Mieszkania jak z bajki - tu magia gra pierwsze skrzypce

Firma architektoniczna przygotowała projekty wnętrz, inspirowanych znanymi, japońskimi kreskówkami.


O czym przeczytasz?

Produkcje kreskundefinedwkowe japońskiego studia Ghibli od ponad trzydziestu lat zachwycają nie tylko najmłodszych. Za wykorzystane w nich rysunki odpowiada Hayao Miyazaki, ktundefinedry po uznanym za arcydzieło filmie "Nausicaa z Doliny Wiatru" z 1984 r. zyskał rzeszę miłośnikundefinedw na całym świecie.

Obrazy Hayao Miyazakiego są odzwierciedleniem japońskiego nurtu kulturowego Kawaii, ktundefinedry polega na postrzeganiu i tworzeniu świata jako uroczego, słodkiego i ujmującego.

A gdyby tak odrobinę tej baśniowej słodkości wprowadzić do wspundefinedłczesnych pomieszczeń? Taki eksperyment przeprowadziła firma projektowa Householdquotes.co.uk, ktundefinedra pokazała jak w świecie rzeczywistym mogłyby wyglądać wnętrza z filmundefinedw produkcji Ghibli Studio. Ich baśniowy klimat trafia w Twundefinedj gust?

"Tajemniczy świat Arrietty"

Film "Tajemniczy świat Arrietty" powstał na podstawie serii książek autorstwa Mery Norton.

Kreskundefinedwka opowiada historię rodziny Clock, należącej do gatunku "Pożyczalskich". Są to miniaturowe istoty, mieszkające pod podłogą jednego z japońskich domundefinedw. Pożyczalscy - jak sama nazwa wskazuje - żyją z undefinedpożyczaniaundefined drobnych, lecz bardzo potrzebnych im do życia rzeczy undefined cukru, ciasteczek, materiałundefinedw. Robią to bardzo dyskretnie - tak, by pozostać niezauważonymi.

Arrietta jest nastoletnią cundefinedrką państwa Clock. Architekci HouseHoldQuotes przyjrzeli się filmowej sypialni dziewczyny i nadali jej bardziej wspundefinedłczesnego, realistycznego kształtu. Arrietta uznaje swundefinedj pokundefinedj za własny ogrundefineddek. Pomieszczenie jest skąpane w zieleni, ktundefinedra uspokaja, koi, ale też nastraja pozytywnie.

Sekretny Świat Arrietty

Tajemniczy świat Arietty

"Spirited Away: W krainie bogundefinedw"

Zeniba to siostra bliźniaczka okrutnej czarownicy Yubaby. Wygląd to jedyne co łączy kobiety. Zeniba jest życzliwa, ciepła i pomocna, a kuchnia, do ktundefinedrej zaprasza swoich gości na herbatę, wprawia w błogi nastrundefinedj.

Odsłonięte cegły i deski podłogowe nadają wnętrzu przyjemnego, rustykalnego charakteru, a rzędy pundefinedłek z wystawioną zastawą stołową wyrażają indywidualność Zeniby. Nisko wisząca lampa dodaje kuchni intymności, zaś otwarty kominek odzwierciedla ciepło bijące od gospodyni.

Spirited Away: W Krainie Bogundefinedw

Spirited Away: W Krainie Bogundefinedw

"Marnie. Przyjaciundefinedłka ze snundefinedw"

Film "Marnie. Przyjaciundefinedłka ze snundefinedw" opowiada o Annie Sasaki, ktundefinedra spędza czas u rodziny na mokradłach Kushiro w Japonii i tam - w pobliskiej posiadłości - poznaje tajemniczą dziewczynę imieniem Marnie.

W pokoju, w ktundefinedrym mieszka Anna rządzi prostota. Papierowa lampa przypomina słynne rzeźby świetlne Akari, zaprojektowane przez Isamu Noguchi. Ich połączenie z baldachimem łundefinedżka i przezroczystymi zasłonami sprawia, że w pomieszczeniu czuć lekki, "przewiewny" nastrundefinedj, doskonale uzupełniony uspokajającymi odcieniami zieleni i drewna.

Marnie. Przyjaciundefinedłka ze snundefinedw

Marnie. Przyjaciundefinedłka ze snundefinedw

"Narzeczona dla kota"

Bohaterką filmu jest nastoletnia Haru, ktundefinedra ratuje życie kotu, a ten undefined w ramach wdzięczności undefined przemawiając ludzkim głosem, zaprasza ją do krainy, ktundefinedrej jest władcą. Wkrundefinedtce dziewczyna dowiaduje się, że kot chce ją wydać za mąż zaundefined swojego syna. Nie wiedząc co robić, Haru udaje się do Biura do Spraw Kotundefinedw, gdzie ma nadzieję otrzymać poradę.

Biuro przypomina jednak bardziej elegancki salon niż miejsce pracy. Stosy książek, oprawionych w płundefinedtno, neoklasyczne ozdobniki i symetryczne kształty dodają pomieszczeniu splendoru.

Narzeczona dla kota

Cat Returns

"Ruchomy zamek Hauru"

"Ruchomy zamek Hauru" to czwarty film Hayao Miyazakiego, nominowany w 2006 r. do Oscara.

Zazdrosna wiedźma zamienia osiemnastoletnią Sophie w staruszkę. Kobieta postanawia opuścić rodzinne miasto, w obawie, że nikt nie zrozumie skąd u niej nagła przemiana. Wyrusza na Pustkowie, gdzie dzięki pomocy napotkanego na bezdrożu Stracha na Wrundefinedble trafia do Ruchomego zamku Hauru. Zatrudnia się tam jako sprzątaczka. Ruchomy zamek Hauru

Ruchomy zamek Hauru

Zdjęcia pochodzą ze strony: Householdquotes.co.uk

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!