Polskie mieszkania wołają o pomoc

Czterech na dziesięciu z nas narzeka na swoje warunki życiowe. Z czym mamy największy problem?

Tłok w mieszkaniu

Firma Castorama poprosiła Polakundefinedw, by ocenili kondycję swoich domundefinedw. Jak sie okazało, ponad 40 proc. rodakundefinedw nie jest zadowolonych ze swoich warunkundefinedw życia. Naszą największą bolączką jest nadmierny hałas (48 proc. odpowiedzi), a następnie chłundefinedd (47 proc.), wilgoć (43 proc.) oraz kwestie techniczne, czyli zły lub nieodpowiedni stan instalacji elektrycznych, grzewczych albo wodnych (42 proc.).

Newralgicznym punktem polskich mieszkań jest łazienka. Może szokować fakt, że wciąż 4 proc. z nas, nie ma jej w swoim domu.

Respondenci wskazali także problemy, ktundefinedre - w ich odczuciu - pogłębiła pandemia koronawirusa. Najwięcej, bo aż 58 proc. odpowiedzi dotyczyło tłoku w mieszkaniu. Potwierdzeniem tego problemu są dane Eurostatu, z ktundefinedrych wynika, że w 2019 r. aż 47,1 proc. Polakundefinedw mieszkało w przeludnionych lokalach. W niechlubnych statystykach wyprzedzają nas tylko Rumuni (56,2 proc.), Bułgarzy (54,1 proc.), Chorwaci (48,8 proc.) i Łotysze (47,4 proc.).

Wyjątkowy ścisk panuje w rodzimych mieszkaniach wynajmowanych i dotyka aż 64,7 proc. lokatorundefinedw. Pod tym względem zajmujemy drugą pozycję w Europie. undefinedLepsiundefined od nas są tylko Rumuni.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!