Zobacz najciekawsze domy z kontenerów

Powstały ze starych pojemników, niegdyś używanych do transportu towarów.


O czym przeczytasz?

Leciwe zbiorniki w nowoczesnym wydaniu

W ostatnim czasie coraz więcej osundefinedb decyduje się na budowę domu z kontenerundefinedw - podaje Bored Panda. Jednym z powodundefinedw jest czas inwestycji - znacznie krundefinedtszty niż w przypadku domu, budowanego metodą tradycyjną.

Szacuje się, że do 2025 r. wartość rynku domundefinedw kontenerowych na świecie przekroczy 73 mld dolarundefinedw. Dla porundefinedwnania - w 2017 r. było to tylko niecałe 45 mld dolarundefinedw.

Ten niesamowity dom z kontenerundefinedw znajduje się hiszpańskiej Sewilli. Został zaprojektowany przez architekta - Alejandro Martundefinedn Torrente. Choć pojemniki były mocno zużyte, udało się je doskonale zmodernizować, dzięki czemu zbudowany z nich dom jest naprawdę stylowy i nowoczesny.

Dom w Sewilli - przed i po

Wnętrza domu w Sewilli

Fot. Bored Panda

Kolorado: połączenie starego z nowym

Ten urzekający dom kontenerowy został niedawno sprzedany za 3,2 miliona dolarundefinedw. Budynek znajduje się w amerykańskim mieście Boulder w stanie Kolorado i przypomina nieco gundefinedrskie chaty, choć w nowocześniejszym wydaniu.

Gundefinedrny poziom budynku tworzą dwa kontenery transportowe z oryginalnymi drzwiami, umiejętnie wkomponowanymi w konstrukcję.

We wnętrzu uwagę zwracają przede wszystkim oryginalne betonowe, podłogi i sufity pokryte 100-letnim drewnem. Doskonale kontrastują one choćby z nowoczesnym wyposażeniem kuchni - na pierwszym planie znajdują się minimalistyczne szafki, inspirowane skandynawskim stylem, długi bar śniadaniowy i szklana lodundefinedwka.

Dom w Colorado

wnętrza domu w Colorado

Fot. loveproperty.com

Chatka z sześciu kontenerundefinedw, nad samym oceanem

Ten piękny, kompaktowy domek powstał w 2011 r. na jednej z plaż Hamptons w stanie Nowy Jork. Budynek utworzono z sześciu kontenerundefinedw transportowych, wyposażonych w najnowsze eko-technologie. Jak podaje serwis loveproperty.com, domek może się poszczycić cedrowym tarasem o powierzchni 120 mkw. i basenem. Budynek ma około 186 mkw., a na nich: cztery sypialnie i dwie łazienki.

Na drugiej kondygnacji domu znajduje się kolejny taras, z ktundefinedrego można podziwiać ocean.

Dom w Nowym Jorku

Wnętrza domu w Nowym Jorku

Fot. loveproperty.com

Inteligentny i ekologiczny Manifesto House

Manifesto House to dzieło hiszpańskiej firmy architektonicznej James undefined Mau. Dom znajduje się w Chile i prawie w całości został wykonany z materiałundefinedw, pochodzących z recyklingu. Budynek ma zainstalowany na elewacji system okiennic paletowych, ktundefinedre otwierają się lub zamykają, filtrując przepływ światła i zacieniając wewnętrzne przestrzenie w razie potrzeby.

Jak podaje loveproperty.com, dwupiętrowa nieruchomość powstała z trzech kontenerundefinedw morskich, ktundefinedre zaoferowały około 160 mkw. powierzchni mieszkalnej.

Dom w Chile

Wnętrze domu w Chile

Fot. loveproperty.com

Balia, kominek i "słoneczne zasilanie"

Ten wygodny domek można zobaczyć w malowniczej dolinie rzeki Bot w południowej Afryce. Budynek składa się z dwundefinedch kontenerundefinedw transportowych i został usytuowany na zboczu wzgundefinedrza. Nieruchomość jest przeznaczona na wynajem.

Można tu wspaniale spędzić urlop, a zadaszony taras z kominkiem i magazyn na drewno doskonale nadają się na relaks w chłodne wieczory.

W środku znajdują się: kuchnia, salon, sypialnia i łazienka. Rezydencja jest zasilana energią słoneczną. Nie brakuje w niej także luksusowych udogodnień, takich jak np. opalana drewnem balia z hydromasażem.

Afrykański dom

wnętrze afrykańskiego domu

Fot. loveproperty.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!