Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje mieszkania, budynki i grunty. Wiele z nich może zainteresować nabywców

Jeśli szukasz mieszkania, warto zajrzeć na strony Agencji Mienia Wojskowego. Jeśli szukasz działki, choćby blisko morza, to też warto zajrzeć na strony AMW.


O czym przeczytasz?

AMW sprzedaje nieruchomościW poszukiwaniu mieszkania czy gruntu pod budowę nie warto ograniczać się wyłącznie do najbardziej popularnych serwisów z ogłoszeniami. Jeśli się wysilisz i poszukasz także w innych miejscach, to masz szanse na znalezienie naprawdę interesujących ofert.

Kotłownia do wzięcia

Agencja Mienia Wojskowego to instytucja, której zadaniem jest gospodarowanie mieniem należącym do wojska. Znają ją miłośnicy militariów, bo agencja sprzedaje na przykład mundury (używane, ale także nowe, tyle że niewykorzystane przez armię). Ale w ofercie AMW ma także nieruchomości.

W przetargach, organizowanych przez regionalne oddziały AMW możesz kupić – jeśli tylko jest Ci potrzebna – kotłownię w Żarach wraz z dwoma miejscami do składowania węgla. W ofercie jest także cały duży kompleks biurowo-magazynowy w środku lasu. Nieruchomość znajduje się niedaleko Opalenicy w województwie wielkopolskim.

Mieszkania blisko bazy wojskowej do kupienia

Ale są także mieszkania. Wiele z nich znajduje się w pobliżu baz wojskowych. Przykładem może być Leźnica Wielka, gdzie siedzibę ma jeden z batalionów 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Tam właśnie AMW sprzedaje już od pewnego czasu lokale mieszkalne na osiedlu wojskowym. W sierpniu na przetargach oferowane były mieszkania o różnej powierzchni, od blisko 30 metrów kwadratowych do 90 metrów. Cena lokalu o powierzchni 85 m kw. to 117 tys. zł, zaś mającego prawie 32 m kw. – 50 tys. zł.

Większe miasta są także w ofercie

Jednak takie masowe wyprzedaże mieszkań na osiedlach wojskowych są rzadkością. W ofercie AMW przeważają bowiem pojedyncze lokale, rozsiane w całej Polsce. W tym także i w większych miastach.

Jeśli szukasz na przykład małego mieszkania na Śląsku, to może zainteresuje Cię kawalerka, sprzedawana przez AMW w Bytomiu. Do 38-metrowego mieszkania przynależy komórka lokatorska, a wszystko można kupić za 75 tys. zł – bo tyle wynosi cena wywoławcza.

AMW chce także pozbyć się lokalu w Zabrzu. Tam mieszkanie jest mniejsze – ma 31 m kw. – ale kosztuje znacznie więcej, bo cena wywoławcza to 101 tys. zł.

Niewielkie, bo nieco ponad 34-metrowe dwupokojowe mieszkanie można kupić w Skierniewicach. Cena wywoławcza to 144 tys. zł.

AMW sprzedaje także zazwyczaj niewielkie pojedyncze mieszkania m.in. w Inowrocławiu, Nysie, Opolu czy Kędzierzynie-Koźlu.

Działki i w miastach i nad morzem do kupienia

Atrakcyjnie wygląda także oferta działek. W Krakowie na przykład wojsko wystawiło na sprzedaż dwa tereny, podzielone na – łącznie - kilkadziesiąt działek, przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe, których wartość w zależności od powierzchni wynosi od nieco ponad 110 tys. zł do przeszło 1 mln zł. Jeśli chcesz zbudować dom w stolicy Małopolski i nie przeszkadza Ci lokalizacja na obrzeżach miasta, to warto zajrzeć na strony AMW.

AMW dysponuje także gruntami nad morzem. Na przykład w Dziwnowie oferuje obecnie dwie działki o zbliżonej powierzchni po 0,09 ha każda. Cena jest dość słona, bo wynosi ponad 350 tys. zł. Jeśli mimo to ta oferta Cię zainteresowała, bo na przykład marzysz o prowadzeniu pensjonatu nad morzem, to warto się dowiedzieć o szczegóły planu zagospodarowania. Według ogłoszenia AMW, teren leży w „strefie rozwoju rekreacji”.

Jak wziąć udział w przetargu?

Zasady przetargów organizowanych przez AMW są podobne jak w przypadku innych licytacji. Przede wszystkim musisz dysponować kwotą, potrzebną na wadium. Wynosi ono w zależności od nieruchomości od 5 do 20 proc. jej wartości. Sam przetarg może mieć formę pisemną lub ustną.

Jeśli uda Ci się wygrać przetarg, to na wpłacenie pozostałej kwoty, będącej różnicą między wylicytowaną ceną a wadium, masz czas najpóźniej do dnia zawarcia umowy sprzedaży. Dlatego warto wcześniej się dowiedzieć, jaki jest okres od licytacji do podpisania umowy.

Informacje o przetargach AMW można znaleźć na jej stronach amw.com.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome