Tak wyglądają najtańsze zamki świata

Udowadniają, że nie potrzebujesz fortuny, by żyć jak książę. Przykład? W średniowiecznej budowli u stóp hiszpańskich Pirenejów możesz zamieszkać już za 99 tys. EUR.


O czym przeczytasz?

Chateau de Montmartin, czyli najdroższy z najtańszych 

Chateau de Montmartin to zamek z XVIII w., położony we francuskim departamencie Doubs. Budynek ma około 900 mkw., a na nich - 17 pokoi, siedem salonów, trzy kuchnie, kaplicę z chórem i konfesjonałem oraz salę luster. Prawie w każdym pomieszczeniu znajduje się oryginalny, zabytkowy kominek. Piwnice wyposażone są w oświetlenie i instalację wodno-kanalizacyjną, co stwarza potencjał do organizacji wystaw czy innych wydarzeń. Obecnie zamek jest remontowany - w całości odnowiono już jego dach i prawie wszystkie okna. Teren na którym stoi budynek ma prawie 5,5 akra. Posiadłość wystawiono na sprzedaż na portalu Castleist.com za 684 tys. EUR.

Ogłoszenie sprzedaży zobaczysz tutaj: €684k Doubs, FRANCE. Chateau de Montmartin For Sale (castleist.)

Najdroższy z najtańszych

Najdroższy z najtańszych

Fot. Castleist.com

Scheda po książętach z rodów Angoulême i Rohanu

Potężny zamek w całkiem przyzwoitej cenie, znajduje się także we francuskiej wiosce Puy-Guillaume. Budynek, którego historia sięga XVI w., otacza 17-hektarowy park.  Zamek dawniej należał do książąt z rodów Angoulême i Rohanu. Ma 883 mkw., na parterze budynku znajdują się: hol o powierzchni 56 mkw. oraz dwa salony. Na pierwszym piętrze zaprojektowano natomiast m.in. osiem sypialni, gabinet, trzy kabiny prysznicowe, dwie łazienki i dwie garderoby. Na piętrze drugim znajduje się z kolei biblioteka z kominkiem i XIX-wieczną stolarką do renowacji, a także poddasze o powierzchni 404 mkw. Budynek jest obecnie odnawiany. Kosztuje 595 tys. EUR.

Ogłoszenie sprzedaży zobaczysz tutaj: €595k Puy-Guillaume, FRANCE. 16th Century Castle (castleist.com)

Zamek we Francji

Wnętrze zamku

Fot. Castleist.com

Najprawdziwszy, bo otoczony fosą 

Francja może poszczycić się także tym pięknym, otoczonym fosą zamkiem. Budowla znajduje się w departamencie Maine-at-Loir i została wpisana do rejestru zabytków. Budynek odremontowano, dzięki czemu jest w bardzo dobrym stanie. W środku ma salon, jadalnię, kuchnię i cztery sypialnie. Cena nieruchomości to 595  tys. EUR.

Ogłoszenie sprzedaży zobaczysz tutaj: €595k Maine-et-Loire, FRANCE. Moated Medieval Castle (castleist.com)

Zamek otoczony fosą

Zamek otoczony fosą

Średniowieczna strażnica kusi ceną

Ten zabytkowy obiekt to dawna strażnica, znajdująca się we francuskim departamencie Savoie. Ma 14 metrów wysokości i zajmuje około 125 mkw. Czwarte, najwyższe piętro służy za pracownię artystyczną. Budynek wymaga jeszcze trochę pracy, ale kosztuje też względnie niewiele, bo 245 tys. EUR.

Ogłoszenie sprzedaży zobaczysz tutaj: €245k Savoie, FRANCE. Medieval Watchtower For Sale (castleist.com)

Średniowieczna strażnica

Wieża we Francji

Fot. Castleist.com

Irlandzkie duchy przeszłości

Ten historyczny obiekt znajduje się w irlandzkiej wiosce Craughwell i można go kupić za 225 tys. EUR. Zamek od wielu lat stoi pusty. Ma trzy sypialnie, kuchnię, łazienkę i salon.

Ogłoszenie sprzedaży zobaczysz tutaj: €225k Co. Galway, IRELAND. Historic Irish Castle (castleist.com)

Zamek irlandzki

Zamek irlandzki

Fot. Castleist.com

Średniowieczna baszta u podnóży Pirenejów tańsza od niejednego mieszkania w Warszawie 

Ta średniowieczna baszta znajduje się u stóp hiszpańskich Pirenejów, nieopodal miejscowości Lleida. Wieża ma trzy kondygnacje mieszkalne, piwnicę i taras na dachu. Jej dodatkowym atutem jest ogród o powierzchni 85 mkw. Nieruchomość zachęca przede wszystkim ceną. Została wystawiona na sprzedaż za 99 tys. EUR, a więc jest tańsza niż niejedno mieszkanie w Warszawie.

Ogłoszenie sprzedaży zobaczysz tutaj: https://www.castleist.com/110k-lleida-spain-11th-century-defensive-tower-for-sale

Zamek w Hiszpanii

Zamek w Hiszpanii

Fot. Castleist.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat