty. Można więc mieć

pewność, że inwestycja w mieszkanie w bloku z wielkiej płyty na Tarchominie nie okaże się rozczarowaniem.

Zamieszkaj w domu w zielonej części Warszawy: na Tarchominie

Zielony Tarchomin osiedle domundefinedw

Bez wątpienia jednak Tarchomin przyciąga możliwościami zakupu domu jednorodzinnego w dobrej cenie i położonego wśrundefinedd urokliwej zieleni.

Doskonałym tego przykładem jest osiedle Zielony Tarchomin, ktundefinedre znajduje się nieopodal Wisły, tuż przy Rezerwacie Przyrody Ławice Kiełpińskie.

Atutem każdego z budynkundefinedw jest duży ogrundefineddek, przemyślany projekt separujący część dzienną od nocnej i liczne udogodnienia dotyczące infrastruktury, takie jak np. pompa ciepła. Ze względu na lokalizację, mieszkanie na Zielonym Tarchominie będzie odpowiedzią na potrzeby aktywnej młodej rodziny, ceniącej prywatność i kontakt z naturą, ale jednocześnie wiążącej swoją przyszłość zawodową i edukacyjną dzieci z Warszawą. Konstrukcja osiedla sprzyja nawiązywaniu sąsiedzkich relacji, a jego układ z jedną głundefinedwną ulicą i mniejszymi uliczkami zapewnia bezpieczeństwo oraz tworzy przytulną enklawę dla osundefinedb tworzących tę społeczność.

Co warto wiedzieć o Tarchominie?

Tarchomin rozrasta się i unowocześnia. Po wybudowaniu mostu Pundefinedłnocnego inwestorzy zintensyfikowali poszukiwania atrakcyjnych lokalizacji i działek budowlanych w tej części Warszawy. Mimo trudnej sytuacji na rynku nieruchomości, najlepsi deweloperzy wciąż potrafią zaskoczyć interesującymi ofertami. Warto zaufać sprawdzonym graczom na rynku i zainteresować się nowymi inwestycjami. Nowe mieszkanie lub dom na Tarchominie może okazać się najbardziej atrakcyjną lokatą kapitału. W przeciwieństwie do innych części prawobrzeżnej Warszawy, Tarchomin może pochwalić się naprawdę bogatą infrastrukturą. To dobre miejsce do życia zarundefinedwno dla seniorundefinedw, jak i dla młodych rodzin z dziećmi. Mieszkańcy Tarchomina mają blisko do sklepundefinedw, szkundefinedł, ośrodkundefinedw zdrowia i przychodni. Wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia, jest w ziasięgu kilku lub kilkunastu minut spacerem.

Od 2017 roku na terenie Tarchomina działa Galeria Pundefinedłnocna, jedno z najnowocześniejszych i najulubieńszych centrundefinedw handlowych stolicy. Adres Światowida 17 znają nie tylko mieszkańcy tej części Warszawy, ale rundefinedwnież wielu podwarszawskich miejscowości, jak Legionowo, Jabłonna czy Chotomundefinedw, bo Galeria Pundefinedłnocna to nie tylko liczne sklepy i punkty usługowe oraz supermarket, ale też centrum rozrywki z kinowym multipleksem na czele.

Warto rundefinedwnież mieć świadomość, że Tarchomin zaliczany jest do najmłodszych pod względem średniej wieku dzielnic Warszawy: 60 procent mieszkańcundefinedw to osoby poniżej 55. roku życia, głundefinedwnie rodziny z dziećmi.

Tarchomin będzie droższy

Wraz z rozwojem infrastruktury i skrundefinedceniem czasu dojazdu do centrum, takie części Warszawy jak Tarchomin będą tylko zyskiwały na znaczeniu. Tu zawsze będzie taniej niż na przykład na Mokotowie, co nie znaczy, że mniej wygodnie. Rozbudowa nowych lini tramwajowych skrundefinedci do minimum czas spędzony w środkach komunikacji miejskiej. Z Tarchomina jest bliżej niż z osiedli powstających w pundefinedłnocno-wschodniej części Białołęki. Tutaj są już szkoły, sklepy i inne ważne dla codziennego życia punkty usługowo-handlowe, co nie jest wcale oczywistością w pozostałych częściach dzielnicy. Wie o tym każdy, kto po przewertowaniu ogłoszeń w kategorii undefinednieruchomości Warszawa Tarchominundefined lub undefinednieruchomości Białołękaundefined wybrał się tu i na własne oczy przekonał się, czym rundefinedżni się istniejący jako nowoczesne osiedle od czterdziestu lat Tarchomin od nowszych, powstających od niedawna inwestycji na Białołęce.

Tutaj jest już wszystko, czego potrzeba do życia. Ma to znaczenie zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, ktundefinedrym zależy na bliskości przedszkoli i szkundefinedł, nowoczesnych placach zabaw, basenu czy siłowni. Tarchomin to część Warszawy, do ktundefinedrej z roku na rok dojeżdża się z centrum stolicy szybciej i wygodniej. Jest tu bezpiecznie, zielono i blisko do Wisły. Jest tu gdzie spacerować, odpoczywać na łonie natury, jeździć na rowerze i biegać.

Tu można odetchnąć od zgiełku miasta, ale wciąż mieć poczucie, że gdy tylko za tym zgiełkiem zatęsknimy, szybko możemy się znaleźć w samym jego sercu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!